شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

کرش کردن لپ تاپ سامسونگ

کرش کردن لپ تاپ سامسونگ وضعیتی است که با پیام معروف صفحه آبی رنگ مرگ (blue screen of death) خود را نشان می دهد و در مورد از کار افتادن سیستم هشدار می دهد. پیام صفحه آبی رنگ مرگ یک هشدار جدی است که اعلام می کند دستگاه در اثر خطا از کار افتاده است. در این شرایط لپ تاپ هیچ نوع توانایی در بوت شدن ندارد. در چنین شرایط خونسردی خود را حفظ کنید و از یک مرکز معتبر تعمیرات لپ تاپ کمک بخواهید.

کرش کردن لپ تاپ سامسونگ

کرش کردن لپ تاپ سامسونگ را چگونه کنترل کنیم؟

اکثر قریب به اتفاق کاربران هنگامی که لپ تاپ آنها از راه‌اندازی مجدد یا بوت شدن دوباره امتناع می‌کند، وحشت‌زده می‌شوند؛ اما باید بدانید که کرش کردن لپ تاپ سامسونگ معمولا به سادگی حل می شود؛ اکثر اوقات مشکل موجود به‌سادگی خطای فایل سیستم یا وجود یک بد سکتور در دیسک سخت است. بهتر است برای حل این مشکل از مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ سامسونگ کمک بگیرید.

راه حل رفع مشکل کرش کردن لپ تاپ samsung

جدا کردن دیسک سخت و جایگذاری آن درون یک محفظه‌ خارجی و اجرای فرمان Checkdisk برای رفع مشکل کرش کردن لپ تاپ سامسونگ راه حل مناسبی است. پس لازم است به کمک راهنمایی های کمپانی سامسونگ، هارد دیسک خود را از لپ‌تاپ خارج کنید و آن را درون یک محفظه‌ خارجی مجهز به درگاه یو‌اس‌بی قرار دهید؛ این محفظه‌ها مخصوص قرار دادن سخت‌افزار داخلی هستند.

تست در یک لپ تاپ دیگر

محفظه‌ USB را به یکی از درگاه‌های یواس‌بی رایانه‌ دیگری وارد کنید. اگر سیستم فایل سالم باشد، هارد درایو باید به‌عنوان یک درایو خارجی در بخش Devices and Drives مرورگر فایل ویندوز ۱۰ ظاهر شود. و اجازه‌ انتقال فایل را به کاربر بده

رفع مشکل کرش کردن لپ تاپ سامسونگ

اجرای فرمان Checkdisk برای حل مشکل کرش کردن لپ تاپ سامسونگ

در این مرحله لازم است فرمان Checkdisk را برای درایو سخت مورد نظر اجرا کنید. برای انجام این کار ابتدا عبارت command prompt را در کادر جستجوی کورتانا تایپ کنید و پس از کلیک راست روی آن، گزینه Run as administrator را بزنید. حالا باید عبارت «:X» را (به جای X نام درایو مورد نظر را وارد کنید) در خط فرمان تایپ و enter کنید. حالا باید عبارت «chkdsk /f» را تایپ کنید و بازهم کلید enter را بفشارید. پس از این کار، سیستم اجازه‌ جدا کردن درایو و لغو تمامی پردازش‌های مربوط به آن را از کاربر درخواست خواهد کرد. در این مرحله و در صورت تمایل، می‌توانید حرف Y را برای تأیید درخواست سیستم تایپ و enter کنید.

اجرای فرمان Checkdisk مشکل کرش کردن لپ تاپ

نمایش اطلاعات

در این مرحله از حل مشکل کرش کردن لپ تاپ سامسونگ، رایانه‌ای که برای آزمودن دیسک سخت لپ‌تاپ از آن استفاده کردید، ابتدا اطلاعاتی مانند نوع فایل سیستم و شماره سریال مربوط به درایو مورد نظر را نمایش می‌دهد و بعد به جست و جو  درایو ذخیره‌سازی و برطرف کردن  خطاهای آن می پردازد. پس از اتمام فرآیند، گزارشی از خطاهای موجود به کاربر ارائه می شود که او می‌تواند تمامی تغییرات اعمال‌شده بر درایو را مشاهده کند. اگر گزارش ارائه‌شده بدون خطا باشد، می‌توانید هارد دیسک خود را  به لپ‌تاپ کرش کرده متصل و آن را روشن کنید.

مرکز تعمیرات سامسونگ

مرکز تعمیرات سامسونگ یک دپارتمان تخصصی و جامع است که مسئولیت تعمیر و عیب یابی همه محصولات سامسونگ را بر عهده می گیرد. این مرکز که به صورت مجزا و مستقل در فیلد ها مختلف راه اندازی شده است، توسط مرکز سخت افزار ایران حمایت و پشتیبانی می شود. از آنجا که کمپانی سامسونگ در صنایع مختلفی از فناوری و تکنولوژی فعالیت دارد، محصولات بسیار متنوع و گوناگونی را در حوزه های متفاوت تولید می کند. در مرکز استاندارد تعمیرات سامسونگ خدمات و سرویس ها به گونه ای است که هیچ کاربری از کاربران سامسونگ بدون اینکه مشکل خود را رفع و حل کنند، از این مجموعه قدرتمند خارج نخواهند شد. 

ابزارآلات مدرن، دستگاه های پیشرفته، دانش اختصاصی برای اجرای بهترین و با کیفیت ترین تعمیرات سامسونگ از جمله ویژگی های منحصر به فرد این مرکز ایده آل است. در این مرکز در کنار تمام امکانات و تسهیلات ویژه ای که به کاربران ارائه می شود، آرشیوی مجهز از لوازم جانبی و قطعات جایگزین به صورت اصل و اورجینال وجود دارد که مسیر تعویض را نیز برای تعمیرکار و کاربر امن و ایمن ساخته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه بهرمندی از این امکانات و تسهیلات فقط باید تماس بگیرید.

اخبار، اطلاعات، مقالات و سوالات متداول کاربران درباره کمپانی سامسونگ و محصولات مربوط به آن را در سایر قسمت های سایت دنبال کنید

امتیاز شما به این نوشته