شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا کولر گازی یخ میزند

ممکن است شما هم در فصول مختلف سال با یخ زدگی کولر گازی خود مواجه شده باشید. وقتی صحبت از یخ زدن کولر گازی میشود در واقع اشاره به قطعاتی نظیر پنل داخلی کولر گازی ال جی ، پنل خارجی ، کندانسور کولر گازی ، لوله های ارتباطی دستگاه میشود. از آن جا که انجماد این تجهیزات میتواند عملکرد کولر را با اشکال روبرو کند و ممکن است دلایل وقوع آن و راه های مرتفع سازی آن برای کاربران مبهم باشد، در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

عموما یخ زدن این قطعات دو حالت تابستانه و زمستانه دارد. که به آن سرمایش و گرمایش نیز گفته میشود. از آن جا که یخ زدگی کمپرسور به صورت مداوم و بلند مدت می تواند آسیب های متعددی را برای این تجهیزات گران قیمت به دنبال داشته باشد، لازم است اقدامات لازم جهت مقابله با این مشکل در اسرع وقت و توسط کارشناس زبده و با تجربه به عمل آید.

یخ زدن کولر گازی

دلایل یخ زدن کولر گازی

همانطور که گفته شد دلایل مختلفی میتواند به یخ زدن کولر گازی منجر شود که در ادامه به بررسی مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت :

گرفتگی در لوله های کولر گازی یا قطعات داخلی کولر گازی

کولرهای گازی ممکن است در فصول گرم یا سرد سال با مشکل گرفتگی مواجه شوند. اگر لوله مویی یا قطعاتی مانند شیربرقی اسپلیت یا لوله های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند ممکن است دستگاه پس از مدتی دچار یخ زدگی شود.

یکسره کار کردن کمپرسور

از دیگر دلایلی که میتواند به یخ زدن کولر گازی منجر شود، یکسره کار کردن موتور یا کمپرسور دستگاه است. خرابی برد فرمان یا خرابی سنسور کولر گازی میتواند زمینه ساز بروز چنین مشکلاتی شود.

خرابی اواپراتور کولر گازی

اواپراتور یا فن داخلی کولر گازی از اصلی ترین بخش های فعال در این تجهیزات است که نقش مهمی در فرایند گرمایش یا سرمایش ایفا میکند. چنانچه فن کولر گازی نتواند هوای سرد را به راحتی از روی کویل های داخلی تخلیه کند، ممکن است زمینه ساز یخ زدن کولر گازی شود.

خرابی سنسور بیرونی کولر گازی

سنسور بیرونی کولر گازی یا برد فرمان دستگاه ممکن است به دلایل متعددی دچار خرابی و اختلال شود. در چنین صورتی معمولا فرمان شروع گرم کردن دستگاه صادر نخواهد شد. این امر منجر به یخ زدن کولر گازی خواهد شد و لازم است با دقت مرتفع شود.

استفاده از خنک کننده در هوای نسبتا سرد

استفاده از حالت سرمایش کولر گازی وخنک ساز در فصول سرد  از دیگر عوامل یخ زدن کولر گازی است. در واقع استفاده ی بیش از حد از حالت سرمایش باعث یخ زدن سیکل و لوله های دستگاه خواهد شد.

 عدم وجود گاز در کولر گازی

تمام شدن گاز کولر گازی چه نتیجه ی نشتی گاز فرئون باشد و یا چه کمبود گاز، ممکن است سیکل سرمایش دستگاه را با اشکال مواجه کند. این امر موجب یخ زدن کولر گازی در فصول نسبتا گرم سال میشود.

خرابی شیر برقی کولر گازی

خرابی شیر برقی کولر گازی میتواند در فصول سرد سال از اصلی ترین دلایل یخ زدگی کمپرسور باشد. شیر برقی نوعی شیر در پمپ های حرارتی می باشد که میتواند جهت شارش جریان مبرد را عوض کند. چنانچه این سیکل حرارتی به هر دلیل توسط دستگاه انجام نگیرد، امکان یخ بستن کولر به مراتب از حالت عادی بیشتر خواهد شد.

نمایندگی کولر گازی ال جی

از مهم ترین خدماتی که نمایندگی ال جی در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار میدهد، فروش، نصب کولر گازی ال جی و تعمیر انواع آن است که با تخصص و مهارت بسیار بالا ارائه میگردد. این خدمات شامل کلیه ی مدل ها و نسخه های این تجهیزات میشود. در جهت ارائه ی هر چه بهتر و تخصصی تر این خدمات، نمایندگی کولر گازی ال جی اقدام به جذب زبده ترین کادر متخصصین نموده است.

نصب و راه اندازی و ارائه ی خدماتی نظیر عیب یابی و تعمیر کولرهای گازی ال جی ، نیاز به تجربه و مهارت ویژه ای دارد. هر گونه اقدام ناشیانه و یا استفاده از تجهیزات غیر استاندارد میتواند سرمایش و گرمایش دستگاه را با اختلال روبرو کرده و یا از عمر دستگاه بکاهد. کلیه ی سرویس ها و خدمات ارائه شده از سوی این نمایندگی با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر همراه است.

5/5(1 امتیاز)