شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر هارد دیسک لپ تاپ اپل

تعمیر هارد دیسک لپ تاپ اپل در نمایندگی این شرکت در مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. جمعی از مجرب ترین تکنسین های  تعمیرات لپ تاپ در این مرکز حضور دارند و ضمن نظارت بر فرایند تعمیر، از بروز هرگونه خطا در طول مراحل این کار جلوگیری می نمایند. هارد دیسک یا دیسک سخت یکی از مهم ترین و حساس ترین قطعات لپ تاپ است که اطلاعات و داده های این محصول در آن ذخیره می شود. به همین دلیل نیز خرابی هارد از اهمیت بالایی برخوردار بوده و ممکن است موجب حذف شدن اطلاعات کاربران گردد.

ترمیم هارد دیسک نیاز به مهارت بالایی در دو حوزه نرم افزار و سخت افزار دارد و به هیچ عنوان نباید توسط افراد مبتدی انجام شود. برای آشنایی با مراحل و جزئیات تعمیر هارد دیسک لپ تاپ اپل  از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه نمایید.

تعمیر هارد دیسک لپ تاپ اپل

نحوه تعمیر هارد دیسک لپ تاپ اپل

فرایند تعمیر هارد دیسک لپ تاپ اپل در دو بخش نرم افزای و سخت افزاری انجام می شود. هارد دارای سخت افزار پیچیده ای است که تنها متخصصین IT از این پیچیدگی ها آگاهی دارند. پیش تر نیز اشاره کردیم که اگر در فرایند ترمیم این قطعه اشتباهی صورت گیرد، تمام اطلاعات ذخیره شده در آن در معرض خطر قرار می گیرند. یکپارچه سازی هارد یکی از اقداماتی است که در فرایند ترمیم دیسک سخت مک بوک انجام می گردد. نکته اینجاست که Defragment یا یکپارچه سازی هارد، فرایندی تخصصی است که مهارت ویژه ای را می طلبد.

مهندسین ارشد نرم افزار در نمایندگی تعمیرات مک بوک با استفاده از پیشرفته ترین ابزار و برنامه های روز دنیا و نیز با توجه به ویژگی های سیستم عامل مکینتاش، این فرایند را در اسرع وقت و به صحیح ترین شکل ممکن انجام می دهند. در شرایطی که تعمیر هارددیسک امکان پذیر نباشد، همکاران ما اقدام به تعویض این قطعه می نمایند. تعویض هارد دیسک لپ تاپ اپل در شرایطی انجام می شود که این قطعه به طور کامل از کار افتاده باشد و اطلاعات در معرض خطر حذف شدن باشند.

تعویض هارد لپ تاپ اپل

عملکرد هارد دیسک لپ تاپ

عملکرد هارد دیسک لپ تاپ اپل به گونه ای است که دارای یک صفحه گرد سخت با نام بشقاب است. این قطعه که از نظر عملکردی شباهت بسیاری به نوار کاست دارد، میدان مغناطیسی را نگه داشته و به این ترتیب، ذخیره سازی اطلاعات را امکان پذیر می سازد. نحوه عملکرد و کار همین قطعه است که باعث می شود هارد اطلاعات را ذخیره کرده و در زمان نیاز، به کاربران عرضه نماید. امروزه تکنولوژی ساخت هارد دیسک پیشرفت بسیاری کرده و کاربران شاهد تجهیز لپ تاپ ها و کامپیوترها به دیسک سخت هایی با حافظه بالا و قدرت پردازشی فوق العاده هستند.

بدیهی است که در این شرایط، مشکلات قطعه مورد بحث نیز پیچیده تر شده و تعمیرات آن نیاز به مهارت بالاتری دارد. متخصصین ما در بخش تعمیرات اپل تخصصی ترین خدمات را در زمینه تعمیر هارد دیسک لپ تاپ اپل به کاربران این دستگاه ارائه می دهند.

مشکلات رایج دیسک سخت مک بوک

عملکرد هارد دیسک لپ تاپ اپل بستگی به عوامل متعددی دارد. ظرافت بالای این قطعه باعث شده که به راحتی دچار مشکل شده و عملکرد آن مختل گردد. کاهش سرعت هارد دیسک یکی از مهم ترین مشکلات رایج دیسک سخت است که موجب افت محسوس سرعت پردازش های مختلف مک بوک می گردد. یعنی وقتی قصد اجرا کردن برنامه ها و بازی های مختلف را بر روی لب تاپ اپل خود دارید، این فرایند به کندی اتفاق می افتد. دلیل بروز این اختلال پر بودن فضای هارد از برنامه ها و اطلاعات مختلف است. همچنین گاهی سرعت انتقال اطلاعات و جابجایی فایل ها در لپ تاپ apple به شدت کاهش می یابد؛ این اتفاق نیز ناشی از کاهش سرعت دیسک سخت بوده و نیاز به بررسی فوری دارد.

یکی دیگر از مشکلات رایج هارد دیسک لپ تاپ اپل  از کار افتادن این قطعه است که به دلایل مختلفی اتفاق افتاده و موجب ایجاد محدودیت در دسترسی به اطلاعات می گردد. نکته ویژه این است که در صورت بروز این مشکل، صداهایی از مک بوک شنیده می شود. از آنجا که هریک از مشکلات ذکر شده در دیسک سخت لپ تاپ apple، می تواند عملکرد های مختلف این دستگاه را به شدت دچار اختلال نماید، بهتر است تعمیرات این قطعه را به کارشناسان مجرب ما در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران بسپارید تا تخصصی ترین سرویس ها را دریافت نمایید.

نمایندگی مجاز اپل

نمایندگی مجاز اپل ، مرکزی است که به صورت قانونی و رسمی خدمات مربوط به محصولات این کمپانی را به کاربران ارائه می دهد. واحدهای فروش و تعمیرات این نمایندگی ، توسط افرادی اداره می شوند که از سالها تجربه کاری برخوردار بوده و زیر و بم حوزه های مذکور را به خوبی می شناسند.

به همین سبب است که کیفیت خدمات و سرویس های این مرکز در بین کاربران مشهور شده و به انتخاب اول آنها تبدیل شده است. علاوه بر کادر فنی حرفه ای و استفاده از ابزار پیشرفته، این مجاز بودن فعالیت های نمایندگی اپل است که مقدمات رضایت کاربران را فراهم نموده است. نمایندگی مجاز اپل در راستای فعالیت قانونی، تمام مجوزهای لازم را از سازمان ها و موسسات ذی ربط دریافت کرده و به این ترتیب، اعتماد کاربران خود را جلب نموده است.

4.8/5(6 امتیاز)