شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر پکیج

از جمله خدمات تخصصی ارائه شده در پیشه کمک، سرویس و خدمات تخصصی تعمیر پکیج است که در آن صفر تا صد نصب، راه اندازی، عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات انجام می شود. یک پکیج هم با آب، هم با گاز و هم با برق سر و کار دارد و به همین دلیل ساختار این دستگاه بسیار پیچیده است.

از این رو معمولا تعمیرات پکیج به مهارت و تجربه بسیار بالایی نیاز دارد. برای تعمیر این دستگاه ها تعمیرکار با استفاده از ابزارها و دستگاه های تخصصی مراحل عیب یابی دستگاه را انجام داده و در ادامه بر اساس مشکلات و نشانه های خرابی، به تعمیر یا تعویض قطعات پکیج می پردازد. نصب و راه اندازی پکیج، هواگیری آن، سرویس دستگاه و از بین بردن رسوب از رایج ترین مواردی است که معمولا برای رفع مشکلات پکیج انجام می شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر با خدمات مرتبط با تعمیر پکیج در پیشه کمک آشنا شویم.

تعمیر پکیج در محل و منزل

تعمیرات پکیج در محل

خدمات مرتبط با تعمیر پکیج به تخصص و مهارت زیادی نیاز دارد. اما علاوه بر مهارت، همیشه یکی از مشکلات اصلی مشتریان دریافت سریع و به موقع خدمات است؛ چرا که این دستگاه ها خصوصا در فصول سرد سال اهمیت و کاربرد بسیار زیادی دارند و نمی توان مدت زمان زیادی را برای دریافت خدمات تعمیر و تعویض قطعات منتظر ماند.

پیشه کمک به عنوان یک مرکز تعمیراتی بسیار معتبر و دارای کارشناسانی با تجربه همیشه آماده پاسخ گویی به نیاز مشتریان است و با ارائه خدمات تعمیر در محل پکیج، در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت مشکلات دستگاه را برطرف می کند. پاسخ گویی سریع و به موقع، حضور در محل در سریع ترین زمان ممکن، ارائه سرویس های تعمیراتی با کیفیت و دقیق و تعویض قطعات با قطعات اصلی و با کیفیت از جمله خدماتی است که در این مرکز به مشتریان به صورت سرویس در محل ارائه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: چرا آب پکیج سرریز می شود؟

هزینه تعمیر پکیج

هزینه تعمیرات پکیج بسته به نوع سرویسی که ارائه می شود، متفاوت است. معمولا خدماتی که پیش از خرابی دستگاه و در قالب عیب یابی یا سرویس پکیج انجام می شود، هزینه کمتری در مقایسه با تعمیر یا تعویض قطعات دارد. سرویس کردن پکیج و خدماتی مانند هواگیری یا رسوب زدایی در راستای جلوگیری از خرابی قطعات اصلی انجام می شود و در نتیجه اگر این سرویس ها به صورت منظم در دوره های مشخص انجام شوند، قطعا هزینه های سنگین تر برای تعمیر یا حتی تعویض قطعات اصلی پکیج مانند برد یا ترموستات به بار نمی آید. به این ترتیب برای کاهش هزینه تعمیر پکیج بهتر است همیشه قبل از خرابی دستگاه و بروز مشکلات جدی تر در پکیج با مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر از خدمات مرتبط با سرویس و عیب یابی پکیج استفاده کرد.

خدمات تخصصی تعمیرات پکیج

قطعات مورد استفاده در پکیج، بسیار متنوع بوده و هرکدام به نوعی با دیگر بخش ها در ارتباط است. خدمات مربوط به تعمیر پکیج را می توان به دو دسته تقسیم کرد. در درجه اول سرویس این دستگاه ها که شامل نصب، راه اندازی، هواگیری و رسوب زدایی است، انجام می شود.

