شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر برد گوشی اپل

تعمیر و تعویض برد گوشی اپل از سرویس های تخصصی در نمایندگی تعمیرات اپل می باشد. تعمیر یا تعویض این قطعه مهم به فردی با تخصص بالا در تعمیر گوشی های اپل نیاز دارد. در صورت تعمیر برد گوشی اپل توسط افراد مبتدی هزینه ی تعمیر چندین برابر خواهد شد. شاید برایتان سوال شود که چرا یک قطعه حتما توسط یک تعمیرکار حرفه ای باید تعمیر شود؟

چه فرقی بین این قطعه با سایر قطعات وجود دارد؟ در جواب این سوال باید گفت اولاً تعمیر تمامی قطعات سخت افزاری موبایل اپل نیازمند تعمیرکارحرفه ای ست. ثانیاً  برد گوشی اپل قطعه ای است که بین قطعات دیگر ارتباط برقرار می کند. به عبارت ساده تر اگر برد گوشی اپل دچار اختلال شود قطعات دیگر با بهترین عملکرد قابلیت استفاده نخواهند داشت.

تعمیر برد گوشی اپل

تعمیر برد آیفون

خرابی برد گوشی اپل انواع مختلفی دارد. گاهی آسیب به وجود آمده بالا نیست و تعمیر برد آیفون بهترین گزینه است. مواقعی هم پیش می آید که ضربه سختی به برد آیفون وارد شده که تعویض برد آیفون تنها راه حل خواهد بود. تعمیرکار حرفه ای اپل با توجه به نوع خرابی برد آیفون، در مورد تعمیر یا تعویض برد گوشی آیفون می تواند نظر تخصصی بدهد.

 یک تعمیرکار خبره و کارآزموده پس از بررسی برد آیفون بهترین روش را اتخاذ می کند. اگر برد اپل نیاز به تعویض داشته باشد، حتما باید با قطعه ی اورجینال آن تعویض شود. تنها در این صورت است که عملکرد گوشی اپل به حالت اولیه خود بر می گردد.

تعویض برد آیفون

در مواردی که خرابی برد گوشی اپل بالا باشد تعمیر آن دردی را دوا نمی کند پس تنها گزینه تعویض برد آیفون خواهد بود. اما آیا این کار به راحتی گفتن آن است؟ البته که نه. بدون داشتن ابزار های لازم برای تعمیر آیفون حتی باز کردن ان هم کاری دشوار خواهد بود. قاب باز کن، اسپاتول سر صاف، اسپاتول سر تیز، پنس سر کج، پنس سر صاف، ساکشن کاپ، سشوار یا آی‌اوپنر (iOpener)، سوزن باز کننده سیم کارت، پین و پیچ گوشتی از جمله تجهیزات مورد نیاز در تعمیر برد گوشی اپل است. به دلیل تغییرات روزانه ی محصولات اپل، این تجهیزات نیز باید بروز و پیشرفته باشند.

همکاران ما در واحد تعمیرات گوشی اپل  با بهره مندی از آخرین تجهیزات روز دنیا و تبحر و مهارت بالا در تعمیر برد آیفون اپل آن را مثل روز اول به شما باز می گردانند.کافی ست با برقراری ارتباط با همکاران ما مشکلات گوشی اپل خود را مطرح کرده و از راهنمایی آنان استفاده کنید.

تعویض برد آیفون

علائم خرابی برد موبایل اپل

همانطور که می دانید برد قطعه ای مهم در تمامی گوشی ها محسوب می شود.  اهمیت برد به دلیل ایجاد ارتباطات بین بخش های مختلف گوشی است. به عبارتی با کوچکترین آسیب و یا ضربه به برد فرآیند عملیاتی در گوشی مختل می شود. مقاومت، خازن، سلف، کریستال، کارت گرافیک، CPU و …  قطعاتی هستند که روی برد قرار دارند و در ارتباط با هم هستند. برد گوشی اپل با تمامی ظرافت و دقتی که در ساخت آن صورت گرفته نیز می تواند دچار مشکل شود.

خرابی برد می تواند همه قطعات را تحت الشعاع قرار داده و حتی آنها را از کار بیندازد. مهمترین علائمی که در صورت بروز، باید در سلامت برد آیفون شک کرد عبارتند از: خاموشی ناگهانی گوشی آیفون، هنگ کردن موبایل اپل، فریز دائمی آیفون و … . در صورت بروز چنین علائمی گوشی اپل خود را باید به تعمیرکار متخصص بسپارید.  اگر مدل گوشی شما آیفون 6 است و با خرابی برد آن مواجه شده اید پیشنهاد می کنیم تعمیر برد آیفون 6 را نیز مطالعه کنید. 

دلایل خرابی برد گوشی آیفون

دلایل مختلفی در ایجاد خرابی برد گوشی اپل می توانند دخیل باشند. یکی از مهمترین این علل آب خوردگی برد آیفون است. متاسفانه ورود مایعات به داخل گوشی و برخورد آن با قطعات الکترونیکی که روی برد گوشی نصب شده‌اند، خیلی سریع می‌تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد آیفون شده و آسیب های جدی به برد گوشی وارد کند.

 ضربه دیدن هم یکی از دلایل شایع خرابی برد موبایل اپل محسوب می شود. گرمای شدید هم می تواند باعث ایجاد اختلال در برد آیفون شود. بهتر است گوشی اپل در تماس مستقیم با نور آفتاب نباشد، چرا که تابش نور آفتاب باعث ایجاد حرارت در آیفون می شود.

5/5(1 امتیاز)