شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر لپ تاپ

برای تعمیر لپ‌ تاپ خود به وب ‌سایت پیش کمک مراجعه نموده و از طریق راه های ارتباطی موجود در صفحه ی تماس با ما، از مشاوره ی رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید. تعمیر لپ تاپ در این مرکز با گارانتی انجام می شود و امکان تعمیرات لپ تاپ در محل و در مرکز وجود دارد.  لپ‌ تاپ یکی از پرکاربرد ترین  دستگاه هایی می‌ باشد، که امروزه  طرفداران زیادی دارد. هر کدام از دستگاه ها مانند لپ‌ تاپ، کامپیوتر، و.. در برخی موارد امکان دارد دچار نقص فنی یا ایراداتی شوند.

تعمیر لپ تاپ در محل

هزینه تعمیر لپ‌ تاپ

هزینه تعمیر لپ‌ تاپ با توجه به خساراتی که بر آن وارد شده، و مقدار زمان مورد نیاز برای تعمیر کردن قطعات محاسبه می‌ شود. قیمت تعمیر لپ تاپ با توجه به مواردی نیاز به تعمیر دارد، نظیر قسمت های:  مادربرد لپ‌ تاپ، باتری لپ‌ تاپ، ال‌ سی‌ دی لپ‌ تاپ و پیکسل سوخته لپ ‌تاپ و.. می‌شود.

همچنین مدل و برند لپ‌ تاپ  جزء عواملی می‌‌ باشد، که بر هزینه تعمیر لپ‌ تاپ تاثیر گذار خواهد بود. اکثرا هزینه تعمیرات نرم‌ افزاری لپ‌ تاپ نسبت‌ به هزینه سخت‌ افزاری لپ‌ تاپ کمتر می‌ باشد.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ در تهران

تعمیر کردن لپ‌ تاپ در تهران توسط مهندسین تعمیر لپ تاپ و شعب نمایندگی تعمیر لپ‌ تاپ انجام می‌ گیرد. اگر لپ‌ تاپ شما دچار مشکلاتی نظیر: داغ شدن، قفل شدن رمز لپ تاپ، آب خوردگی، کاهش سرعت، خراب شدن باتری یا از کار افتادگی کیبورد و تاچ لپ تاپ شد، می‌ توانید به نمایندگی تعمیرات لپ‌ تاپ در تهران مراجعه کنید. نمایندگی تعمیر لپ‌ تاپ در تمامی نقاط تهران شعبه دارد. برای اطلاع از آدرس شعب به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

تعمیر لپ تاپ در کرج

برای تعمیر لپ‌ تاپ در کرج از تکنیسین‌ های با تجربه که اطلاعات کافی در رابطه با لپ‌ تاپ و کامپیوتر دارند استفاده می‌ شود.این کارشناسان سعی می‌کنند که تمامی مشکلات لپ‌ تاپ شما را برطرف کنند. بعضی از ایرادات سخت‌ افزاری امکان دارد، بدون سابقه قبلی رخ بدهد؛ که از میان آن ها می توان به مواردی همچون: خاموش شدن ناگهانی دستگاه یا مشکلات صفحه نمایش و یا مشکلات فنی آن اشاره داشت.

متخصصین تعمیر لپ‌ تاپ در کرج بعد از شناسایی ایرادات لپ تاپ و تخمین زدن هزینه تعمیر لپ‌ تاپ، اقدام به شروع کار می‌ کنند. این متخصصان تسلط کافی بر تعمیر کردن لپ‌ تاپ  دارند و بعد از به اتمام رسیدن تعمیر لپ تاپ آن را به‌ صورت اولیه به شما تحویل می‌ دهند.

تعمیرات لپ تاپ در برندهای مختلف

خدمات تخصصی تعمیرات لپ‌ تاپ

 لپ ‌تاپ‌ ها از قطعات مختلف سخت افزاری و ویژگی های نرم افزاری منحصر به فرد تشکیل شده اند. معمولا لپ تاپ ها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می‌ باشند. اما در هریک از برندهای لپ تاپ امکان خرابی وجود دارد. در ادامه این مطلب  می خواهیم ایراداتی که در لپ تاپ به وجود می آید را بررسی کنیم. 

تعمیر و تعویض ال‌ سی‌ دی لپ‌ تاپ

تعمیر کردن لپ‌ تاپ جزء تخصصی‌ ترین حرفه ها می‌ باشد، همان‌ طور که می ‌دانید ال‌ سی‌ دی یکی از مهم‌ ترین قسمت یک لپ‌ تاپ است، که شما از طریق آن می‌ توانید محتوای داخل لپ‌ تاپ را به‌ راحتی مشاهده کنید. برخی اوقات امکان دارد، ال‌‌ سی دی لپ‌ تاپ دچار خرابی و ایراداتی در اثر ضربه یا شکستگی شود. یکی از مهم ترین دلایلی که موجب خراب شدن ال‌ سی‌ دی لپ‌ تاپ می‌ شود، ریخته شدن مایعات روی این قطعه است. در مواقع ریخته شدن مایعات به صفحه ال‌ سی‌ دی رطوبت به داخل ال‌ سی‌ دی نفوذ می کند؛ و موجب می‌ شود که برد دستگاه دچار آسیب‌ دیدگی و یا سوختگی شود.

یکی از قطعات مهم در ال‌ سی‌ دی لپ‌ تاپ، برد های ولتاژ می‌ باشد؛ که در مواقع آسیب‌ دیدگی، این قسمت دچار آسیب‌ دیدگی جدی خواهد شد. خراب شدن مادربرد لپ تاپ موجب این می شود، که در تصویر لپ تاپ شما خطوطی ایجاد شود. همچین خراب شدن اینورتر هم یکی از دلایلی می‌ باشد که در زمان تعمیر کردن ال‌ سی‌ دی لپ‌ تاپ بررسی خواهد شد. در برخی مواقع هم شدت آسیب‌ دیدگی بسیار زیاد است، که با تعمیر کردن آن مشکل شما حل نمی‌ شود. بلکه در این مواقع احتیاج است که ال‌ سی‌ دی لپ‌ تاپ خود را تعویض کنید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

تعمیر و تعویض کیبورد لپ‌ تاپ

کیبورد یکی از بخش های مهم و قطعات سخت افزاری در لپ تاپ است که شما در طول روز بسیار با آن سرو کار دارید. تعمیر کردن یا تعویض کیبورد لپ‌ تاپ، امکان دارد کار ساده ای به‌ نظر برسد؛ اما با کوچک‌ ترین اشتباه، کیبورد یا حتی قسمت های اتصالی و یا این‌ که مادربرد آن از بین خواهد رفت. ایرادات و خرابی کیبورد ها در دو دسته نرم‌ افزاری و سخت‌ افزاری وجود دارد. در رابطه با مشکلات سخت افزاری می توان گفت : ممکن است چند عدد از دکمه های کیبورد یا یکی از آن ها کار نکند.

مشکلات نرم افزاری ویندوز عبارتند از : عدم نصب درست ویندوز یا حتی آپدیت کردن بایوس ممکن است عملکرد کیبورد را مختل کند. در کل در برخی موارد تعمیر کردن این ایرادات وجود دارد. اما در برخی موارد هم وجود ندارد و لازم است کیبورد لپ تاپ تعویض شود.

خدمات تخصصی لپ تاپ: تعمیر پورت usb لپ تاپ

تعمیر مشکل روشن نشدن لپ‌ تاپ

روشن نشدن لپ‌ تاپ در واقع نشان‌ دهنده، ایراد یا آسیب‌ دیدگی جدی در یکی از قطعات لپ‌ تاپ می‌ باشد. البته برخی از این مسائل به مشکلات نرم‌ افزاری یا مشکلات نمایشگر مرتبط است. یکی از عواملی که باعث روشن نشدن لپ‌ تاپ می‌ شود؛ خراب شدن باطری می ‌باشد. اگر باتری لپ‌ تاپ شما دچار مشکلاتی باشد، یا به‌ درستی شارژ نشود، باعث روشن نشدن لپ‌ تاپ شما خواهد شد.

البته در برخی مواقع هم روشن نشدن لپ‌ تاپ به خرابی پاور بستگی دارد. اگر می‌ خواهید متوجه شوید که مشکل از باتری است یا پاور، می‌ توانید باتری لپ‌ تاپ را از دستگاه خارج کنید، و به برق متصل کنید؛ اگر دستگاه روشن نشد در این مواقع متوجه می‌ شوید که مشکل از پاور لپ‌ تاپ است.

تعمیر هارد لپ تاپ

باتوجه به اینکه همه اطلاعات روی هارد ذخیره می شوند، خرابی آن منجر به از مشکلات اساسی می شود. برای مثال برنامه ها اجرا نمی شوند یا همه چیز خیلی کند می شود. به طور کلی ایرادات هارد در دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری قرار می گیرند. اگر دستگاه شما ضربه نخورده یا با مشکلاتی مانند داغ شدن روبرو نشده است، احتمال نرم ازفرای بودن مشکل بیشتر است. در هر حال تشخیص آن برعهده تکنسین تعمیر لپ تاپ است. 

سوالات متداول در حوزه تعمیر لپ تاپ

چرا لپ تاپم روشن نمی شود؟

دلایل مختلفی می تواند باعث روشن نشدن لپ تاپ شود. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خالی بودن باتری
 • خراب شدن باتری
 • خراب شدن شارژر
 • خراب شدن مدار شارژ
 • خراب شدن مادربرد
 • خراب شدن رم
 • خراب شدن پردازنده
 • خراب شدن صفحه نمایش

برای رفع این مشکل، ابتدا باید علت خرابی را شناسایی کنید. اگر باتری خالی است، آن را شارژ کنید. اگر شارژر خراب است، آن را تعویض کنید. اگر مدار شارژ خراب است، باید لپ تاپ را به تعمیرکار لپ تاپ بسپارید.

