شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

کالیبره کردن پرینتر

کالیبره کردن پرینتر یکی از اقدامات مهمی است که کاربران باید به منظور حفظ کیفیت و کارایی دستگاه خود انجام دهند. کالیبراسیون پرینتر به معنای تنظیم رنگ و دقت رنگی دستگاه بوده تا بتواند کاربران را راضی کند. کالیبره کردن غالبا در پرینترهای لیزری به منظور حفظ کیفیت و دقت رنگ ها انجام می شود. در این مقاله از نمایندگی تعمیر پرینتر به بررسی روش های کالیبره کردن پرینتر می پردازیم.

کالیبره کردن پرینتر

روش های کالیبره کردن پرینتر

در این بخش به روش های کالیبره کردن پرینتر اشاره می کنیم:

کالیبره کردن پرینتر به صورت اتوماتیک

طراحان و سازندگان پرینترهای لیزری دستگاه های خود را به صورتی طراحی می کنند که با روشن بودن دستگاه، هر 48 ساعت یک بار به صورت اتوماتیک کالیبره می گردد. در صورتی که دستگاه خود را به صورت مداوم استفاده کنید، هر دو روز یک بار کالیبراسیون پرینتر انجام شده و رنگ ها تنظیم بهتری پیدا می کنند.

اما در زمانی که اقدام به شارژ کارتریج می کنید، باید به صورت دستی به کالیبره کردن دستگاه بپردازید. چنانچه این اقدام را انجام ندهید، رنگ کارتریج طبیعی نبوده و چاپ نهایی با مشکلاتی روبرو خواهد شد. اما در صورتی که کارتریج را تعویض کردید، نیازی به انجام دستی آن نبوده و می توانید منتظر کالیبراسیون اتوماتیک بمانید.

کالیبره کردن پرینتر به صورت دستی

یکی دیگر از روش های کالیبره کردن پرینتر، به صورت دستی بوده که بسیار رایج است. همانطور که اشاره کردیم، در صورتی که کارتریج را شارژ می کنید، باید به صورت دستی اقدام به کالیبراسیون پرینتر نمایید. در غیر این صورت رنگ ها به صورت کمرنگ و پر رنگ چاپ شده و کیفیت و دقت آن ها کاهش می یابد.

به مظنور انجام کالیبراسیون به صورت دستی ابتدا لازم است گزینه Menu را در نمایشگر پرینتر انتخاب کرده و سپس با رفتن به بخش تنظیمات یا Setting، اقدام به انتخاب گزینه Print Quality نمایید. با این کار می توانید کیفیت و دقت چاپ را حفظ کنید.

 

کالیبره کردن پرینتر به صورت دستی
5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *