شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

راهنمای راه اندازی و نصب سینمای خانگی ال جی

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

سینمای خانگی ال جی، سیستم کاربردی و جذابی است که در لمس تصویر و صدای واضح و زنده ی فیلم ها و مسابقات ورزشی حرف اول را می زند. نصب صحیح و استاندارد این دستگاه نیز در کیفیت ساختاری آن موثر است. سینمای خانگی ال جی در مدل های گوناگونی روانه ی بازار می شود.

اما راه اندازی و نصب سینمای خانگی ال جی یک سری قوانین کلی و اصولی دارد که باعث تشابه مراحل راه اندازی است. گاهی برای کاربران عادی اعمال درست این مراحل پیچیده خواهد شد. اما اگر کمی دقت کنید، راه اندازی سینمای خانگی LG کار دشواری نیست. در ادامه شما را با نحوه ی نصب سینما خانگی LG آشنا می سازیم.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”5217″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مراحل راه اندازی و نصب سینمای خانگی ال جی

  • انتخاب محل مناسب برای نصب تلویزیون

اولین مرحله برای راه اندازی و نصب سینمای خانگی ال جی، انتخاب محل مناسب است. به هیچ عنوان نباید تلویزیون را در محلی قرار دهید که در معرض تابش مستقیم خورشید باشد. می بایست زاویه ی 90 درجه ای نسبت به پنجره وجود داشته باشد تا بازتاب نور مانع نمایش درست تصاویر در تلویزیون نشود.

  • نصب قلاب های تلویزیون

برای نصب درست قلاب های تلویزیون به دفترچه ی راهنمای دستگاه دقت داشته باشید. سعی کنید بدون آنکه فشار بیش از اندازه ای به پیچ های قلاب وارد شود، آن ها را نصب کنید. براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان نصب تلویزیون سینما خانگی بر روی دیوار می تواند فضای خوبی در اختیار شما بگذارد و راه اندازی سینما خانگی را آسان کند. برای این منظور حتما از قلاب های اصلی تلویزیون استفاده کنید. ضمنا به شما توصیه می کنیم قبل از نصب تلویزیون به دیوار، کابل های تلویزیون را به دستگاه متصل کنید و از صحت عملکرد آن ها مطمئن شوید. مطلب عدم کارکرد دیسک در سینما خانگی ال جی را بخوانید.

[/vc_column_text][us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”][vc_column_text]

  • بخش Setup تلویزیون

با توجه به دفترچه ی راهنما تلویزیون را روشن کنید تا مراحل راه اندازی و نصب سینمای خانگی ال جی بخش Setup و کالیبره کردن بعد نرم افزاری خود را طی کند. توجه داشته باشید که این مرحله می تواند کمی گیج کننده شود. برای مشورت با کارشناسان با نمایندگی رسمی ال جی تماس حاصل فرمایید.

[/vc_column_text][us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”][vc_column_text]

  • جایگذاری اسپیکرهای سینما خانگی ال جی

یکی از مراحل مهم راه اندازی و نصب سینمای خانگی ال جی جایگذاری اسپیکرهای دستگاه است. تمامی سیستم های صوتی به شیوه ای طراحی می شوند که می توانند در حین نصب یک نقطه ی ایده آل و طلایی برای دریافت صوت باکیفیت در فضای خانه ایجاد کنند. این نقطه باید محلی باشد که رو به روی تلویزیون قرار گیرد. در واقع محل کاناپه ی راحتی شما برای تماشای تلویزیون باید با نحوه ی جایگذاری اسپیکرها یک هماهنگی کلی داشته باشد.

چیدمان صحیح اسپیکرها، تاثیر قابل توجهی در کیفیت صدای خروجی خواهد داشت. ۲ اسپیکر جلویی که در دو طرف تلویزیون قرار می گیرند، باید حداقل فاصله ی یک متری از هر از اطراف داشته باشند. وقتی نوبت به نصب اسپیکر مرکزی می رسد، اهمیت قرار گرفتن تلویزیون بر روی تلویزیون نمایان می شود. این اسپیکر مهم ترین بلندگوی سینمای خانگی است. زمانی که آن را زیر تلویزیون قرار می دهید شاهد هماهنگی بی نظیر صدا و تصویر هستید.

[/vc_column_text][us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”][vc_column_text]

  • نصب ساب ووفر

یکی دیگر از مراحل اصلی راه اندازی و نصب سینما خانگی ال جی، جاسازی ساب ووفر است. مهم ترین شرط نصب درست ساب ووفر، آزاد بودن محیط اطرافش است. بهترین مکان برای قرارگیری ساب ووفرها، مقابل محل نشستن شما، جایی بین اسپیکر مرکزی و اسپیکرهای کناری است. توصیه می شود پس از اتمام نصب سینمای خانگی LG چند بار محل ساب ووفر را تغییر دهید تا شاهد پخش شفاف ترین حالت صدای تصاویر باشد.

[/vc_column_text][us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”][vc_column_text]

  • جاسازی اسپیکرهای کناری و پشتی سینمای خانگی ال جی

برقراری ارتباطات اسپیکرهای کناری و پشتی، آخرین مرحله از راه اندازی و نصب سینمای خانگی ال جی است. ارتفاع این اسپیکرها باید حدودا 40 سانتی متر بالاتر از اسپیکرهای مرکزی و جلویی باشد. همچنین فاصله ی اسپیکرهای کناری و پشتی را با کاناپه ی مقابل تلویزیون باید یک فضای آزاد 2 متری باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

توجه: دستگاه های مختلف سینما خانگی ال جی را روی هم قرار ندهید.

نکته ای که باید برای راه اندازی و نصب سینمای خانگی ال جی به آن دقت داشت، ایجاد فاصله هایی برای گردش هوا است. دستگاه های مختلف سینما خانگی نباید به هیچ عنوان روی یکدیگر قرار بگیرند. سیستم های پخش سینما خانگی مصرف انرژی بالایی دارند و ممکن است حرارت خاصی را هنگام فعالیت خود ایجاد کنند. ترکیب این حرارت در اثر قرار گرفتن دستگاه های سینما خانگی بر روی هم، موجب خرابی آن ها خواهد شد. به هر حال اگر احساس می کنید از عهده ی نصب درست سینما خانگی ال جی برنخواهید آمد، از خدمات سرویس در محل نمایندگی رسمی ال جی استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2/5(1 امتیاز)