شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر ویبره آیفون اپل

ویبره آیفون کارکردی جز به حرکت درآوردن دستگاه در حین دریافت تماس، پیام، نوتیفیکیشن و … ندارد. با دریافت هر کدام از موارد مذکور، موتور ویبره آیفون فعال شده و دریافت این موارد را به اطلاع کاربر می‌رساند. البته فعالیت این بخش از دستگاه منوط به تیک خوردن گزینه مرتبط با این قابلیت در تنظیمات نرم افزاری دستگاه است. همانگونه که می‌دانید در بخش تنظیمات آیفون، گزینه‌ای برای ویبره وجود دارد که در صورت نیاز می‌بایست فعال شود.

تعمیر ویبره آیفون

آموزش تعمیر ویبره آیفون

نخستین گام جهت تعمیر ویبره iphone اطمینان از خرابی آن است. بدین معنا که ابتدا می‌بایست کلیه تنظیمات نرم افزاری مرتبط با این بخش بررسی گردد و از درست بودن آنها اطمینان حاصل شود. چرا که گاه اشکال پیش آمده در ویبره iphone به دلیل تنظیمات نادرست دستگاه است.

بنابراین جهت تعمیر ویبره آیفون، توصیه می‌شود ابتدا بخش نرم افزاری مربوطه بررسی گردد. برای مثال، مراحل طی شده در بخش فوق بررسی شده و از فعال بودن ویبره آیفون اطمینان حاصل شود. در صورت فعال بودن گزینه مرتبط با ویبره، جهت رفع مشکلات نرم افزاری احتمالی مرتبط با این بخش از دستگاه به موارد زیر دقت نمایید

ریست کردن تنظیمات ویبره آیفون

گاه پس از بروزرسانی های انجام شده برای سیستم عامل ios، اشکالاتی در بخش‌هایی از آیفون مشاهده می‌شود. اگر ویبره آیفون شما نیز پس از یک بروز رسانی سیستم عامل ios اتفاق افتاده است، توصیه می‌شود تنظیمات مرتبط با این قابلیت را Reset نمایید. برای این کار دستورالعمل درج شده را دنبال نمایید:

ریستارت کردن گوشی اپل

در صورت فعال بودن تیم مرتبط با ویبره آیفون، گوشی خود را ریستارت کنید. گاه فعال شدن این بخش از دستگاه نیاز به یک ریستارت ساده دارد.

فعال کردن ویبره در موبایل آیفون

  • به بخش تنظیمات دستگاه یا همان Settings آیفون وارد شوید.
  • وارد بخشی که با عنوان Sounds آمده است شوید.
  • برای فعال بودن حالت ویبره، تیک گزینه Vibrate on Ring را بزنید. بالعکس، برای غیرفعال کردن ویبره دستگاه، این تیک را بردارید.
فعال کردن ویبره در موبایل آیفون

تعویض ویبره آیفون

آنچه که سبب لرزش گوشی آیفون شما می‌شود در واقع موتور بسیار کوچکی است که در کنار سایر قطعات این دستگاه قرار داده شده است. در صورتی که اشکال پیش آمده در ویبره گوشی اپل نرم افزاری نباشد، احتمالاً نیاز به تعویض موتور ویبره iphone باشد. تعویض ویبره آیفون کار چندان دشوار و یا زمانبری نیست و با اندک دستکاری در سخت افزار دستگاه توسط کارشناسان تعمیر موبایل اپل قابل انجام است. البته به دلیل حساسیت بالای این قطعه و سایر اجزای قرار گرفته در اطراف آن توصیه می‌شود خدمات مرتبط با این بخش از دستگاه را صرفا از مراکز مجاز تعمیر گوشی اپل دریافت نمایید. جهت آگاهی شما کاربران گرامی از خدمات ارائه شده در بخش تعمیر و تعویض ویبره آیفون، برخی از علل خرابی ویبره iphone و روش تعمیر این خرابی در بخش زیر آورده شده است.

  • در صورت ضعیف بودن ویبره آیفون احتمالا نیاز به تعویض موتور ویبره است. جهت اطمینان از این وضعیت قطعات مسیر ویبره و آی سی درایور آیفون بررسی خواهد شد.
  • در صورتی که ویبره آیفون به طور متوالی و خود به خود می‌زند، احتمالاً دستگاه شما به دلیل آبخوردگی، دچار این اشکال شده است. برای رفع این اشکال برد آیفون   چک شده و قطعات آبخورده سرویس و یا تعویض می‌گردند.
  • در صورت بد کار کردن ویبره آیفون، احتمالا نیاز تعویض کامل موتور ویبره باشد. چرا که این ایراد به دلیل خرابی خود ویبره پدید می‌آید.

تعمیرات اپل در تهران

مرکز تخصصی تعمیرات اپل در تهران ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، ترمیم و ریکاوری مرتبط با کلیه محصولات اپل به متقاضیان است. کاربران کلیه محصولات اپل می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه مورد استفاده خویش به مرکز تخصصی تعمیرات اپل در تهران مراجعه کرده و سرویس‌های مورد نیاز را دریافت نمایند. خدمات ارائه شده در این مرکز منحصر به محصولی خاص نیست و کلیه تولیدات این برند، اعم از آیفون، مک بوک اپل، آیپد، آیپاد، آی مک و … را شامل می‌گردد.

حتما شما نیز می دانید که کمپانی اپل تاکنون اجازه راه اندازی یک نمایندگی رسمی در کشور ما را صادر نکرده است از این رو هیچ مرکزی نمی تواند مدعی باشد که نمایندگی رسمی اپل را دارا است. نمایندگی اپل در تهران جهت رفع این نقصان درصدد برآمده است تا کلیه خدمات مورد نیاز کاربران اپل را در زمینه تعمیر و ترمیم دستگاه هایشان به آنها ارائه نماید.

لینک مفید : تعمیر موبایل اپل

3.4/5(5 امتیاز)