شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تست فن کولر گازی ال جی

تست فن کولر گازی ال جی یکی از اقداماتی است که در سرویس این دستگاه باید مورد توجه قرار گیرد. فن در کولرگازی نقش قابل توجهی دارد. این بخش از کولرگازی، دمای دستگاه را به حالت تعادل می رساند و هم اینکه به بهتر شدن فرایند خنک سازی کمک می کند. موتور فن، دمای مناسب را با چرخش خود به کاربر و محیط انتقال می دهد. فن از اجزای مختلفی تشکیل شده است: خازن کولر گازی ، موتور فن ، موتور بلوور، کلید چند حالته فن ، سنسور کنترل دما و غیره.

مجموعه این قطعات عملکرد فن را میسر می کند به طوری که بروز مشکل در هریک از آن ها می تواند عملکرد کولرگازی را مختل کرده و کاربر نتواند استفاده مناسب را از آن به عمل آورد. در صورت خرابی فن، باید اقدام لازم را برای تعمیر آن به عمل آورد تا استفاده بهینه از دستگاه میسر شود. اما چگونه میتوان تشخیص داد که فن کولرگازی خراب شده و نیاز به تعمیرات کولر گازی وجود دارد. برای این کار باید مواردی را که در ادامه گفته می شود بررسی کنید. با اینکه پس از روشن کردن کولرگازی و استفاده از فن تا حدودی می توان به تغییرات فن و عملکرد نامناسب آن پی برد اما روش های دیگری نیز برای تست فن دستگاه وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

تست فن کولر گازی ال جی

روش های تست فن کولر گازی ال جی

در تست فن کولرگازی باید قسمت های مختلف را مورد آزمایش قرار دهید تا از سالم بودن یا خرابی آنها اطمینان حاصل کنید. انجام این تست ها به تعمیر فن کمک زیای می کند چراکه از طریق آنها می توان فهمید کدام قسمت آسیب دیده و نیاز به تعمیر دارد. اگر شما هم اخیراً شاهد کاهش عمکلرد فن کولرگازی شده اید، با روش های تست فن کولر گازی ال جی می توانید سلامتی اجزای آن را مورد آزمون قرار دهید.

تست موتور فن کولر گازی ال جی

برای بررسی این قسمت از فن باید پروانه را با دست بچرخانید. در شرایطی که موتور سالم باشد پروانه آزاد بوده و به راحتی می چرخد. اما اگر این کار به سختی انجام شود و نیاز به انرژی بیشتری برای چرخاندن پروانه باشد، احتمالاً بلبرینگ های موتور ساییده شده اند. در این شرایط راه برطرف کردن مشکل با تعویض موتور امکان پذیر است. البته برای اطمینان، بهتر است جریان برق به موتور فن را نیز بررسی کنید.

تست موتور فن دوال شفت

یکی از علت های کار نکردن فن کولر گازی، می تواند وجود اشکال در موتور فن دوال شفت باشد. در این قسمت از فن، بلبرینگ هایی وجود دارند که با گذشت زمان امکان شل شدن، ساییدگی و یا خمیده شدن آنها وجود دارد. برای تشخیص خرابی این قسمت، باید شفت موتور را بچرخانید و تکان دهید. در صورتی که شفت ها شل باشند و یا در چرخاندن پروانه ایراد داشته باشند، می بایست موتور فن تعویض شود.

تست ترموستات فن کولر گازی

یکی دیگر از کارهایی که در تست فن کولرگازی ال جی باید انجام دهید، تست ترموستات است. ترموستات وظیفه رصد هوا و کنترل دما را بر عهده دارد. خرابی در این قسمت نیز باعث بروز مشکل در فن کولرگازی می شود. برای بررسی ترموستات می بایست ابتدا سیستم را روی برنامه سردسازی محیط تنظیم کنید. اکنون به کمک یک مولتی متر، از ورود جریان برق به این قسمت اطمینان حاصل کنید. در صورتی که جریان ورودی برق وجود نداشته باشد، باید ترموستات را تعویض کنید.

تست موتور دمنده فن کولر گازی

برای تشخیص سلامت موتور دمنده، همانند تست موتور فن باید پروانه های را با دست بچرخانید. چنانچه پروانه ها نتوانند آزادانه بچرخند، در این صورت احتمال خرابی موتور دمنده بسیار زیاد است. برای اطمینان می توانید جریان برق ورودی به این قسمت را بررسی کنید. اگر جریان برق، وجود داشته باشد اما موتور کار نکند، در این صورت باید موتور دمنده سالمی را جایگزین موتور معیوب کنید.

این مقاله را از دست ندهید: علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست؟

تعمیرگاه مجاز کولر گازی ال جی

تعمیر و سرویس کولرگازی یکی از موضوعاتی است که اگر به درستی صورت نگیرد، هزینه های گزافی را برای کاربر به دنبال دارد. به عبارت دیگر، از آنجا که تعمیر کولرگازی یک امر تخصصی است و مستلزم تجربه بالای تعمیرکار است، از این رو سپردن این کار به دست افراد مبتدی و نا آشنا می تواند آسیب های بیشتری را برای دستگاه به همراه داشته باشد. نمایندگی تعمیر کولر گازی ال جی علاوه بر اینکه نیروی های متخصص و باتجربه را برای این کار گزینش کرده است، از تجهیزاتی پیشرفته و مدرن نیز جهت سرویس و تعمیر کولرگازی استفاده می کند. البته جهت اطمینان خاطر مشتریان از کیفیت خدمات، ضمانت نامه معتبر در رابطه با تعمیرات و قطعات تعویضی به آنان داده می شود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *