شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

ترموستات یخچال ال جی

ترموستات یخچال ال جی یکی از اجزای داخلی این دستگاه است که وظیفه قطع و وصل شدن جریان برق و متعادل نگه داشتن دمای یخچال در کمپرسور بر عهده دارد. واژه ترموستات متشکل از دو بخش Therm(دما) و stat(ثابت) است که برای ثابت نگه داشتن دمای یخچال ال جی از آن استفاده می شود. این سیستم کاملا مکانیکی است. به صورت خودکار به کمپرسور فرمان قطع و وصل شدن را صادر می کند. به طوری که وقتی دمای یخچال بالا آمد (داخل یخچال گرم شد) با وصل شدن جریان برق کمپرسور شروع به کار می‌کند و داخل یخچال را خنک می‌کند و وقتی دما پایین آمد (داخل یخچال خنک شد) جریان برق را از کمپرسور قطع می‌کند. برای تعمیر ترموستات یخچال ال جی باید از یک مرکز معتبر تعمیرات یخچال کمک بخواهید.

ترموستات یخچال ال جی

ترموستات یخچال ال جی چگونه کار می کند؟

ترموستات یخچال ال جی  از اجزای مختلفی نظیر بدنه فلزی، کنتاکت های اتصال، فانوسک محتوی گاز، لوله مویی، لوله بلو، فنر و اهرم ها و پیچ تنظیم تشکیل شده است.  این لوله بلوی است که ترموستات را به اواپراتور متصل می کند. با سرد شدن اواپراتور گاز درون لوله بلو ،لوله مویی و به تبع آنها فانوسک تقلیل حجم داده و جمع می شود و با جمع شدن آن اهرم اتصال کلید درون ترموستات به طرف پایین کشیده شده و فاز موتور قطع می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که ترموستات یخچالی یا کلا ترموستات یک وسیله کاملا مکانیکی است که عموما در یخچال‌های قدیمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گرفته است و با به‌روز شدن فناوری ساخت یخچال، اکثر یخچال‌ها و ساید بای ساید های تولیدی دارای مادربرد و سنسور هستند که بسیار دقیق تر و قابل برنامه ریز‌ی تر هستند. با کارشناسان تعمیر یخچال ال جی همراه باشید تا نکات مربوط به تعمیر ترموستات یخچال را بررسی نماییم.

تعمیر ترموستات یخچال ال جی

اگر زمان فعالیت و خاموش شدن کمپرسور به صورت مرتب و منظم انجام نشود یا یخچال به صورت ناگهانی خاموش شود؛ حاکی از به وجود آمدن ایراد و خرابی در قطعه ترموستات یخچال ال جی است. برای اطمینان از خرابی این قطعه، ابتدا سیم های برق پشت دستگاه را چک کنید و از اتصال درست آنها مطمئن شوید و سپس کمپرسور دستگاه را بررسی کنید، اگر این قطعه سرد باشد به معنی خراب شدن ترموستات است. تشخیص تعمیر ترموستات یخچال ال جی یا تعویض آن با تعمیرکار است. اگر امکان تعمیر وجود داشته باشد، مسیر تعمیر در پیش گرفته می شود. در غیر این صورت برای تعویض ترموستات یخچال ال جی از آرشیو مجهز و اورجینال این مجموعه معتبر استفاده خواهد شد.

تعمیر ترموستات یخچال امری تخصصی است و نیاز به مهارت و دانش تعمیرکار مرتبط دارد. با این حال می توانید در بخش آموزش تعمیر ترموستات یخچال و مشاهده فیلم آموزشی با نحوه انجام این کار آشنا شوید.

تعمیر یخچال ال جی در منزل

نمایندگی رسمی تعمیرات یخچال ال جی برای تامین رفاه حال کاربران خود اقدام به راه اندازی سرویس ویژه تعمیر یخچال ال جی در منزل کرده است. در این سرویس  به کمک ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته می توانید بدون حمل و جابه جایی دستگاه خدمات تعمیراتی مفید و معتبری را دریافت کنید. با استفاده از سرویس تعمیر یخچال ال جی در منزل در اسرع وقت و با صرف هزینه های کمتر می توانید مجموعه ای از خدمات تعمیراتی را در منزل خود در اختیار بگیرید و شخصا به نحوه کار و اجرای تعمیرات یخچال ال جی نظارت داشته باشید. این سرویس ویژه هر سطحی از نیاز های کاربران را برآورده می سازد و تامین کننده همه احتیاجات آنها خواهد بود.

نمایندگی رسمی ال جی

نمایندگی رسمی ال جی درگاهی امن و ایمن است که به کمک مرکز سخت افزار ایران خدمات مورد نیاز کاربران را در کوتاه ترین زمان ارائه می دهد. خدمات حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات ال جی در این نمایندگی توسط تیمی از برترین مشاوران و تعمیرکاران قابل دریافت است. هر کاربر می تواند بنا بر شرایط اختصاصی خود یکی از پکیج های حمایتی موجود را انتخاب و استفاده کند. این نمایندگی تمام تلاش خود را می کند تا با تعملات مدام خود با کاربران، حوزه نیاز های آنها را به خوبی بشناسد و از مسیر درست برای رفع آنها وارد عمل شود. تمامی فعالیت این نمایندگی بر اساس قوانین و مقررات کشور انجام می شود. به همین دلیل است که می تواند مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین امکانات و تسهیلات را برای شما به ارمغان بیاورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اخبار، اطلاعات، مقالات و سوالات متداول کاربران درباره کمپانی ال جی و محصولات مربوط به آن را در سایر قسمت های سایت دنبال کنید

محصولات ال جی
سوالات متداول ال جی
مقالات ال جی
اخبار ال جی
امتیاز شما به این نوشته