شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا چراغ پکیج قرمز است؟

روشن شدن چراغ قرمز پکیج نشانه نقص فنی در عملکرد آن است. عوامل مختلفی از قطعی گاز و برق گرفته تا ایراد در قطعات مهمی همچون برد می ‌توانند موجب روشن شدن چراغ قرمز سیستم گرمایشی شوند. در صورت بروز این مشکل حتما آن را جدی بگیرید، چون هر گونه سهل انگاری در این رابطه سبب می گردد مسئله پیچیده‌ تر شده و متحمل هزینه های فراوان شوید. بنابراین در اسرع وقت از یک تکنسین حاذق و کارکشته درخواست کمک کنید تا در کنار ترمیم صحیح و اصولی دستگاه، از خراب شدن سایر قطعات پیشگیری شود.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج

دلایل اصلی روشن شدن چراغ قرمز پکیج چیست؟

روشن شدن چراغ قرمز پکیج می ‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما تشخیص این که کدام عامل باعث بروز این مسئله شده، نیاز به دانش فنی و آشنایی با مدل ‌های مختلف پکیج دارد. در ادامه به بررسی مهم ترین عواملی خواهیم پرداخت که موجب روشن شدن این چراغ می‌ شوند. کارشناس تعمیر پکیج بعد از بررسی دلیل روشن شدن چراغ قرمز پکیج نسبت به رفع آن اقدام می نماید.

 • صدمه دیدن کابل های برق

کابل ‌های برق سیستم گرمایشی به مرور زمان فرسوده و خراب می گردند. در صورت آسیب دیدن این کابل ‌ها چراغ قرمز روشن می‌ شود تا مسئله را به اطلاع کاربر برساند.

 • خرابی سیم ارت

هدف از قرار دادن سیم ارت در پکیج این است که مانع برق دار شدن بدنه دستگاه شود. حال اگر سیم ارت صدمه ببینند، چراغ قرمز به حالت روشن در می ‌آید.

 • خرابی نوک الکترود

میله الکترود یکی از اجزای اصلی پکیج است که در نزدیکی شعله آن تعبیه می‌ شود. خرابی این قطعه نیز روشن شدن چراغ قرمز را به دنبال دارد.

 • آسیب دیدن جرقه زن

جرقه زن وظیفه دارد با ارسال ولتاژ برق موجب ایجاد جرقه در سیستم گردد. این جرقه ‌ها نیز نهایتاً باعث روشن شدن شعله می شوند. در صورت خرابی جرقه زن جریان نامناسبی در دستگاه به وجود می‌ آید؛ بنابراین چراغ قرمز روشن می ‌شود تا کاربر را از اختلال به وجود آمده آگاه سازد.

علت روشن شدن چراغ قرمز در برندهای مختلف پکیج

روشن شدن چراغ قرمز پکیج در برندهای مختلف به دلایل متفاوت اتفاق می افتد. از آنجا که کارشناسان پیشه کمک با ساختار همه مارک های پکیج به طور کامل آشنا هستند، می توانند ریشه ایراد را پیدا کرده و به سرعت آن را برطرف کنند. در ادامه عواملی را که منجر به روشن شدن چراغ قرمز در انواع برندها خواهند شد، تشریح خواهیم کرد.

دلیل قرمز شدن چراغ پکیج

علل روشن شدن چراغ قرمز در پکیج بوتان

چنانچه سیستم گرمایشی شما بوتان است و چراغ قرمز آن روشن شده است، دلیل مشکل می ‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • خرابی قطعات پکیج بوتان

خرابی برد یا سوختن کامل آن مانع تشکیل شعله می شود. همچنین در صورت خرابی سنسور شوفاژ، رله فرمان و پمپ آب دستگاه به درستی کار نمی‌ کند، لذا چراغ قرمز روشن می شود.

 • انسداد مسیر ورودی گاز

انسداد مسیر ورودی گاز سبب می گردد حجم جریان گاز در دستگاه کاهش پیدا کند و در نهایت هم شعله تشکیل نشود.

 • ایرادات میله یون و جرقه زن

میله یون و جرقه زن از جمله اجزای سیستم گرمایشی هستند که در فاصله نزدیکی نسبت به هم قرار دارند. حال چنانچه این فاصله از حد مجاز کمتر یا بیشتر باشد، شعله تشکیل نمی ‌شود. بالا بودن ارتفاع شعله هم روشن شدن چراغ قرمز پکیج را به دنبال دارد. این مشکل معمولاً به خاطر آسیب دیدن جرقه زن و میله یون به وجود می‌ آید.

 • تجمع آلودگی و رسوبات روی قطعات پکیج

در صورتی که روی فن پکیج مقادیر زیادی روغن یا گرد و خاک تجمع یابد، این بخش نمی ‌تواند به درستی بچرخد. به همین دلیل در تشکیل شعله نیز اشکال ایجاد می‌ گردد. تجمع رسوبات روی مبدل اصلی هم کارایی دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین مسدود شدن مدار شوفاژ موجب کاهش جریان هوا و نقص در عملکرد سیستم می‌ شود.

 • وجود هوا

وجود هوا در سیستم گرمایشی سبب بروز اختلال در سوختن گاز می‌ گردد. بنابراین طبیعی است که پکیج عملکرد مناسبی نداشته باشد.

 • گرمای بیش از حد مبدل

از کار افتادن مبدل یا خراب شدن آن باعث می ‌شود که دمای این بخش بالا رود و متعاقبا چراغ قرمز نیز روشن شود.

دلایل روشن شدن چراغ قرمز در پکیج گلدیران

چنانچه عملکرد سیستم‌ گرمایشی گلدیران اختلال پیدا کند، چراغ قرمز به طور مداوم روشن می ‌ماند. در این حالت برای رفع مشکل و خاموش کردن چراغ می ‌توانید آن را ریست کنید. به طور کلی روشن شدن چراغ قرمز پکیج گلدیران به خاطر یکی از ایرادات زیر است:

 • انسداد مسیر ورودی گاز سبب می ‌گردد که دستگاه از کار بیفتد، اما چراغ قرمز آن روشن شود.
 • کاهش فشار آب هم در بروز این مسئله دخیل است.
 • اگر فاصله جرقه زن پکیج گلدیران به طور صحیح تنظیم نشده باشد، یا این که قدرت جرقه زن به خاطر وجود آلودگی‌ ها افت پیدا کند، چراغ قرمز روشن می‌ شود.

مهم ترین علت های روشن شدن چراغ قرمز در پکیج ایران رادیاتور

چراغ قرمز سیستم ‌های گرمایشی ایران رادیاتور به دلایل مختلفی روشن می‌ شود که از جمله آن ها می‌ توان موارد زیر را نام برد:

 • دلیل اول جوش آوردن پکیج است. از جمله عواملی که موجب جوش آوردن سیستم می ‌شوند مسدود بودن شیرهای رفت و برگشت، وجود رسوبات در مبدل ثانویه یا کثیف بودن صافی برگشت هستند.
 • تشکیل نشدن شعله و همچنین بسته بودن شیر گاز ورودی نیز ممکن است که عملکرد سیستم را مختل کنند.
 • چنانچه فشار آب ورودی به سیستم کم باشد، دستگاه به خوبی کار نمی ‌کند و به دنبال آن روشن شدن چراغ قرمز پکیج اتفاق می افتد. کم بودن فشار آب ممکن است که به دلیل وجود رسوبات در لوله‌ ها یا ایراد در پمپ ساختمان باشد.
 • خراب بودن پرشر سوئیچ دود، سنسور دمای مبدل، ترموستات و ان تی سی نیز منجر به روشن شدن چراغ قرمز می ‌شوند.
علل روشن شدن چراغ قرمز پکیج

عوامل موثر در روشن شدن چراغ قرمز پکیج های آریستون

گاهی اوقات روشن شدن چراغ قرمز در پکیج‌ های آریستون به این معنی است که دستگاه نیاز به انجام عملیات هواگیری پکیج وجو دارد. سایر دلایل بروز این مسئله نیز عبارتند از:

 • اگر به هر دلیلی مانند وجود ایراد در جرقه زن، رگلاتور گاز یا روزنه جریان هوا شعله تشکیل نشود.
 • چنانچه فشار آب ورودی کم باشد.
 • در صورتی که قطعات مهم پکیج مانند میله یون آسیب ببینند.

دلیل روشن شدن چراغ قرمز و خاموشی چراغ سبز پکیج

چراغ قرمز به این علت روی بدنه دستگاه تعبیه شده که هرگونه اختلال در عملکرد را به کاربر هشدار دهد. حال ممکن است آلارم خرابی به این صورت باشد که همزمان با روشن شدن چراغ قرمز، چراغ سبز روی بدنه دستگاه خاموش بماند. اگر این حالت را در سیستم گرمایشی منزل خود دیدید، احتمال دارد که پای یکی از دلایل زیر در میان باشد:

 • آسیب دیدن پمپ آب

با روشن شدن چراغ قرمز پکیج باید نخست از سلامت پمپ آب ساختمان مطمئن شوید. زیرا خرابی پمپ باعث بالا رفتن دمای پکیج و متوقف شدن جریان آب در مدار گرمایش می گردد.

 • خرابی فن

به هنگام خرابی فن چراغ قرمز روشن می شود، در حالی که چراغ سبز به حالت خاموش باقی می‌ ماند. صدمه دیدن فن موجب می‌ گردد که هوای کافی جهت سوختن گاز وجود نداشته باشد، از این رو لازم است که مشکل در اسرع وقت برطرف شود.

 • قفل شدن ترموستات

بعضی مواقع به دلیل قفل شدن ترموستات دمای دیگه بخار افزایش می ‌یابد. لذا سیستم گرمایشی این مسئله را از طریق چراغ‌ ها گزارش می‌ دهد.

روشن شدن همزمان چراغ قرمز و سبز نشانه چیست؟

بعضی مواقع چراغ‌ های سبز و قرمز روی بدنه پکیج به طور همزمان روشن می شوند. چنین حالتی معمولاً بیانگر یکی از مشکلات زیر است:

 • ممکن است که سنسورهای دما ایراد پیدا کرده باشند. در این شرایط دمای سیستم از میزان واقعی آن پایین‌ تر یا بالاتر نشان داده می ‌شود.
 • گاهی نیز در اثر کم بودن فشار آب چراغ‌ های سبز و قرمز به طور همزمان روشن می‌ شوند. زیرا با افت فشار، جریان آب کافی جهت ایجاد گرمایش در سیستم وجود نخواهد داشت. بنابراین دیگ بخار نیز نمی‌ تواند حرارت مورد نیاز را تامین نماید.
5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *