شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

تعمیرات سینما خانگی ال جی

تعمیرات سینمای خانگی ال جی ،از جمله خدماتی است که در نمایندگی تعمیرات ال جی به متقاضیان گرامی ارائه می گردد. سینمای خانگی از جمله سیستم های محبوب میان کاربران می باشد. این دستگاه نوعی سیستم الکترونیکی است که وجه تمایز آن با تلویزیون ال جی داشتن اسپیکرهای خارجی است. اجزای تشکیل دهنده این سیستم شامل یک دستگاه DVD پلیر و حدود شش اسپیکر شامل لفت فرونت، رایت فرونت، مفت پیر، رایت پیر، ساب وافر و سنتر می باشد. ال جی یکی از کمپانی های فعال در زمینه تولید سینمای خانگی در جهان می باشد. تعداد اجزای تشکیل دهنده سینمای خانگی سبب شده تا کاربران از رفتن به محیط های سینمایی تا حدودی بی نیاز گردند.

سینمای خانگی ال جی با اسپیکرهایی که دارد صدایی باکیفیت و مطلوب را در اختیار کاربر قرار داده و لذت دیدن فیلم و شنیدن به موزیک را چند برابر می کند. با این حال، همانند دیگر لوازم الکترونیکی، سینمای خانگی نیز از ایراد و خرابی مصون نیست. افتادن دستگاه در هنگام جا به جایی، نوسان برق، برخورد مایعات با دستگاه، استفاده نامناسب و عواملی از این دست باعث بروز مشکل در این دستگاه خواهند شد. البته سینمای خانگی از جمله دستگاه های تعمیرپذیر بوده و با تعویض و تعمیر قطعات، مشکلات آن برطرف می گردد. در ادامه نمونه هایی از تعمیرات این نوع محصولات ال جی را بررسی می کنیم.

تعمیرات سینما خانگی ال جی

تعمیرات سینما خانگی ال جی در محل

برای تعمیر سینما خانگی خود می توانید از خدمات سرویس در محل نمایندگی تعمیرات ال جی استفاده نمایید.  در این سرویس، تمامی خدمات تعمیر و تعویض قطعات در محل شما انجام شده و نیازی به حضور در محل نمایندگی ندارید. در صورتی که شما با مشکلاتی در تصویر، صدا، روشن نشدن دستگاه و مواردی از این قبیل مواجه شدید، کافی است با کارشناسان فنی تماس گرفته و از آنان بخواهید برای تعمیر دستگاه به محل شما بیایند.

از مهمترین سرویس های قابل ارائه در محل می توان به تعمیر مین برد، تعمیر پاور، تعویض لنز، تعمیر ساب، تعمیر اسپیکر، تعمیر پورت های خروجی، نصب سینما خانگی، تعمیر درب و غیره اشاره کرد. اگر قصد تعمیر سینمای خانگی ال جی را دارید کافی است با شماره درج شده در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

عیب یابی و تعمیر سینمای خانگی ال جی

یکی از مباحث مهم و قابل توجه در تعمیر سینمای خانگی ال جی، عیب یابی دقیق دستگاه و بررسی مشکلات آن می باشد. عیب یابی دستگاه سبب می شود، مشکل یا مشکلات اصلی دستگاه شناسایی شده و از اشتباه و خطا در فرآیند تعمیر جلوگیری شود. به عبارت دقیق تر برخی از مشکلات ممکن است از خرابی چند قطعه نشأت گرفته باشند.

در این صورت نمی توان همه قطعات را تعویض کرد تا مشکل برطرف شود بلکه از طریق عیب یابی دستگاه، تنها قطعه ای که باعث بروز مشکل شده است تعمیر یا تعویض می شود. برای مثال قطع شدن صدا، تصویر نداشتن، همخوانی نداشتن صدا و تصویر،   روشن نشدن دستگاه و سیاه و سفید شدن تصویر سینمای خانگی ال جی از جمله مشکلاتی هستند که نیاز به عیب یابی و بررسی دقیق قطعات مختلف دارند. این امر به حل مشکل کمک شایانی کرده و هزینه های اضافی را حذف می کند.

