شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

خازن کولر گازی سامسونگ

خازن کولر گازی سامسونگ یک بخش الکتریکی است که که برای ذخیره انرژی الکتریکی به کمک بار الکتریکی استفاده می شود. خازن در انواع مختلفی در کولر گازی به کار می رود. این بخش از دستگاه با علامت C که ابتدای واژه Capacitor است، مشخص می شود. خازن از دو صفحه موازی فلزی رو به روی همه تشکیل شده که در میان آن لایه ای از هوا یا عایق وجود دارد.

خازن ها انرژی الکتریکی را در خود ذخیره می کنند و به همراه مقاومت ها در سایر مدارات کولر گازی استفاده می کنند. موازنه تغییرات ولتاژ و استفاده به عنوان فیلتر نیز از دیگر وظایف خازن کولر گازی سامسونگ است. خازن های به طور کلی و به راحتی سیگنال های متناوب را عبور می دهند، اما از عبور سیگنال های مستقیم  جلوگیری می کنند.
توجه داشته باشید که تعمیر و یا تعویض خازن کولر گازی سامسونگ ، امری کاملا تخصصی است و می‌بایست حتما توسط کارشناسان متخصص در تعمیرات کولر گازی سامسونگ انجام گیرد.

خازن کولر گازی سامسونگ

انواع خازن کولر گازی سامسونگ

اینکه بدانیم در کولر گازی چند مدل خازن وجود دارد، مسیر تعویض و تعمیر خازن کولر گازی سامسونگ را راحت تر و امن تر می کند. در ادامه مدل های مختلف این قطعه از کولر گازی را تشریح می کنیم:

خازن خشک یا راه انداز یا استارت

این خازن کولر گازی سامسونگ برای کار متناوب و غیر دائم کاربرد دارد. ظرفیت زیاد، ولتاژ کم نسبت به خازن روغنی دارد. لحظه ای به مدار وارد می شود. به کمک سیم پیچ استارت از مدار خارج می شود. حداکثر استارت خازن خشک ۶تا۱۰ بار در ساعت است.

خازن الکتریکی یا روغنی یا دائم کار

ظرفیت کمتر و ولتاژ بیشتر نسبت به خازن خشک دارد. دائما در مدار به صورت موازی بین سیم پیچ های استارت و رانینگ بسته می شود و در رله های ولتاژی و اتصال مستقیم به کمپرسور استفاده می شود.

در کولر گازی دو نوع خازن روغنی وجود دارد:

الف) خازن روغنی کمپرسور با ظرفیت بین ۲۵ تا۶۰ میکرو فاراد بسته به مدل کولر گازی سامسونگ

ب) خازن روغنی فن با ظرفیت بین ۳ تا ۷ میکرو فاراد بسته به مدل کولر گازی

تست خازن کولر گازی سامسونگ

استفاده از جریان برق

سر خازن کولر گازی سامسونگ را به مدت ۱تا۳ ثانیه به جریان برق وصل کنید؛ سپس دو سر آن را به هم اتصال دهید. اگر صدای تقه همراه با جرقه به رنگ آبی دیده شد، خازن سالم است؛ اما اگر جرقه ضعیف و به رنگ قرمز باشد، خازن خراب است.

استفاده از لامپ

در این روش باید یک لامپ ۱۰۰ واتی را با خازن سری کنید. بعد جریان برق را وصل کنید، اگر لامپ روشن شد نشان دهنده سالم بودن خازن کولر گازی سامسونگ است؛ در غیر این صورت خازن خراب است و باید تعمیر یا تعویض شود.

استفاده از اهم متر

ابتدا خازن را یک اتصال کوتاه می دهیم تا جریانی وارد اهم متر نشود، سپس رنج مناسب برای اهم متر را انتخاب می کنیم، اگر خازن نشتی داشته باشد، عقربه اهم متر به طرف صفر و به تدریج به سمت بی نهایت بر می گردد و قبل از آن می ایستد و اگر خازن اتصال کوتاه شده باشد، عقربه به سمت صفر رفته و روی آن می ماند.

علت خرابی خازن

  • ولتاژ ورودی به کولرگازی سامسونگ
  • دمای کار کرد کولرگازی سامسونگ
  • به پایان رسیدن عمر طبیعی و ساعات مفید کارکرد خازن کولر گازی سامسونگ

تعمیر خازن کولر گازی سامسونگ

خازن کولر گازی سامسونگ در کنار کمپرسور است. یک خازن دقیقا مشابه خازن فعلی کولر گازی خود از یک مرکز استاندارد و مجاز خریداری کنید. برای تعمیر و تعویض خازن کولر گازی سامسونگ جریان برق کولر گازی را قطع کنید. از عدم اورلود کولر گازی مطمئن شوید. در تعویض خازن کولر گازی سامسونگ توجه کنید که علامت c به معنی Com  و مشترک بر روی انواع خازن ها است و علامت های  s به معنی استارت و R به معنی رانینگ هستند. دو علامت MAIN و SUB نیز بر روی خازن وجود دارد که به اصطلاح سیم پیچ اصلی یا همان MAIN یا به صورت اختصاری C-R اشاره دارد؛ سیم پیچ  SUB  یا به اختصار C-S به معنی سیم پیچ راه انداز است. این اطلاعات برای تعمیر خازن و تعویض خازن کولر گازی سامسونگ ضرورت دارد.

در اتصال سیم ها به خازن در مراحل نصب خازن کولر گازی، در نظر داشته باشید که c برای سیم مشترک استفاده می شود، Fan برای اتصال سیم فن و HPEM در برخی از خازن ها برای اتصال کمپرسور است که در صورت متفاوت بودن باید سیم سوم یا کمپرسور به این سری اتصال داده شود.  اکنون با دانستن این اطلاعات با استفاده از پیچ گوشتی بست خازن قبلی را از بدنه باز کنید. یکی یکی سیم های خازن قدیمی را از جای خود خارج و به خازن جدید اتصال دهید و هر سیم را دقیقا به ورودی مشابه وصل کنید تا در این مسیر اختلالی و ایرادی به وجود نیاید. بعد از جدایی کامل خازن جدید را جایگزین کنید و جریان برق را متصل کنید. و سالم بودن خازن کولر گازی سامسونگ را چک کنید.

تعمیر کولر گازی سامسونگ

کولر گازی یکی از محصولات کمپانی سامسونگ در حوزه لوازم خانگی است که این روزها بسیار مورد استقبال و اقبال قرار گرفته است. این محصول با کیفیت در ایده آل ترین حالت اگر به تعمیر و ترمیم و تعویض قطعه نیاز نداشته باشد، قطعا و حتما به سرویس دوره ای نیاز خواهد داشت. در واحد اختصاصی تعمیرات کولرگازی سامسونگ به راحتی می توانید صفر تا صد این خدمات را با امنیت بالا و کیفیت منحصر به فرد دریافت کنید.

واحدهای تعمیرات سامسونگ

کمپانی سامسونگ در زمینه های مختلفی از فناوری و تکنولوژی های جدید فعالیت می کند. این کمپانی به طور کلی در چهار حوزه اصلی لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، ماشین های اداری و دیوایس های هوشمند محصولاتی با کیفیت تولید و روانه بازار می کند. هر یک از این مجموعه ها به تنهایی زیر مجموعه های متنوع و گسترده ای دارند که هر کدام در واحد تخصصی و اختصاصی مربوطه بررسی و ارزیابی می شوند. در هر یک از این تعمیرگاه های تخصصی ابزار و دستگاه های پیشرفته و مدرن برای تشخیص دقیق و تعمیر اساسی و مطابق با ساختار هر محصول وجود دارد. آرشیوی مجهز و اورجینال تعمیرات سامسونگ نیز در اختیار تعمیرکاران است و به طور کلی همه مسیر عیب یابی، ترمیم، تعمیر و تعویض تضمین شده است.

نمایندگی سامسونگ

تنها نمایندگی سامسونگ در ایران افتخار دارد با ارائه همه خدمات در دو حوزه مهم و پر متقاضی فروش و خدمات پس از فروش، مرجعی امن و مورد اطمینان برای همه کاربران سامسونگ باشد. در این نمایندگی می توانید همه خدمات پس از فروش اصل و شرکتی را مستقیما و بدون هیچ واسطه ای از جانب کمپانی سامسونگ دریافت کنید و در کنار آن از امکانات و تسهیلات منحصر به فرد و انحصاری استفاده کنید. این نمایندگی در گام اول با ارائه مشاوره های تخصصی قبل از خرید، به کاربر کمک می کند که انتخابی دقیق و بهینه داشته باشد. امتیازات و فرصت های ایده آلی که این نمایندگی در اختیار کاربران خود قرار داده است، بسیار متنوع و گسترده است؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید و جزئیات بیشتر را جویا شوید.

5/5(1 امتیاز)