شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

نحوه‌ی آپدیت گوشی های سامسونگ چگونه است؟

گوشی های سامسونگ یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمندی هستند که در بازارهای جهانی عرضه می‌شوند. آن‌ها به نمایشگرهای عالی، صدها قابلیت جذاب و سیستم عامل اندروید سفارشی شده توسط خود شرکت سامسونگ مجهز هستند. سامسونگ معمولاً برای گوشی‌های خودش به‌روزرسانی‌هایی را منتشر می‌کند. اما نحوه‌ی آپدیت گوشی های سامسونگ چگونه است و هر زمانی که آن‌ها برای گوشی شما منتشر شد، چگونه باید آن‌ها را دانلود و نصب کنید؟ با نمایندگی تعمیر گوشی سامسونگ همراه باشید تا با چگونگی به روز رسانی موبایل های سامسونگ بیشتر آشنا شوید.

آپدیت گوشی های سامسونگ

نحوه‌ی آپدیت گوشی های سامسونگ

ممکن است سامسونگ یک به‌روزرسانی جدید را برای گوشی سامسونگ شما منتشر کرده باشد، اما متوجه دریافت آن نشده باشید یا آنکه خود گوشی به صورت خودکار شما را با نمایش یک نوتیفیکیشن مطلع نکرده باشد. پس در این صورت نحوه‌ی آپدیت گوشی های سامسونگ به صورت دستی چگونه خواهد بود؟ این کار در نسخه‌های مختلف اندروید متفاوت است. فرقی نمی‌کند گوشی شما قدیمی یا جدید باشد، به اندروید 10 و 9 مجهز باشد یا نسخه‌ی اندروید آن 8 یا قدیمی‌تر باشد. ما در اینجا قصد داریم نحوه‌ی به روزرسانی گوشی های سامسونگ به شما آموزش دهیم.

تمام گوشی‌های سامسونگ از سیستم عامل اندروید طراحی شده توسط گوگل استفاده می‌کنند،‌ اما نسخه‌ی اندروید در هر گوشی می‌تواند متفاوت باشد. هر چه از مدت زمان ساخت گوشی شما کمتر گذشته باشد، نسخه‌ی اندروید آن جدیدتر و بالاتر است. در حال حاضر آخرین نسخه‌ی این پلتفرم، اندروید 10 است. اما چگونه متوجه نسخه‌ی اندروید نصب شده روی گوشی سامسونگ شویم؟ برای این کار وارد بخش Settings گوشی خود شوید، در اینجا به دنبال گزینه‌ی About Phone بگردید. سپس وارد بخش Software Information شوید. در صفحه‌ی باز شده، در زیر بخش Android Version، شماره‌ی نسخه‌ی سیستم عامل اندروید نصب شده روی گوشی سامسونگ شما به نمایش گذاشته شده است.

نحوه‌ی آپدیت گوشی های سامسونگ در اندروید 10 و 9

اگر شما صاحب یکی از گوشی‌های مدرن سامسونگ نظیر گلکسی اس 10 و نوت 10 و یا گوشی‌های سه سال اخیر این شرکت کره‌ای هستید،‌ گوشی شما باید اجراکننده‌ی اندروید 10 یا 9 باشد. در اینجا به شما نحوه‌ی آپدیت گوشی های سامسونگ در اندروید 10 و 9 را آموزش خواهیم داد:

1- در گوشی خود وارد بخش Settings شوید.

2- به پایین صفحه بیایید و سپس روی گزینه‌ی Software Update کلیک کنید.

3- در اینجا روی گزینه‌ی Download and Install کلیک کنید تا اگر آپدیتی آمده باشد، آن را دانلود و به صورت دستی روی گوشی خود نصب کنید.

4- اگر آپدیتی برای گوشی شما وجود داشته باشد، سپس به سرورهای سامسونگ وصل می‌شوید تا آن را دریافت کنید.

5- اگر هم آپدیتی برای گوشی شما ارسال نشده بود، می‌توانید تنظیم کنید که هنگام دریافت، گوشی شما به صورت خودکار آن را دانلود و نصب کند.

6- بعد از دانلود روی گزینه‌ی Install Now کلیک کنید تا هم اکنون دانلود شود یا آنکه Schedule Install را انتخاب کنید.

7- با انتخاب Schedule Install می‌توانید تعیین کنید این به‌روزرسانی در چه ساعتی روی گوشی شما نصب شود.

نحوه‌ی آپدیت گوشی های سامسونگ در اندروید 8 و 7

شاید هم گوشی سامسونگ شما قدیمی‌تر بوده و به سیستم عامل اندروید 8 یا 7 مجهز شده باشد. آنگاه آپدیت گوشی سامسونگ متفاوت خواهد بود. برای به روزرسانی گوشی های سامسونگ در اندروید 8 و 7 باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- در گوشی خود وارد بخش Settings شوید.

2- سپس وارد بخش About Device شوید.

3- به پایین صفحه بیایید و سپس روی گزینه‌ی Software Update ضربه بزنید.

4- در صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی Download and Install را انتخاب کنید تا اگر آپدیتی آمده باشد، آن را دانلود و به صورت دستی روی گوشی خود نصب کنید.

5- مابقی مراحل همانند آپدیت گوشی های سامسونگ در اندروید 9 و 10 است.

توجه داشته باشید که ممکن است عدم دریافت آپدیت گوشی سامسونگ ، به دلیل تمام شدن پشتیبانی نرم افزاری شرکت سامسونگ از گوشی شما باشد

امتیاز شما به این نوشته