تعمیر درب سینما خانگی ال جی

یکی از مشکلاتی که اغلب در سینمای خانگی به وجود می آید، خرابی درب آن می باشد. باز نشدن درب و یا بسته نشدن آن دو مشکل اساسی در این زمینه هستند. به طور کلی وقتی فرمان باز شدن درب DVD به دستگاه داده می شود مدار سیستم کنترل این فرمان را شناسایی و سیگنالی به IC LOADING ارسال می شود.

با این کار، موتور، که وظیفه داخل و خارج کردن سینی دیسک را به عهده دارد شروع به کار می کند و درب دستگاه را باز می کند. بنابراین هرگونه اختلال در این فرآیند باعث بروز مشکل در دستگاه می شود و امکان باز و بسته شدن درب را سخت یا غیرممکن می کند. برای رفع این مشکل، مواردی مانند موتور و اتصالات موتور درب، قر قره ها، آی سی درب و غیره بررسی می شوند.

تعمیر پاور سینمای خانگی ال جی

پاور بخش مهمی از هر دستگاه الکترونیکی می باشد که جریان الکتریکی تمامی قطعات را تأمین می کند. این بخش از دستگاه، برق 220 ولت را به جریان مورد نیاز برای قطعات تبدیل می کند. بنابراین کنترل و مدیریت جریان الکتریکی دستگاه از مهمترین وظایف پاور سینمای خانگی LG محسوب می شود.

چنانچه این قطعه دچار مشکل شود ممکن است کل دستگاه با اختلال مواجه شود و یا اینکه بخش هایی از آن به درستی عمل نکنند. اما به طور کلی روشن نشدن دستگاه یا خاموش شدن آن پس از چند دقیقه، مهمترین نشانه خرابی برد پاور می باشد. واقعیت آن است که در همه حالات امکان تعمیر پاور وجود ندارد و در بیشتر مواقع در صورت خرابی پاور، برای حفظ کیفیت و کارایی دستگاه، این قطعه باید تعویض شود.

رفع مشکلات صدای سینما خانگی ال جی

مشکل صدا در سینما خانگی می تواند از دی وی دی پلیر، اتصالات و اسپیکرها باشد. بنابراین خرابی در بخش مین برد دستگاه، خرابی ساب وافر و سنتر، خرابی اسپیکرها و قطع شدن اتصالات از جمله دلایل بروز مشکل در صدای دستگاه هستند. مشکل صدا می تواند شامل قطع شدن صدا، ضعیف شدن آن یا خروج صدای نامطلوب و بی کیفیت باشد. در هر کدام از این حالات باید قطعات مختلفی مورد بررسی قرار گیرند. در صورتی که با بروز مشکل در صدای سینما خانگی ال جی مواجه شده اید بهتر است ابتدا بخش تنظیمات و اتصالات را بررسی کنید. در صورتی که مشکل همچنان باقی بود، با متخصصان نمایندگی ال جی تماس بگیرید تا شما را برای تعمیر سینمای خانگی ال جی یاری کنند.

تعمیر برد سینما خانگی ال جی

اگرچه خرابی برد از مشکلات رایجی در سینمای خانگی نیست اما به هر دلیلی ممکن است این برد دچار آسیب شده و عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه کند. نوسان برق و کارکرد بالای دستگاه، بیشترین تأثیر را بر خرابی مین برد سینمای خانگی می گذارند. بخش مین برد معمولاً جریان محدودتری نسبت به سایر قطعات مصرف می کند، به همین دلیل میزان خرابی در این بخش کمتر می باشد.

برد از خازن های الکترولیت و آی سی های مختلف تشکیل شده و دستورات مرتبط با هر بخش را به آنان منتقل می کند. روشن نشدن دستگاه، صدا نداشتن، تصویر نداشتن، ایجاد حالت please wait و خروج بوی سوختگی از دستگاه، مهمترین نشانه های خرابی در مین برد دستگاه می باشند. با توجه به اینکه برد تا چه میزان آسیب دیده باشد، امکان تعمیر سینمای خانگی ال جی وجود دارد. البته در صورتی که برد سوخته یا شکستگی داشته باشد در این صورت راهی برای تعمیر برد آن وجود ندارد و چاره کار، تنها عوض کردن برد می باشد.

لینک مفید: تلویزیون ال جی