شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست؟

کولرهای گازی سیستم هایی هستند که به راحتی گرمای تابستان را برای کاربران خود قابل تحمل می نمایند. گاهی ممکن است این سیستم ها بنابر اختلالات ساختاری مختلفی ناگهان خاموش شوند. هرچند تا حد زیادی می توان پیدایش مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی را با انجام سرویس های دوره ای منظم کنترل کرد.

در این راستا نمایندگی تعمیرات کولر گازی همواره آماده ی خدمت رسانیست. سرویس کولرگازی در منزل نیز یکی از مناسب ترین خدمات این مرکز است که کلیه ی مشکلات ساختاری و بهسازی روند کاری کولرهای گازی را در بر می گیرد. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی بپردازیم.

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

خاموش شدن ناگهانی کولرگازی به معنای این است که کولر در زمان کار خود بدون دلیل متوقف می‌شود و دیگر کار نمی‌کند و یا به ناگاه دیگر روشن نمی‌شود. اغلب تعمیرکاران ریشه ی این مشکل را در موتور کولر می‌دانند و اعتقاد دارند موتور سوخته است، اما مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می تواند براساس دلایل مختلفی شکل گیرد که عبارتند از:

1. اختلالات مرتبط با برق کشی ساختمان یا کولرگازی

کولرهای گازی برای اینکه به خوبی به فعالیت خود ادامه دهند، نیازمند دریافت جریان 120 ولتی برق می باشند. اگر ولتاژ برق کمتری از این مقدار به کولر وارد شود، برد دستگاه فرمانی برای توقف روند کاری کولر منتشر می نماید و مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پدید می آید.

زمانی که در ساختمان به هر دلیلی اتصالی وجود داشته باشد، افت میزان ولتاژ برق و تناوب ولتاژ دریافتی توسط کولرگازی شکل می گیرد. این موضوع براساس ساختار امنیتی کولر باعث می‌شود تا فرمان خاموش شدن کولر از برد صادر شود. در نتیجه پیش از انجام هر اقدامی، از سلامت سیم کشی  برق ساختمان و همچنین مسیر برق رسانی کولرگازی اطمینان یابید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : چگونه کولر گازی ال جی را به بخاری تبدیل کنیم؟

2. خرابی برد و خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

برد قطعه ی مهمی از هر دستگاه دیجیتالی می باشد که وظیفه ی هماهنگی اجزای مختلف سیستم را بر عهده دارد. بسیاری از مواقع ضربه به کولرگازی، آلودگی و وجود گرد و غبار، سوختن هر یک از خازن‌ها و مدارهای برد و … باعث می‌شود برد اطلاعات نادرستی به دستگاه بدهد و موجب خاموش شدن ناگهانی کولر گازی  شود.

کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی با استفاده از تجهیزات کاری مدرن تمامی مشکلات برد کولر گازی را با صرف مدت زمان کوتاهی به بهترین شیوه ی کاری مرتفع می سازند. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به تعویض برد، فرآیند جایگزینی با نمونه ی اورجینال مشابه برای عدم افت کیفیت دستگاه انجام خواهد شد.

3. خرابی ترموستات کولر گازی

وقتی دمایی برای کولر گازی تنظیم می‌ گردد، ترموستات سیستم کولر را در دما تنظیم شده نگه می‌دارد. اگر ترموستات از کارایی اصلی خود دور بماند، اطلاعات درستی به برد داده نخواهد شد و این موضوع خاموش شدن ناگهانی کولر گازی را به دنبال خواهد داشت.

برای تست ترموستات کولر گازی   دو راه وجود دارد؛ یکی اینکه از ترموستات سالمی استفاده شود و نتیجه مشخص گردد. دومین راه  استفاده از آمپرمتر و بررسی میزان آمپر ترموستات می باشد. البته از طرفی سیم های رابط ترموستات نیز نیازمند بررسی  هستند.

4. آلودگی فیلترهای کولرگازی

فیلترهای هوای کولر گازی، یک شبکه ایمن می باشند که هوای محیط شما را از آلودگی و گرد و غبار پاک می کنند و هوای تمیز شده را وارد محیط می نمایند. این فیلترها زمانی که با گرد و خاک پوشیده می شوند، دیگر کارایی لازم را نخواهند داشت. یک فیلتر هوای آلوده، جریان هوا را تعویض نکرده و موجب سختی فرآیند خنک کردن محیط توسط کولر گازی می شوند.

این مسئله تا زمانی ادامه پیدا می کند که کولر بیش از حد توان خود فعال شده و به صورت خودکار جریان برق سیستم را قطع می نماید. برای پیشگیری از بروز معضل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی توسط فیلترهای مسدود شده از آلودگی، تمیز کردن به موقع فیلترهای کولر حائز اهمیت است.

5. موتور فن یا کمپرسور نیم سوز کولر گازی

نیم سوز شدن موتور کمپرسور و یا موتور فن کولرگازی باعث می‌شود تا با کمی کار کردن موتور و داغ شدن آن مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پدیدار شود. بنابراین یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می‌شود کولرگازی در حین کار خاموش شود، ضعیف بودن یکی از این دو موتور است. موضوعاتی مانند مسیر گردش گاز، خرابی رله نیز می‌توانند باعث عدم کارکرد صحیح موتور فن و موتور کمپرسور شوند.

چنین اختلالاتی نیازمند دانش به روز کارشناسان حوزه ی تعمیرات کولر گازی می باشد. نمایندگی خدمات کولر گازی مرکزی تخصصی است که با به کارگیری ابزارآلات تعمیراتی مدرن و سازگار با مدل های مختلف کولر گازی، مراحل ترمیم و بازیابی موتورهای این تجهیزات را در بالاترین سطح کیفی ممکن انجام می دهد.

این مقاله را از دست ندهید : چرا کولر گازی یخ میزند؟

راهکارهای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

همان طور که اشاره شد اولین کار به هنگام خاموش شدن ناگهانی کولر گازی بررسی اتصالات برق سیستم می باشد. راهکار دوم بررسی تنظیمات ترموستات است. یک ترموستات خودکار ممکن است در یک زمان مشخص خاموش و روشن گردد و اگر شما ندانسته درجه ی ترموستات را بیش از حد توان سیستم تنظیم کنید، ممکن است کولر به طور کلی خاموش گردد.

کثیف شدن بیش از اندازه برد و یا محل اتصال سیم‌ها، شل بودن اتصالات، یکی شدن اتصالات فاز و نول و … نیز از دیگر دلایل جزیی پیدایش مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می باشند که با صرف مدت زمان کوتاهی زیر نظر تعمیرکاران حوزه ی تعمیرات کولر گازی قابل حل هستند. به طور کلی توصیه می شود در صورت تداوم مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی از روشن کردن دوباره ی سیستم کولر بپرهیزید و با مراکز تعمیراتی معتبر تماس حاصل فرمایید.

نمایندگی تعمیر کولر گازی

نمایندگی تعمیر کولر گازی مرکز مجاز بازیابی انواع کولرهای گازی کمپانی های مطرح اعم از ال جی، سامسونگ، پاناسونیک و … می باشد. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیر کولر گازی ضمن توجه به پارامترهای استاندارد قادر به رفع کلیه ی اختلالات ساختاری کولرهای گازی در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد. ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز این مجموعه ی تخصصی است که استفاده از سیستمی بی نقص را تضمین می نماید.

امتیاز شما به این نوشته