شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر پرینتر در محل با پاسخگویی 24 ساعته

برای دریافت تخصصی ترین خدمات در زمینه تعمیر پرینتر، کافی است با مرکز تخصصی پیشه کمک تماس بگیرید. برخی از مشکلاتی که در عملکرد چاپگر ایجاد می شوند، با اقدامات ساده ای همچون خاموش و روشن کردن و … برطرف می شوند. اما گاهی مسئله جدی بوده و نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی پرینتر است. مثلا ممکن است در حین کار و در حالی که برق و اتصالات سالم هستند، دستگاه به صورت ناگهانی خاموش شود.

در چنین شرایطی و موارد مشابه، نیاز به تعمیر پرینتر به شکل حرفه ای است تا قطعات آسیب دیده به درستی شناسایی شده و به تناسب شدت آسیب دیدگی، تعمیر یا تعویض شوند. پیشه کمک، خدمات تعمیر چاپگر را برای کلیه مدل ها و برندهای مطرح، به صورت سرویس در محل یا حضوری به متقاضیان ارائه می دهد. برای آشنایی با جزئیات بیشتری در مورد تعمیرات پرینتر و نحوه دریافت این خدمات، ادامه مقاله را دنبال کنید.

تعمیر پرینتر در محل

هزینه تعمیر پرینتر

برآورد هزینه تعمیر پرینتر، فارغ از مدل و برند، پس از عیب یابی دقیق دستگاه راحت تر است. درواقع تا زمانی که ایرادت دستگاه و شدت خرابی قطعات مختلف آن مشخص نشوند، نمی توان قیمت دقیقی برای تعمیرات آن تعیین کرد.

گاهی قطعاتی همچون کارتریج، برد و … آسیب جزئی دیده اند و به سادگی قابل تعمیر هستند. در این صورت هزینه تعمیر چاپگر بالا نیست. اما در برخی موارد، امکان تعمیر اجزای آسیب دیده وجود نداشته و نیاز به تعویض آنهاست. در این صورت قیمت تعمیر پرینتر بیشتر بوده و به قیمت قطعه جدید بستگی دارد.

تعمیرات پرینتر در محل

برای تعمیر پرینتر، لازم نیست حتما دستگاه را به تعمیرگاه ببرید. اگر چاپگر شما جزو مدل های چند کاره یا سنگین است و یا زمان و شرایط مراجعه حضوری به تعمیرگاه را ندارید، کافی است با پیشه کمک تماس بگیرید تا تیم تعمیرات چاپگر در محل، به آدرس شما آمده و اقدامات لازم برای رفع ایرادات دستگاه را انجام دهند.

تکنسین با تجهیزات مورد نیاز به آدرسی که ارائه می دهید می آید و پرینتر را با دقت، بررسی و عیب یابی می کند. سپس قطعات معیوب را تعمیر کرده و یا در صورت نیاز، آنها را با نمونه های جدید، جایگزین می کند. به این ترتیب مشکلات چاپگر برطرف می شوند و لازم نیست حتما حضورا به مرکز تعمیرات مراجعه کنید.

هزینه تعمیرات پرینتر در محل

تعمیرات پرینتر در تهران

تعمیر پرینتر در تهران، توسط نمایندگی تعمیرات پرینتر کمک پیشه در اقصی نقاط پایتخت انجام می شود. برای دریافت خدمات تعمیر چاپگر، با این مرکز تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. همکاران ما پس از دریافت آدرس و دیگر اطلاعات مورد نیاز، به محل شما آمده و دستگاه را به نحو احسن تعمیر می کنند. نمایندگی تعمیر چاپگر در ستارخان، امیرآباد، ولیعصر، پیروزی و فرجام، در خدمت همشهریان عزیز است تا تخصصی ترین خدمات را به ساکنین شرق، غرب، مرکز، شمال و جنوب تهران ارائه دهد.

تعمیر چاپگر در کرج

پیشه کمک با بالاترین توان فنی و تخصصی، برای ارائه خدمات تعمیر پرینتر در کرج در خدمت شماست. این مرکز واقع در شاهین ویلا، به اقصی نقاط استان البرز اعم از هشتگرد، نظرآباد، ماهدشت، اشتهارد، محمدشهر، فردیس، ملارد، هفت تیر، عظیمیه، گلشهر، مهرشهر، باغستان، گوهردشت، جهانشهر و … خدمات رسانی می کند. جهت دریافت خدمات تعمیر انواع مدل ها و برندهای چاپگر در کرج، از طریق شماره های موجود با همکاران ما تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر در تهران، کرج و شهرستانها-

خدمات تخصصی تعمیر پرینتر

اقداماتی مثل تعمیر و تعویض فیوزینگ، تعویض درام پرینتر سامسونگ  و سایر برندها و تمیز کردن این قطعه، شارژ کارتریج پرینتر، تعمیر کاغذکش و بخش های مختلف آن، تعمیر و تعویض مین برد، تعمیرات برد پاور، تعمیر اپتیک، ترمیم سنسورها، تعویض خازن های آسیب دیده، شارژ تونر، تعویض دولوپر، تعمیر و تعویض دکمه ها، تعویض کابل ها و اتصالات فرسوده و آسیب دیده و رفع مشکلات عملکردی دستگاه، مهم ترین خدمات تعمیر پرینتر هستند. پیشه کمک، این خدمات را با ضمانت نامه رسمی و معتبر همراه می کند تا از اصالت آنها اطمینان کامل داشته باشید.