چرا لپ تاپم هنگ می کند؟

هنگ کردن لپ تاپ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب برنامه های سنگین
 • کمبود حافظه داخلی
 • خراب شدن حافظه داخلی
 • خراب شدن پردازنده
 • خراب شدن رم
 • خراب شدن سیستم عامل

برای رفع این مشکل، ابتدا باید علت هنگ کردن را شناسایی کنید. اگر برنامه های سنگین نصب کرده اید، آن ها را حذف کنید. اگر حافظه داخلی کم است، حافظه داخلی را افزایش دهید. اما اگر حافظه داخلی خراب باشد، تنها راه تعمیر لپ تاپ است.

چرا لپ تاپم تصویر می دهد اما صدا ندارد؟

عدم وجود صدا در لپ تاپ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایراد در اسپیکر
 • ایراد در میکروفون لپ تاپ
 • خراب شدن مدار صدا
 • اپدیت نبودن درایورها

برای رفع این مشکل، ابتدا بررسی های نرم افزاری مربوط به درایورها را انجا دهید. مطمئن شوید آخرین ورژن های درایور روی سیستم شما نصب است. اگر ایراد سخت افزاری باشد، برای مثال مدار صدا خراب شده باشد، دستگاه باید توسط تکنسین تعمیر لپ تاپ بررسی شود.

چرا لپ تاپم شبکه را پیدا نمی کند؟

پیدا نکردن شبکه در لپ تاپ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خاموش بودن حالت هواپیما
 • خاموش بودن وای فای یا بلوتوث
 • خراب شدن آنتن لپ تاپ
 • خراب شدن سیم کارت
 • خراب شدن مدار شبکه

برای رفع این مشکل، ابتدا باید علت پیدا نکردن شبکه را شناسایی کنید. اگر حالت هواپیما روشن است، آن را خاموش کنید. اگر وای فای یا بلوتوث خاموش است، آن ها را روشن کنید. اگر آنتن لپ تاپ خراب است، باید برای تعمیر لپ تاپ خود اقدام کنید.

چرا دوربین لپ تاپم کار نمی کند؟

کار نکردن دوربین لپ تاپ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خراب شدن دوربین
 • خراب شدن مدار دوربین
 • خراب شدن سنسور دوربین

برای رفع این مشکل، ابتدا باید علت کار نکردن دوربین را شناسایی کنید. اگر دوربین خراب است، باید آن را تعویض کنید. اگر مدار دوربین خراب است، باید لپ تاپ را به مرکز تعمیر لپ تاپ ببرید.

چرا تاچ لپ تاپم کار نمی کند؟

کار نکردن تاچ لپ تاپ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خراب شدن تاچ
 • خراب شدن مدار تاچ
 • خراب شدن گلس

برای رفع این مشکل، ابتدا باید علت کار نکردن تاچ را شناسایی کنید. اگر تاچ خراب است، باید آن را تعویض کنید. اگر مشخص شود که مدار تاچ خراب است، باید تعمیرات تخصصی لپ تاپ صورت بگیرد.

چرا صدای لپ تاپ بیش از حد بلند است؟

بلند بودن صدای لپ ‌تاپ به این معناست که دمای بخش ‌های داخلی دستگاه به طور نامتعارف افزایش پیدا است. بنابراین باید فن نوت بوک را مورد بررسی قرار دهید و در صورت تجمع گرد و خاک آن را تمیز کنید. علاوه بر آن هنگامی که تعداد زیادی نرم‌ افزار را اجرا می کنید، CPU و حافظه با شدت بیشتری به فعالیت می ‌پردازند. کارکرد زیاد این قطعات باعث گرم شدن نوت بوک، حرکت سریع‌ تر فن‌ ها و ایجاد صدای بلند می‌ شود.

دلیل نمایش صفحه آبی در ویندوز لپ تاپ لنوو چیست؟

مهم ترین عامل ایجاد کننده صفحه آبی در ویندوز خرابی قطعات سخت افزاری مانند منبع تغذیه یا رم است. البته احتمال دارد این ارور ناخوشایند به دلیل اختلالات نرم‌ افزاری نظیر ویروسی شدن هم به وجود بیاید. لذا در صورت مشاهده صفحه آبی مرگ حتماً باید برای عیب یابی صحیح و تعمیر لپ تاپ لنوو با کارشناسان نمایندگی مشورت نمایید.

چگونه درایور لپ تاپ را نصب کنیم؟

برای نصب درایور لپ تاپ لنوو ابتدا روی My Computer کلیک راست کنید. سپس گزینه Manage را برگزینید. پس از ورود به قسمت Device Manager، روی درایو مورد نظر کلیک راست نموده و Search  automatically for update driver software را انتخاب نمایید. با طی کردن این مراحل سیستم عامل لپ تاپ لنوو به طور اتوماتیک درایورها را جستجو کرده و اقدام به نصب آن ها می‌ کند.

امتیاز شما به این نوشته

2 پاسخ

 1. سلام من قاب پشتی لپتابم لنووi3 گوشه اش شکسته ‌و لاعث خراشیدگی سیمهاش شده هزینه تعمیرش چقدر میشه و چقدر زمان میبره!؟

  1. سلام دوست عزیز،
   هزینه دقیق پس از بررسی تکنسین مشخص می شود، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی های لازم با شماره 54114-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *