شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا کنترل هوشمند تلویزیون ال جی کار نمی کند ؟

کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون ال جی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید دعوت می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. کنترل هوشمند متفاوت از کنترل های معمولی بوده و قابلیت های بیشتری نسبت به آنها دارد. کنترل هوشمند یا جادویی ال جی اغلب به عنوان یک وسیله جذاب برای کار با تلویزیون شناخته می شود اما باید گفت این کنترل، بسیاری از قابلیت ها را از طریق صدا انجام می دهد و از این نظر یک کنترل هوشمند تلقی می شود.

با استفاده از کنترل هوشمند می توان همانند یک ماوس کامپیوتر اسکرول یا کلیک کرده و یا با استفاده از تکنولوژی تشخیص صدا ال جی ( Voice Mate™ ) کانال های تلویزیونی را عوض کرد. با استفاده از این کنترل می توان مکان نما را مانند موس در سرتا سر صفحه نمایش حرکت داده و تمامی گزینه های مورد نظر را انتخاب کرد. با این همه، گاهی که انگشت خود را روی دکمه کنترل هوشمند می گذارید متوجه خواهید شد که کار نکرده و یا اینکه به درستی عملکردها را اجرا نمی کند. در این شرایط احتمالاً از خود می پرسید«چرا کنترل هوشمند تلویزیون ال جی کار نمی کند؟» با ما باشید تا به سوال شما پاسخ دهیم.

کنترل هوشمند تلویزیون ال جی

دلایل کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون ال جی

همانطور که گفتیم دلایل مختلفی می تواند باعث کار نکردن این دستگاه شود. اولین مسئله تمام شدن باتری است. از آنجا که این کنترل از طریق وایرلس به تلویزیون متصل می شود، میزان استفاده از باتری در آن بیش از کنترل های معمولی است. بنابراین یکی از دلایل اولیه می تواند تمام شدن باتری باشد. دلیل دوم ریجستر نبودن کنترل یا عدم برقراری ارتباط با تلویزیون است. در این شرایط کنترل به دستورات شما پاسخ نخواهد داد. از دیگر دلایل کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون ال جی خرابی برد آن می باشد. البته خرابی برد وای فای نیز از جمله مواردی است که باعث کار نکردن کنترل هوشمند می شود.

رفع مشکل کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون ال جی

برای رفع مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی پس از شناسایی مشکل می توان اقدامات مناسب را انجام داد. بنابراین در وهله اول باید باتری را بررسی کرد. برای این کار یک باتری جدید را جایگزین کنید، اگر با این کار مشکل برطرف نشود آنگاه باید راه های دیگری را برای رفع مشکل کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون ال جی به کار ببرید.

در مرحله بعد مطمئن شوید که اتصال بی سیم بین کنترل و تلویزیون برقرار است. جهت اطمینان از این موضوع، دکمه های Back+Home را نگه داشته و بعد از چشمک ال ای دی کنترل، کنترل ریست شده و آماده رجیستر می شود. با کلیک بر روی OK، تلویزیون بصورت اتوماتیک رجیستری کنترل را انجام می دهد. اگر بعد از این کار باز هم مشکل برطرف نشود، باید بردهای کنترل را بررسی کرد. این امر یک کار تخصصی بوده و توسط کارشناسان فنی نمایندگی ال جی انجام می شود. چنانچه برد کنترل مشکل داشته باشد در این صورت به تعمیر کنترل تلویزیون یا تعویض آن می پردازند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی

متخصصان فنی نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی، ضمن آشنایی کامل با تلویزیون های ال جی، از تجربه بالایی در تعمیر این نوع دستگاه ها برخوردار هستند. این افراد از میان ماهرترین تکنسین های تعمیر تلویزیون ال جی در کشور گزینش شده اند. علاوه بر این، «تعهد» و «مسئولیت پذیری» این نیروها سبب شده تا تعمیر تلویزیون با نهایت دقت و ظرافت انجام شده و در نهایت دستگاهی سالم و بدون ایراد تحویل مشتری گردد.

جهت رفاه حال شهروندان گرامی، این نمایندگی، تمامی سرویس ها و تعمیرات تلویزیون ال جی را در محل مشتری انجام می دهد. از این رو در صورتی که برای رفع مشکلات تلویزیون خود نیاز به کمک تعمیرکاران این مرکز دارید با شماره درج شده در بالای همین صفحه تماس بگیرید تا در اسرع وقت، تکنسین های فنی به محل شما اعزام شوند.

4.1/5(22 امتیاز)