شارژ کارتریج پرینتر

گاهی باید برای تعمیر پرینتر و رفع برخی از ایرادات این دستگاه، کارتریج را شارژ کنید. به تناسب کاهش میزان مواد مصرفی موجود در کارتریج، کیفیت برگه چاپ شده هم دچار افت شده و یا محتوا بسیار کمرنگ چاپ می شود. لذا باید هر چند وقت یک بار، کارتریج را شارژ کرده و تونر یا جوهر جدید به آن تزریق کنید. شارژ کارتریج در پرینترهای جوهرافشان و لیزری به شکل متفاوت انجام می شود. اگر در این زمینه تجربه ندارید، بهتر است از تکنسین های مجرب تعمیرات چاپگر کمک بگیرید.

تعمیر فیوزینگ پرینتر

کاهش شدید کیفیت چاپ، به ویژه بعد از شارژ کردن کارتریج، معمولا نشان دهنده خرابی قطعه ای به نام فیوزینگ است. این قطعه که با عنوان هیتر هم شناخته می شود، تاثیر مهمی بر کیفیت چاپ دارد و در بیشتر موارد هم قابل تعمیر نیست. اگر دیدید کیفیت چاپ پرینتر شما بدون هیچ دلیل مشخصی کاهش پیدا کرده و یا خطوطی غیر عادی روی برگه وجود دارد، باید به فکر تعمیر فیوزینگ پرینتر باشید.

افت کیفیت پرینت و ایجاد خطوط غیر عادی روی برگه های چاپ شده، مهم ترین نشانه های خرابی فیوزینگ هستند. چنانچه هریک از این مشکلات را در چاپگر خود مشاهده کردید، بهتر است به فکر تعمیر فیوزینگ پرینتر یا تعویض این قطعه در اسرع وقت باشید. البته بیشتر تکنسین های تعمیر پرینتر، فیوزینگ را غیر قابل تعمیر دانسته و آن را با هیتر جدید جایگزین می کنند.

تعمیر درام چاپگر

برخی مواقع باید برای تعمیر پرینتر، درام را ترمیم یا تعویض کرد. درام، تونر را به سطح برگه منتقل کرده و عمل ذوب آنها روی کاغذ با فشار و حرارت را ممکن می سازد. خرابی درام مانع از تامین حرارت مورد نیاز برای ذوب تونر می شود و این فرایند معیوب، روند و کیفیت چاپ را نیز مختل می کند.

مثلا ممکن است تصویر بسیار کمرنگ باشد یا خطوط سفید و سیاه غیر عادی در نسخه چاپ شده وجود داشته باشد. این در حالی است که اگر عملیات تعمیر درام پرینتر به موقع و در زمان مناسب انجام شود، چنین مشکلاتی هم به راحتی برطرف می شوند.

تعمیر داکتر بلید پرینتر

داکتر بلید پرینتر موظف است مقدار تونر روی مگنت رولر را تنظیم نماید. حال اگر این قطعه آسیب ببیند، کیفیت چاپ به شدت کاهش پیدا می ‌کند و اسناد چاپ شده خاکستری یا کمرنگ به نظر می‌ رسند. تعمیر داکتر بلید از جمله خدمات فوق تخصصی است که در مجموعه پیش کمک ارائه می شود.

در صورت خرابی این بخش کارشناسان با استفاده از ابزارها و دستگاه‌ های تخصصی تعمیر پرینتر را انجام می ‌دهند. شدت صدماتی که به داکتر بلید وارد شده، مشخص می ‌سازد که قطعه قابلیت تعمیر دارد یا نه. چنانچه وسعت خرابی‌ ها زیاد باشد، تعمیرکاران اقدام به تعویض داکتر بلید با نمونه نو می‌ کنند.

تعمیرات نرم افزاری پرینتر

تعمیر پاور پرینتر

پاور وظیفه دارد ولتاژ ورودی را بین اجزای مختلف چاپگر تقسیم کند؛ بنابراین با خرابی آن قطعات دستگاه از کار می ‌افتند. صدمه دیدن پاور می ‌تواند به خاطر نفوذ گرد و خاک، نوسانات جریان برق یا ولتاژ غیر استاندارد باشد. اگر پاور پرینترتان خراب شده و به دنبال یک مرکز معتبر برای تعمیر آن می‌ گردید، پیشه کمک را به شما پیشنهاد می ‌دهیم. در صورت خرابی این قطعه کارشناسان پیشه کمک تلاش می‌ کنند با استفاده از تجهیزات مدرن تعمیرات پرینتر را در سطح کیفی بالا انجام دهند.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل کج چاپ کردن پرینتر چیست؟

تعویض دولوپر پرینتر

دولوپر از جمله قطعات مهم کارتریج چاپگر است که نقش انتقال تونر بر روی درام را بر عهده دارد. اگر این قطعه آسیب ببیند، کیفیت چاپ به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به همین دلیل ضروری است بلافاصله برای تعمیر پرینتر و رفع عیوب آن اقدام کنید. بیشتر مدل ‌های چاپگر پس از بروز خرابی دولوپر، ارورهایی را مبنی بر تعویض آن نشان می ‌دهند. تعمیرکاران در چنین شرایطی برای پیشگیری از آسیب‌ های بیشتر به دستگاه، دولوپر را عوض می ‌کنند.

تعمیر مگنت پرینتر

مگنت پرینتر یکی از قطعات مهم و حساس این دستگاه است که وظیفه انتقال تونر به درام را بر عهده دارد. خرابی مگنت پرینتر می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در کیفیت چاپ شود. تعمیر مگنت پرینتر معمولاً توسط کارشناسان متخصص انجام می شود. در برخی موارد، با تعمیر قطعه می توان مشکل را برطرف کرد. اما در برخی موارد، ممکن است نیاز به تعویض مگنت باشد. هزینه تعمیر مگنت پرینتر به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع پرینتر، میزان خرابی قطعه، و هزینه قطعه جدید.

در صورت بروز هرگونه مشکل در مگنت پرینتر، بهتر است دستگاه را به یک مرکز تعمیر معتبر ببرید تا کارشناسان مجرب، علت مشکل را شناسایی و آن را برطرف کنند. در ادامه به برخی از نشانه های خرابی مگنت پرینتر اشاره می کنیم:

  • وجود خطوط یا نقاط تیره یا روشن در چاپ
  • عدم انتشار یکنواخت تونر روی کاغذ
  • عدم چاپ صحیح متن یا تصاویر
  • وجود سر و صدا یا لرزش در هنگام چاپ

اگر یکی از این نشانه ها را مشاهده کردید، ممکن است مگنت پرینتر دستگاه شما دچار مشکل شده باشد.

تعمیرات تخصصی پرینتر

تعمیر پیکاپ رولر پرینتر

پیکاپ رولر یکی از قطعات مهم پرینتر است که وظیفه برداشتن کاغذ از سینی و انتقال آن به درام را بر عهده دارد. خرابی پیکاپ رولر می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در فرآیند چاپ شود. تعمیر پیکاپ رولر معمولاً توسط کارشناسان متخصص انجام می شود. در برخی موارد، با تمیز کردن پیکاپ رولر می توان مشکل را برطرف کرد. اما در برخی موارد، ممکن است نیاز به تعویض پیکاپ رولر باشد. هزینه تعمیر پیکاپ رولر به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع پرینتر، میزان خرابی قطعه، و هزینه قطعه جدید.

در صورت بروز هرگونه مشکل در پیکاپ رولر، بهتر است دستگاه را به یک مرکز تعمیر معتبر ببرید تا کارشناسان مجرب، علت مشکل را شناسایی و آن را برطرف کنند. در ادامه به برخی از نشانه های خرابی پیکاپ رولر اشاره می کنیم:

  • برنداشتن کاغذ از سینی
  • انتقال کاغذ به صورت نامنظم به درام
  • ایجاد خطوط یا نقاط تیره یا روشن در چاپ
  • چاپ نشدن صحیح متن یا تصاویر

اگر یکی از این نشانه ها را مشاهده کردید، ممکن است پیکاپ رولر دستگاه شما دچار مشکل شده باشد.  تعمیر پیکاپ رولر یکی از خدمات تخصصی تعمیر پرینتر است که توسط کارشناسان مجرب انجام می شود. در برخی موارد، با تعمیر قطعه می توان مشکل را برطرف کرد. اما در برخی موارد، ممکن است نیاز به تعویض پیکاپ رولر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: نشانه های ویروسی شدن پرینتر چیست؟

تعمیرات نرم افزاری پرینتر

یکی از اصول مهم در تعمیر پرینتر این است که پروسه عیب ‌یابی دستگاه به صورت دقیق انجام شود. زیرا اگر تمام قطعات چاپگر سالم باشند، با صرف هزینه ای مختصر می ‌توانید ایرادات نرم‌ افزاری آن را برطرف نمایید. البته باید تعمیرکار دانش و مهارت کافی داشته باشد تا بتواند اختلالات نرم ‌افزاری را به خوبی تشخیص دهد.

تکنسین ‌های پیشه کمک به دلیل تجربه فراوان ابتدا پرینتر شما را تست می‌ کنند تا مطمئن شوند که ریشه مشکل نرم‌ افزاری است. پس از اطمینان از بابت این مسئله می کوشند با آپدیت سیستم عامل چاپگر، نصب درایور پرینتر و به روز رسانی آن ها و… نواقص دستگاه را برطرف نمایند.

سوالات متداول تعمیر پرینتر

آیا تعمیر پرینتر گارانتی دارد؟

خدمات تعمیر چاپگر در پیشه کمک همراه با گارانتی معتبر و رسمی ارائه می‌ شود. طول مدت گارانتی هم به طور دقیق در ضمانت نامه کتبی ذکر می‌ گردد. اگر در طول این مدت قطعه تعمیری ایراد پیدا کند، پیشه کمک موظف است عیوب دستگاه را بدون دریافت هزینه از مشتری برطرف نماید. ارائه گارانتی به مشتریان خود گویای آن است که فرآیند تعمیرات در سطح کیفی بالا و توسط حاذق ‌ترین تکنسین ‌ها انجام می ‌گیرد.

چرا پرینت ها کم رنگ هستند؟

مشکل چاپ کمرنگ ممکن است که به خاطر کاهش میزان تونر، انتخاب کاغذ بی‌ کیفیت یا انسداد نازل‌ ها باشد. اعمال تنظیمات نادرست همچون فعال سازی پرینت اقتصادی و استفاده از جوهر نامرغوب نیز موجب بروز این ایراد می‌ شوند. یکی دیگر از عواملی که مسئله چاپ کمرنگ را به دنبال دارد، خرابی بلید یا مگنت چاپگر است. با توجه به حساسیت بالای بلید در چنین مواقعی حتماً باید برای تعمیر پرینتر خود از  تکنسین‌ های کارکشته درخواست کمک نمایید.

چرا مطالب چاپ شده پس از مدتی پاک می شوند؟

اگر متوجه شده اید که پس از مدتی تصاویر یا مطالب چاپ شده بر روی اوراق پاک می‌ شوند، احتمالاً مشکل از جانب فیوزر است. در این حالت هیتر درون فیوزر به خوبی داغ نمی‌ شود. لذا غلتک‌ های پرس نمی ‌توانند فشار لازم را برای درج مطالب روی کاغذ اعمال کنند.

یکی دیگر از دلایلی که باعث زود پاک شدن متن از روی برگه می ‌گردد، فاسد بود تونر یا پودر کارتریج است. از این رو به هنگام خرید تونر حتما به تاریخ انقضای آن توجه نمایید. همچنین بعضی از کاربران به هنگام شارژ کارتریج از پودرهای ارزان قیمت و بی‌ کیفیت استفاده می ‌کنند. بنابراین طبیعی است که عکس ها یا متون چاپ شده پس از مدتی از روی برگه پاک شوند.

دلیل مچاله شدن برگه ها در پرینتر چیست؟

مچاله شدن اوراق در چاپگر یکی دیگر از مشکلاتی است که اغلب به دلیل سازگار نبودن سایز کاغذ با دستگاه پیش می‌ آید. البته بی‌ کیفیت بودن کاغذ هم چروک شدن آن را به دنبال دارد. گاهی اوقات نیز ایرادات سخت ‌افزاری همچون آسیب دیدن درام، کارتریج، غلتک های پیکاپ رولر و… باعث پلیسه شدن برگه ها می ‌شوند.

ناگفته نماند که در چاپگرهای لیزری علت اصلی این مسئله خرابی فیوزینگ است. به همین دلیل در صورت بروز مشکل جمع شدن اوراق باید برای عیب یابی صحیح و تعمیر پرینتر از افراد متخصص درخواست کمک نمایید.

چرا نمی توانم از طریق کامپیوتر پرینت بگیرم؟

همان طور که می ‌دانید، پرینتر باید ابتدا به کامپیوتر متصل شود تا بتوانید از این دستگاه برای چاپ تصاویر یا متن استفاده کنید. در صورتی که نمی ‌توانید از طریق رایانه پرینت بگیرید، ممکن است که این موضوع به خاطر عدم آپدیت‌ درایور چاپگر باشد. پاک کردن حافظه پرینتر، ایراد در کابل‌ ها و اتمام کارتریج یا کاغذ هم از دیگر دلایل این مشکل هستند. گاهی نیز فضای کامپیوتر پر شده به همین دلیل فرآیند چاپ با اختلال مواجه می‌ شود.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *