شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ سامسونگ خاموش نمی‌شود؟

یکی از مشکلات رایجی که برای اکثر کاربران لپ تاپ به وجود می‌آید، روشن نشدن لپ تاپ است. اما جالب است بدانید که گاهی اوقات لپ تاپ روشن می‌شود اما خاموش نمی‌شود. شاید به نظر عجیب یا خنده‌دار باشد اما مشکل خاموش نشدن لپ تاپ نیز یکی دیگر از مسائلی است که گاهی اوقات گریبان‌گیر برخی از کاربران این دستگاه می‌شود. برای تعمیرات تخصصی لپ تاپ سامسونگ می توانید به واحد تعمیرات نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید.

چرا لپ تاپ سامسونگ خاموش نمی‌شود؟

علت خاموش نشدن لپ تاپ سامسونگ چیست؟

خیلی از کاربران پس از اینکه با مشکل خاموش نشدن لپ تاپ روبه‌رو می‌شوند فکر می‌کنند که یکی از قطعات لپ تاپ دچار مشکل سخت‌افزاری شده است. اما جالب است بدانید که در اکثر اوقات تنها یکسری اختلالات نرم‌افزاری هستند که موجب خاموش نشدن لپ تاپ می‌شوند. از این‌رو در ادامه قصد داریم شما را با راه حل‌های نرم‌افزاری جهت برطرف کردن این مشکل آشنا ‌کنیم تا بتوانید آن را برطرف کنید.

البته درصورتی که از کاربران لپ تاپ سامسونگ هستید و تمامی این راه حل‌های نرم‌افزاری را تست کردید اما باز هم نتوانستید مشکل خاموش نشدن لپ تاپ سامسونگ را برطرف کنید بهتر است لپ تاپ خود را به نمایندگی لپ تاپ سامسونگ بسپارید تا کارشناسان حرفه‌ای و متخصص این مرکز مشکل لپ تاپ شما را برطرف کنند.

راه حل مشکل خاموش نشدن لپ تاپ سامسونگ

غیرفعال کردن گزینه Hybrid Shutdown

زمانی که شما سیستم خودتان را Shutdown می‌کنید، تمامی برنامه‌ها بسته شده و سیستم کاملا خاموش می‌شود. اما درصورتی که گزینه Hybrid Shutdown فعال باشد تمامی وضعیت سیستم یعنی تمام برنامه‌ها و فایل‌هایی که باز هستند در دیسک ذخیره می‌شوند. از این‌رو پس از اینکه مجددا به سیستم خود باز می‌گردید می‌توانید کارهای نیمه تمام خود را در برنامه‌ها و فایل‌هایی که باز کرده بودید ادامه دهید. چراکه هیچ یک از آن‌ها بسته نشده‌اند و همچنان باز هستند. بنابراین احتمال دارد که فعال بودن این گزینه نیز از خاموش شدن لپ تاپ جلوگیری کند از این‌رو بهتر است آن را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن گزینه Hybrid Shutdown

برای غیرفعال کردن گزینه Hybrid Shutdown در ویندوز باید به کنترل پنل و به بخش Power Options بروید و سپس در منوی سمت چپ صفحه گزینه Choose what the power button does را انتخاب کنید و در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود گزینه Change settings that are currently unavailable را انتخاب کنید. 

غیرفعال کردن Hybrid

در این مرحله تنظیمات Shutdown به شما نمایش داده می‌شود که باید تیک گزینه Turn on fast startup را بردارید و درنهایت بر روی گزینه Save کلیک کنید.

غیرفعال کردن گزینه Fast startup

 تعمیر کردن فایل‌های سیستمی

گاهی اوقات ممکن است آسیب‌دیدگی فایل‌های سیستمی ویندوز موجب بروز مشکل خاموش نشدن لپ تاپ شوند. در این صورت باید فایل‌های سیستمی ویندوز را تعمیر کرد. برای انجام این کار تنها کافیست که در قسمت سرچ منوی استارت کلمه CMD را تایپ کنید تا برنامه Command Prompt به شما نمایش داده شود. سپس بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

تعمیر کردن فایل‌های سیستمی

درصورتی که از شما سوال Do you want to allow this app to make changes to your device? پرسیده شد بر روی Yes کلیک کنید تا محیط CMD برای شما باز شود. سپس عبارت sfc /scannow را به همین شکل تایپ کنید و درنهایت اینتر را بزنید و منتظر بمانید تا پروسه تعمیر فایل‌های سیستمی ویندوز به اتمام برسد.

تعمیر فایل‌های سیستمی

غیرفعال کردن گزینه Fast startup

گزینه Fast startup، حالتی بین خاموش کردن معمولی سیستم و Hibernate است. به گونه‎‌ای که هنگام فعال بودن این  گزینه پس از خاموش کردن سیستم تمامی برنامه‌ها و فایل‌هایی که باز هستند بسته می‌شوند و هسته سیستم‌ عامل برای رفتن به حالت Hibernate آماده می‌شود اما زمانی که لپ تاپ را روشن می‌کنید ویندوز نیازی به بارگذاری مجدد ندارد از این‌رو ویندوز لپ تاپ شما خیلی سریع بالا می‌آید.

گاهی اوقات فعال بودن این گزینه موجب بروز مشکل خاموش نشدن لپ تاپ می‌شود از این‌رو بهتر است که آن را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این قابلیت باید از همان روش غیرفعال کردن گزینه Hybrid Shutdown که به آن اشاره کردیم استفاده کنید.

آپدیت کردن ویندوز

آپدیت کردن ویندوز

گاهی اوقات اختلالات نرم‌افزاری که در ویندوز ایجاد می‌شوند موجب بروز مشکل خاموش نشدن لپ تاپ سامسونگ می‌شوند. از این‌رو با آپدیت کردن ویندوز به ویژه ویندوز 10 می‌توان مشکلات آن را برطرف کرد تا درنهایت به راحتی لپ تاپ خاموش شود. برای آپدیت ویندوز باید از طریق منوی استارت به بخش تنظیمات بروید و در بخش Updates & Security، گزینه Check for updates را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه درصورتی که آپدیتی وجود داشته باشد به صورت خودکار دانلود و نصب می‌شود.

نمایندگی لپ تاپ سامسونگ

برای رفع مشکل خاموش نشدن لپ تاپ سامسونگ یا بروز هرگونه مشکلی برای این دستگاه می‌توانید به شعبه‌های مختلف نمایندگی لپ تاپ سامسونگ مراجعه کنید. این مرکز از کارشناسان و متخصصان مجربی تشکیل شده است که با مهارت بالایی که دارند تعمیرات لپ تاپ سامسونگ را به بهترین شکل ممکن در مدت زمان کوتاهی انجام می‌دهند.

البته خدماتی که نمایندگی لپ تاپ سامسونگ به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد تنها شامل تعمیرات تخصصی لپ تاپ سامسونگ نمی‌شود بلکه کاربران لپ تاپ سامسونگ می‌توانند از خدمات فروش و پس از فروش لپ تاپ‌های سامسونگ توسط این مرکز نیز برخوردار شوند.

امتیاز شما به این نوشته