شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

آیا پکیج همیشه باید روشن باشد؟

پکیج دستگاهی است که همه مردم در زمستان بیشتر متوجه نقش آن هستند. درست است که این دستگاه در زمستان برای گرمایش مورد نیاز است، اما در تابستان نیز همه ما به آب گرم به ویژه برای حمام رفتن نیاز داریم؛ بنابراین باید بدانیم که پکیج همیشه باید روشن باشد. اگر می خواهید دلیل آن را بدانید حتما مقاله را تا آخر بخوانید.

آیا پکیج همیشه باید روشن باشد؟

پاسخ به سوال : آیا پیکج همیشه باید روشن باشد ؟

در بخش های بعدی به بررسی حالت های تابستانی و زمستانی پکیج و مواردی که باید روشن باشد می پردازیم.

حالت های تابستانی و زمستانی در پکیج

پکیج ها می توانند در دو حالت تابستانی و زمستانی قرار بگیرند. در زمستان پکیج طوری تنظیم می شود که وقتی شیر آب گرم باز شود، فلومتر پکیج با تشخیص جریان آب، به طور خودکار پکیج را روشن می کند تا آب سرد ورودی را گرم کند.

پکیج در حالت تابستانی، طوری تنظیم می شود که ترموستات دیگر برای تشخیص دمای آب رادیاتورها حساس نیست و واکنشی به آن نمی دهد. این حالت روی پکیج مشخص است. در این حالت فقط آب ورودی گرم می شود و رادیاتور بسته می ماند.

آیا اگر گرمایش پکیج در تابستان روشن باشد، خراب می شود؟

ممکن است شما در تابستان، به گرمایش پکیج هم نیاز داشته باشید. یکی از مثال هایی که می توانیم بگوییم هنگامی است که برای گرم کردن آب استخر خانگی از پکیج استفاده می کنید. در این صورت نه تنها پکیج همیشه باید روشن باشد، بلکه حتی رادیاتور نیز روشن می ماند. اینجا باید خیال تان را راحت کنیم که در صورت استفاده دائم از پکیج مشکلی برای آن پیش نمی آید. اما علاوه بر آن باید حواستان باشد که اگر ظرفیت آن برای این موضوع ساخته نشده است و پکیج شما همه 24 ساعت را کامل روشن باشد، عمر مفید پکیج کم می شود.

کار کردن مداوم پکیج

دلیل روشن شدن پکیج در تابستان به طور اتوماتیک

گاهی پیش می آید که پکیج حتی در زمانی که شیر آب گرم باز نیست روشن می شود و لوله های رادیاتور گرم می گردند. در این حالات دو احتمال وجود دارد.

یک احتمال این است که پتانسومتری که مربوط به تغییر وضعیت پکیج شما خراب شده باشد. این خرابی می تواند موجب شود که حتی زمانی که پکیج را در وضعیت تابستان گذاشته اید به حالت زمستانی برگشته باشد.

 احتمال دیگر این است که  اشکال می تواند در برد پکیج باشد که لازم است تعمیرکار آن عیب را برطرف کند. حواستان باشد که هرگز خودتان برای تعمیر پکیج دست به آچار نشوید. علاوه بر اینکه دستکاری آن با افراد ناوارد ممکن است هزینه های بیشتری را با آورد، می تواند خطر گازگرفتگی یا آتش سوزی هم داشته باشد.

وضعیت پکیج هنگام ترک منزل

تا اینجا در مورد روشن بودن دائمی پکیج و حالت های زمستانی و تابستانی آن برای شما گفتیم. حالا یک سوال ممکن است برای ما پیش بیاید این که وقتی می خواهیم منزل را برای چند روز ترک کنیم، پکیج را باید در چه حالتی قرار دهیم؟ این مورد نیز در تابستان و زمستان فرق دارد:

اگر مسافرت شما در فصل تابستان باشد، می توانید وضعیت پکیج را در حالت استندبای قرار دهید و فلکه وروی آب را که در زیر پکیج است قطع کنید.

اگر مسافرت شما در فصل زمستان باشد نیز بهتر است پکیج را در حالت استندبای قرار دهید و فلکه ورودی را نیز که در زیر پکیج است ببندید.اما در زمستان باید حواستان باشد که فلکه های مربوط به را رادیاتور و گاز را قطع نکنید، زیرا در پکیج حالت آنتی فریز وجود دارد و در صورت کاهش زیاد دما پمپ روشن می شود تا از یخ زدگی جلوگیری کند. در صورت کاهش شدید دما حتی مشعل پکیج هم روشن می شود. بنابراین اگر این قسمت ها را ببندیم احتمال یخ زدگی و ترک خوردن اتصالات وجود دارد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله، مطلب در مورد این که آیا پکیج همیشه باید روشن باشد یا خیر، توضیح دادیم. همچنین اشاره به دلیل روشن بودن همیشگی پکیج کردیم. به علاوه نکاتی را ارائه دادیم تا بدانید در هنگام سفر نیز آیا پکیج باید روشن باشد یا نه. به هر حالا اگر در مورد حالت های زمستانی یا تابستاتی یا موارد دیگر در مورد پکیج به مشکلی برخورد کردید بهتر است کار را به متخصص تعمیر پکیج بسپارید و از دستکاری آن خودداری کنید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *