شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر هارد

در این مقاله، نکات و جزئیات کاربردی را در خصوص تعمیر هارد و نحوه عیب یابی آن به شما ارائه می دهیم. تعمیرات هارد، اقدامی تخصصی است که نیاز به مهارت و دانش فنی بسیار بالایی دارد. این کار باید با استفاده از تجهیزات، دستگاه ها و برنامه های مخصوص و در محیطی کاملا حرفه ای انجام شود.

بروز هرگونه خطا در روند تعمیر و تعویض قطعات هارد، می تواند موجب از کار افتادن این قطعه و از بین رفتن تمامی اطلاعات آن شود. با این حال اگر با نکاتی در مورد تعمیر هارد آشنا باشید، شانس ترمیم و استفاده مجدید از این قطعه را افزایش می دهید. جهت دریافت تخصصی ترین خدمات در زمینه تعمیرات هارد هم می توانید با پیشه کمک تماس بگیرید.

تعمیر هارد

هزینه ی تعمیر هارد

هزینه تعمیرات انواع هارد، بسته به  نوع و شدت خرابی این قطعه و اجزای آن، متفاوت است. برای برآورد هزینه تعمیر هارد، نیاز به عیب یابی این قطعه است. اگر مسئله با یک سری اقدامات اصلاحی سطحی برطرف شود، معمولا نباید مبلغ بالایی پرداخت کنید. اما اگر مثلا نیاز به تعویض هد، جراحی هارد و چنین اقداماتی باشد، باید مبلغ قابل توجهی را پرداخت کنید.  

بیشتر بخوانید: تعمیر هارد گوشی آیفون

تعمیرات هارد اینترنال

واحد تعمیرات هارد در پیشه کمک، عملیات تعمیر هارد اینترنال را مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام می دهد. انواع هارد دیسک ها و SSDهای جدید و قدیمی در لپ تاپ، کامپیوتر، کنسول بازی و … توسط کارشناسان ارشد تعمیرات هارد، بررسی شده و ترمیم می گردند.

تکنسین های ما برای باز کردن هارد از ابزار حرفه ای استفاده می کنند تا دستگاه و اجزای مختلف آن آسیب نبینند. در تعمیر هارد اینترنال دقت می شود که ایراد از بخش های دیگر دستگاه نباشد. همچنین در صورت نیاز، این قطعه با یک هارد جدید جایگزین شده و فرایند بازیابی اطلاعات هم انجام می شود.

تعمیر هارد اکسترنال

کندی هارد، عدم شناسایی ( دیتکت نشدن هارد )، ویروسی شدن، حذف پارتیشن، کم شدن ظرفیت، خوانده نشدن اطلاعات، فرمت شدن و تمامی ایرادات عملکردی هارد اکسترنال نیز در کارگاه های تخصصی تعمیرات هارد پیشه کمک، بررسی شده و برطرف می گردند. تعمیر هارد اکسترنال در این مجموعه، توسط تعمیرکاران مجرب و با استفاده از تجهیزات و برنامه های مدرن و پیشرفته انجام می شود.

تعمیرات هارد اکسترنال و اینترنال

تعمیر انواع هارد

تعمیر هارد وسترن دیجیتال

یکی از خدماتی که در راستای تعمیر هارد انجام می شود، تعمیرات هارد وسترن دیجیتال است. نکته ویژه در خصوص تعمیرات این برند، این است که هاردهای آن دارای یک برد مجزا هستند. اطلاعات تماما به صورت Encryption و کدینگ در هاردهای وسترن دیجیتال نگهداری می شوند.

بنابراین تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد وسترن دیجیتال، نیاز به مهارتی خاص و ویژه دارد. کند شدن هارد دیسک و عدم کپی اطلاعات و عدم دیتکت، جزو مهم ترین مشکلات هاردهای این برند به شمار می روند که توسط تیم مجرب پیشه کمک، عیب یابی شده و به بهترین شکل، برطرف می گردند.

تعمیر هارد سیگیت

تعمیر هارد سیگیت به این جهت چالش برانگیز است که محصولات این برند، ساختار بسیار پیچیده تری در مقایسه با دیگر برندها دارند. عدم دیتکت در کامپیوتر را می توان یکی از شایع ترین ایرادات این هاردها عنوان کرد. به علت یونیک بودن اکثر ماژول های اساسی هارد، راهی جز اصلاح ماژول آسیب دیده نیست و همین مسئله، تعمیرات هارد سیگیت را دشوارتر کرده است.  

تعمیر هارد توشیبا

تیم تعمیر هارد در پیشه کمک، تعمیرات هارد توشیبا را نیز با کیفیت بالا و استفاده از ابزار و روش های جدید و پیشرفته انجام می دهند. بدسکتوری و خرابی فریمور، ایرادات رایج و اصلی این هاردها هستند. از طرفی بسیاری از کاربران از دیتکت نشدن هاردهای توشیبا شکایت دارند. توصیه اکید می کنیم که به هیپ عنوان خودتان اقدام به باز و بسته کردن هارد یا استفاده از نرم افزارهای رایج برای بازیابی اطلاعات آن نکنید.

تعمیر هارد هیتاچی

هارد دیسک هیتاچی نیز در واحد تخصصی تعمیر هارد پیشه کمک انجام می شود. هاردهای هیتاچی از نظر پسورد گذاری فوق العاده پیچیده عمل میکنند که در صورت فراموشی رمز، بای پس کردن رمز یا برداشتن رمز کمی پیچیده و سخت می شود و نیاز به تخصص بسیار بالایی دارد. عمده  خرابی های هارد هیتاچی، فیزیکی بوده و شامل سوختن برد، بدسکتوری و خرابی ترنسلیتور هارد می شود.

تعمیرات هارددیسک

خدمات تعمیر هارد دیسک

اقداماتی همچون عیب یابی هارد، بازیابی اطلاعات، تعمیر و تعویض هد، تعویض پلاتر، اصلاح پلاتر، تعمیر بدسکتوری،  تعویض و تعویض سوکت، تعمیرات تخصصی برد و … بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر هارد در پیشه کمک هستند. این اقدامات با استفاده از تجهیزات پیشرفته، در کلین روم های مدرن انجام می شوند. ضمانت نامه پیشه کمک هم به شما این اطمینان را می دهد که خدمات ارائه شده و قطعات مورد استفاده، اورجینال بوده و از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

بازیابی اطلاعات هارد

بازیابی اطلاعات، یکی از مراحل تعمیر هارد است که باید با دقت و حساسیت ویژه ای انجام شود. برخی از مشکلات فیزیکی و منطقی هارد به گونه ای هستند که منجر به پاک شدن اطلاعات شده و یا آنها را از دسترس خارج می کنند. در این صورت باید علاوه بر تعمیرات هارد، ریکاوری این قطعه را نیز انجام داد تا اطلاعات ذخیره شده در آن مجددا قابل استفاده باشند. بسیاری از کاربران برای ریکاوری هارد از نرم افزارهای رایج این حوزه استفاده می کنند.

البته این برنامه ها کاربردی هستند، اما چند محدودیت دارند. اول این که برای حصول نتیجه بهتر، نیاز به نظارت یک کارشناس مجرب دارند و دوم این که معمولا توانایی بازگردانی همه اطلاعات را ندارند. از طرفی اگر پای یک آسیب دیدگی سخت افزاری در میان باشد، با نرم افزارها نمی توان کاری کرد. شما می توانید برای بازیابی اطلاعات انواع هارد اکسترنال، اینترنال و … خود با پیشه کمک در ارتباط باشید.

تعمیر بدسکتوری هارد

گاهی باید برای تعمیر هارد، بدسکتوری آن را ترمیم و اصلاح کرد. بدسکتوری هارد، اشاره به زمانی دارد که در اثر افزایش سکتورهای خراب، این قطعه قادر به خواندن و نوشتن اطلاعات نیست. به دنبال بروز این مشکل، اطلاعات داخل هارد پردازش نشده و سیستم قادر به خواندن آنها نیست. از آنجا که این مشکل می تواند منجر به از بین رفتن محتوای هارد شود، تعمیر بدسکتوری هارد اهمیت بسیاری در روند تعمیرات این قطعه دارد.

هزینه تعمیر هارد دیسک

تعمیر سوکت هارد

در برخی از موارد، برای تعمیر هارد کافی است سوکت ترمیم شده یا تعویض گردد. سوکت بخشی است که امکان  اتصال هارد به تلویزیون، کامپیوتر و … را فراهم می سازد. اگر این بخش آسیب دیده باشد، برای تعمیر هارد، آن را ترمیم یا تعویض می کنند. حتی گاهی نیاز به تعمیر سوکت هارد نیست و تمیز کردن آن کفایت می کند. در صورت نیاز به تعویض سوکت، قطعه جدید باید اورجینال بوده و با درگاه های هارد، سازگاری کامل داشته باشد.

 تعمیر هد هارد

تعمیر هد هم یکی از خدمات تخصصی تعمیر هارد است که باید با دقت بسیار بالایی انجام شود. عدم امکان دسترسی به اطلاعات ذخیره شده، گاهی نشان دهنده خرابی هد است. اگر هارد شما زمین افتاده یا ضربه خورده و بعد از آن به محتوا دسترسی ندارید، به احتمال زیاد هد آسیب دیده است.

حتی ممکن است هد روی پلاتر خط انداخته باشد و اطلاعات به طور کامل پاک شده و غیر قابل ریکاوری شده باشند. شنیدن خش خش، کلیک، بوق یا هر صدای عجیبی از هارد هم نشان دهنده خرابی هد است. دقت کنید که در صورت عدم تعمیر به موقع هد، هارد به طور کامل از کار خواهد افتاد.

دلایل خرابی هارد

به طور کلی هارد قطعه ای بسیار حساس است که با کوچک ترین ضربه ای ممکن است آسیب دیده یا حتی از کار بیفتد. بسته به این که ایراد ایجاد شده در هارد دیسک نرم افزاری باشد یا سخت افزاری، دلایل مختلفی برای آن وجود دارد.

بدسکتوری، خرابی فریمور، ضربه خوردن یا افتادن از ارتفاع، خرابی یا اصطلاحا سوختن برد، خرابی هد یا موتور، ویروسی شدن، حذف پارتیشن، ایرادات سطح پلتر، نفوذ رطوبت در مدل هایی که ضد آب نیستند و مواردی از این دست، بخشی از مهم ترین دلایل خرابی هارد به شمار می روند. تعمیر هارد در هریک از این موارد، باید پس از عیب یابی دقیق این قطعه و با استفاده تجهیزات مخصوص انجام شود.

3.4/5(5 امتیاز)

یک پاسخ

  1. سلام … ببخشید من یه اشتباه بزرگی که کردم این بود که هارد رو برای اولین بار بعد از اینکه صدای کلیک میداد و دوباره وسط کار ویندوز خودشو رسیت میکرد ، زیر نور قوی باز کردم … بعدش دستی هد دیسک رو تکون دادم … هد دیسک اگه تکونش بدیم روی پلتر خش میندازه ؟ تازه دو سه تا گرد و غبار رو با یه تیکه دستمال کاغذی نرم با پنس خیلی آروم تمیز کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *