شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر میکروفن گوشی اپل

تعمیر میکروفن گوشی اپل، از جمله خدماتی است که واحد تعمیر گوشی اپل به کاربران این محصول ارائه می نماید. کاربران آیفون هیچ گونه نگرانی در ارتباط با خرابی قطعات مختلف گوشی خود نداشته باشند. مرکز تعمیرات اپل بر پایه اصول و استانداردهای تعریف شده از سوی کمپانی اپل خدماتی متمایز به شما کاربران گرامی ارائه می نماید.

از این رو واحدی  مجزا جهت تعمیرات گوشی اپل در نظر گرفته شده است. تعمیر تخصصی گوشی اپل در این مرکز  پس از عیب یابی دستگاه و با استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین تجهیزات انجام می گیرد. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعات از جمله تعویض میکروفن گوشی اپل ، قطعه ی مورد نظر از کمپانی اپل و پس از هماهنگی های لازم با مشتری وارد خواهد شد.

تعمیر میکروفن آیفون اپل

تعمیر تخصصی میکروفن گوشی اپل

تعمیر میکروفن گوشی اپل نیازمند حضور کارشناسانی است که ضمن آشنایی با ویژگی ها آیفون اپل به تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های اگل مسلط باشند. در ابتدا لازم است اطلاعاتی در زمینه ی میکروفن گوشی و کارکرد آن کسب نماییم.

جالب است بدانید که صدای دریافتی از کاربر، به وسیله ی میکروفن تبدیل به سیگنال شده و وارد مدار می شود. انواع مختلفی از میکروفن وجود دارد از جمله: میکروفن خازنی، میکروفن دیجیتال و در نهایت، میکروفن دیجیتال استریو. به منظور تعمیر میکروفن گوشی اپل، باید نوع این این قطعه مشخص شود تا ابزار و تجهیزات تعمیر مورد نیاز نیز به درستی انتخاب گردد.

علل خرابی میکروفن گوشی

عوامل مختلفی سبب خرابی میکروفن گوشی می شود که در این بخش به بررسی این عوامل می پردازیم.

علل نرم افزاری خرابی میکروفن گوشی

در برخی از موارد برخلاف تصور، خرابی به وجود آمده در دستگاه ناشی از عوامل سخت افزاری نم باشد. گاهی با ارائه ی نسخ های جدید نرم افزار و عدم آپدیت از جانب کاربر موجب بروز اختلال در کارکرد دستگاه می شود.

برخی از برنامه ها که از استاندارد مناسبی برخوردار نیستند نیز ممکن است در کارکرد میکروفن اختلال ایجاد کنند. در این صورت باید برنامه را لغونصب نمود. اغلب خرابی هایی که ناشی از عوامل نرم افزاری است شامل مواردی چون بم و نامفهوم بودن صدا و یا وجود نویزهای مزاحم می باشد. در این صورت که خوشبینانه ترین حالت خرابی دستگاه است، با یک بررسی ساده می توان مشکل به وجود آمده را برطرف نمود.

علل سخت افزاری خرابی میکروفن گوشی

عواملی از قبیل ضربه خوردن گوشی، ورود مایعات به دستگاه و یا آلودگی میکروفن در اثر مواجهه با گرد و خاک، ممکن است به سخت افزار میکروفن گوشی آسیب وارد کند و موجب از کار افتادن این قسمت از موبایل شود.

اگر آسیب وارد شده به دستگاه ناشی از ورود مایعات یا ضربه باشد، توصیه ی ما به شما این است که هرچه سریع تر به تعمیر میکروفن گوشی اپل اقدام نمایید در غیر اینصورت احتمال بروز خرابی جدی تر در دستگاه وجود دارد و ممکن است ناچار به تعویض قطعه با هزینه بسیار بالاتری شوید.

تست ميکروفون گوشی اپل

یکی از راه های مناسب برای تشخیص سالم بودن یا نبودن میکروفن گوشی اپل، تست میکروفن گوشی اپل با ابزار مناسب است. این کار بسیار تخصصی می باشد و باید با استفاده از دستگاه مخصوص انجام شود.

می توان گفت دو راه برای این کار وجود دارد: یکی مولتی متر و دیگری تست دیوید است. واحدی که به وسیله دستگاه مولتی متر به نمایش درمی آید اهم نام دارد. این جریان بیان کننده دو عدد می باشد که می بایست در یک سمت عددی پایین و در سمت دیگر، عدد بزرگتری را به نمایش بگذارد.مقدار اهم نمایش داده شده باید عددی میان 500 اهم تا 3 کیلو اهم را به نمایش بگذارد. چنانچه مقدار به دست آمده خارج از این اعداد باشد، می توان به این نتیجه رسید که میکروفن گوشی اپل خراب است.

تعمیر میکروفن گوشی اپل

راه های مراقبت از میکروفن گوشی اپل

با توجه به مطالبی که بیان شد، و هم چنین با توجه به هزینه های بالای گوشی آیفون توصیه ما به شما کاربران گرامی این است که از خرابی میکروفن گوشی خود جلوگیری نمایید. از نصب برنامه های ناشناخته و نامعتر دوری کرده و برنامه های خود را از  app store دریافت نمایید.

برای جلوگیری از نفوذ مایعات و گرد وغبار از گاردی باکیفیت استفاده نموده و هرچند گوشی های نسل جدید در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم هستند، اما بهتر است با انداختن گوشی خود در آب آن را تست ننمایید. چرا که ضمانت عدم نفوذ آب به داخل دستگاه وابسته به فاکتور خاصی است.

واحد تعمیر گوشی اپل

واحد تعمیر گوشی اپل، در راستای تعمیرات تخصصی این برند راه اندازی شده است. بهره بردن از ابزار ودستگاه های به روز و انجام امور تعمیراتی توسط کارشناسان باتجربه از مهم ترین اقدامات ما برای دست یابی به بهترین جایگاه در میان رقیبان شده است.

لازم به ذکر است ، فرایند عیب یابی و تعمیر میکروفن گوشی اپل نیز در این مرکز انجام می گردد. از جمله نکات بسیار مهم در انجام این کار، استفاده از قطعات با کیفیت در صورت نیاز به تعویض میکروفن می باشد.

نمایندگی اپل و واحدهای تعمیرات اپل

نمایندگی اپل ، فروش و تعمیرات محصولات اپل را به عهده دارد . این مرکز ، به منظور ارائه ی بهترین خدمات در بخش تعمیرات، اقدام به راه اندازی واحدهای مجزا برای تعمیرات اپل نموده است . بنابراین می توان با مراجعه به این مرکز در کوتاه ترین زمان دستگاه آسیب دیده را تعمیر نمود.

لازم به ذکر است تمامی خدمات ارائه شده شامل گارانتی خواهند بود.همچنین در فروشگاه مرکزی اپل ، کارشناسان فروش حضور دارند که شما را در مورد محصول مورد نظرتان ، به صورت تخصصی ، راهنمایی می کنند ؛ لذا می توانید خریدی مطمئن داشته باشید.

5/5(2 امتیاز)