در مرحله بعدی در صورت فرسودگی یا خرابی برخی قطعات اصلی دستگاه، تعمیرات پکیج به صورت تخصصی تر توسط تعمیرکار این دستگاه ها انجام می شود. این خدمات شامل تعمیر یا تعویض برد پکیج، تعمیر و تعویض لوله ها و شیر آب و گاز دستگاه، تعمیر و تعویض کلیدهای پکیج، رفع مشکل صدای پکیج، تعمیر و تعویض ترموستات، تعمیر و تعویض خازن ها و آی سی های روی برد، تعمیر و تعویض مبدل های حرارتی و … می شود.

تعمیر برد پکیج

برد یکی از قطعات اصلی و مهم در پکیج است که از چند قطعه مختلف دیگر، شامل خازن، آی سی، رگلاتور و … تشکیل شده است. مجموعه این قطعات در ارتباط با هم سایر ارتباطات درون پکیج را شکل می دهند و آنها را مدیریت می کنند. از آنجایی که برد نقش برقراری ارتباط بین سایر قطعات پکیج را به عهده دارد، در صورت خرابی و بروز مشکل در آن کارکرد پکیج مختل می شود. سرویس نکردن به موقع پکیج، فرسودگی قطعات روی برد و نشتی داشتن لوله های پکیج می تواند به برد آسیب برساند. از جمله نشانه های خرابی برد پکیج، روشن نشدن آن است.

یکی دیگر از نشانه های خرابی برد، کار نکردن پمپ است. خصوصا در مواردی که پمپ سالم است اما کار نمی کند، قطعا دلیل خرابی آن بروز مشکل در برد است. در مواردی که پکیج دائما ریست می شود یا این که رادیاتور به قدر کافی گرم نمی کند نیز به احتمال زیاد مشکل از برد است. برای تعمیر پکیج در صورت بروز این نشانه ها و خرابی برد باید بعد از عیب یابی، قطعات معیوب روی برد مانند خازن ها، آی سی ها و رگلاتورها تعویض شوند. در مواردی که برد پکیج به صورت کامل سوخته باشد نیز راه حل رفع مشکل دستگاه، تعویض برد است.

تعمیر و تعویض ترموستات پکیج

یکی دیگر از اقدامات رایج در خدمات تعمیر پکیج، تعمیر و تعویض ترموستات است. ترموستات در کنار مبدل های حرارتی، وظیفه کنترل دمای آب پکیج را به عهده دارد. در صورت خرابی ترموستات، پکیج دمای درست را تشخیص نمی دهد و در نتیجه نمی تواند دمای مورد نیاز را به درستی کنترل کند. یکی از مشکلاتی که در این حالت در دستگاه بروز می کند، افزایش بیش از حد دما یا داغ شدن بیش از حد پکیج است. در نتیجه باید برای رفع مشکل دستگاه، ترموستات بررسی و عیب یابی شده و در صورت خرابی این قطعه آن را تعمیر یا تعویض کنند.

این مقاله را از دست ندهید: چرا چراغ پکیج قرمز است؟

تعمیر پمپ پکیج

در خدماتی که برای تعمیرات پکیج ارائه می شود، تعمیر یا تعویض پمپ نیز بسیار رایج است و مشتریان زیادی برای دریافت این سرویس به مراکز تعمیرات تخصصی پکیج مراجعه می کنند. با خرابی پمپ، مشکلات مختلفی در پکیج به وجود می آید که مهم ترین آن روشن نشدن پکیج است. علاوه بر این در صورت بروز مشکل در پمپ معمولا سر و صدای بسیار زیادی در دستگاه به وجود می آید.

گرفتگی مسیر برگشت پمپ، کثیفی صافی برگشت و فرسودگی یا بی کیفیت بودن پمپ می تواند دلیل خرابی و بروز مشکل در این قطعه مهم در پکیج باشد. در صورت بروز این مشکلات بعد از عیب یابی پکیج ابتدا تعمیرکار برای تعمیرات پمپ اقدامات لازم را انجام می دهد. با این حال همیشه برای تعمیر پکیج نمی توان پمپ را تعمیر کرد و ممکن است این قطعه به صورت کامل سوخته باشد. در این شرایط باید با تعویض پمپ معیوب با یک نمونه جدید و با کیفیت، مشکلات به وجود آمده در دستگاه را برطرف کرد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *