شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

کولرهای گازی دستگاه های پر مصرفی هستند که ممکن است نیاز باشد متناسب با شرایط محیطی در حالت های مختلفی فعالیت کنند. برای استفاده ی آسان از کولر گازی لازم است با انواع دکمه ها و ویژگی های ساختاری ریموت آشنا باشید. پیش از این نیز در مقاله مرتبط با نحوه ی روغن کاری کولر گازی ال جی شما را با بهسازی و بهبود عملکرد کولر گازی های ساخت ال جی آشنا ساختیم.

به جرات می توان گفت یکی از دغدغه های افرادی که از کولر گازی استفاده می کنند، چگونگی استفاده از ریموت کنترل کولر گازی است. دقت کنید که فشردن بی هدف و بدون اطلاع دکمه های این تجهیزات می تواند عواقب جبران ناپذیری در روند کاری کولر داشته باشد. با نمایندگی ال جی همراه باشید تا با مطالعه ی این راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی، دیگر برای تغییر تنظیمات دما دچار سردرگمی نشوید.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

دکمه های اصلی ریموت کنترل کولر گازی ال جی

دکمه ی خاموش و روشن

این دکمه که با نماد on/off در ریموت کنترل کولر گازی ال جی دیده می شود، شکل دهنده ی اصلی فعالیت دستگاه است.

دکمه های کم و زیاد کردن دمای کولر گازی ال جی

با به کارگیری دکمه های Up/Down به راحتی می توانید دمای کولر گازی مورد نظر را کم و زیاد کنید.

دکمه پاکسازی

این دکمه‌ به دکمه‌های کنترل و عملکرد معروف می‌باشند که برخی عملکردها و زمان‌های دستگاه را تنظیم می‌کنند. دکمه ی پاکسازی یا همان A/Clean به منظور نظافت و تمیز سازی درون دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. عموما کولرهای گازی به هنگام فعالیت و خنک کردن محیط مقداری رطوبت در درون سیستم به وجود می آورند.

کلید مرتبط با پاکسازی می تواند به راحتی این رطوبت داخلی را از میان ببرد. با زدن این دکمه فن دستگاه پس از خاموشی آن به مدت 30 دقیقه فعالیت خواهد کرد تا محیط داخل کولر گازی از رطوبت خالی شود.

دکمه ی جت و تغییر دمای سریع محیط

این دکمه سبب گرم و سرد کردن سریع محیط در کوتاه ترین زمان ممکن می شود. پس از انتخاب عملکرد خنک کننده و یا گرم کننده ی دستگاه با فشردن دکمه جت یا همان JET تغییر دما به سرعت انجام می شود.

به هنگام گزینش عملکرد خنک شدن محیط و زدن جت، دما برای خنک سازی اتوماتیک بر روی 18 درجه سانتی گراد تنظیم شده و به مدت 30 دقیقه فعال می‌ گردد. چنانچه گرمایش مدنظر کاربر باشد نیز دما به صورت اتوماتیک بر روی 30 درجه سانتی گراد قرار گرفته و برای نیم ساعت به فعالیت ادامه خواهد داد تا به سرعت محیط  گرم شود.

کلید پلاسما

هوای ورودی در کولر گازی دارای ذرات معلق و ریز با ابعاد بسیار ناچیزی می‌باشند که باید تصفیه شوند. دکمه ی پلاسما Plasma در تصفیه این هوای وارد شده به دستگاه کارساز خواهد بود. برای استفاده از این دکمه ی ریموت کنترل کولر گازی ال جی کافی است کلید پلاسما را فشار دهید تا نماد مرتبط با آن در صفحه ی کنترل دیده شود. نکته ی حائز اهمیت در طی استفاده از این قابلیت کولر گازی قدرت اجرای ویژگی تصفیه در حالت خاموش بودن کولر می باشد.

دکمه ی ذخیره کردن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

دکمه ی ذخیره یا E/saving به منظور فعالیت خنک کردن کولر گازی با مصرف کم انرژی و برق کاربرد دارد. برای استفاده از این قابلیت  پس از روشن نمودن دستگاه توسط دکمه‌ ی on/off دکمه mode را چند بار بفشارید و عملکرد خنک کننده کولر فعال کنید، سپس با زدن کلید E/saving فرآیند ذخیره سازی را شکل دهید.

دکمه های سویینگ یا تعیین کننده در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

در کولر گازی های ال جی شما می توانید با استفاده از دو دکمه ی سوینگ swing تعیین کنید که خواستار خروج وزش جریان هوا و توزیع آن به صورت عمودی یا افقی هستید.

دکمه ی مرتبط با دمای اتاق

دکمه ی Room temp یکی دیگر از دکمه های کاربردی ریموت کنترل کولر گازی ال جی است که به نمایش دمای هوای اتاقی که کولر گازی در آن قرار دارد، می پردازد.

گزینه های مختلف دکمه ی Mode در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

دکمه ی حالت یا Mode یکی از اصلی ترین دکمه های تشکیل دهنده ی ریموت کولر گازی است که دارای  گزینه های مختلفی است.  حالت های متفاوت دکمه ی Mode عبارتند از:

  • Cool:  با فشردن دکمه ی مرتبط با cool حالت سرمایش کولر فعال می شود.
  • Heat: این دکمه که با شکل خورشید در ریموت کنترل کولر گازی ال جی موجود می باشد؛ حالت تولید گرما است.
  • Auto: دکمه ی اتوماتیک، کولر را در وضعیت خودکار قرار می دهد. شما می توانید با تعیین دمایی خاص، کولر را به صورت خودکار تنظیم کنید.
  • دکمه تنظیم زمان سنج در ریموت کولر گازی ال جی: با فشردن کلید Time Setting می توان زمانی را برای روشن و خاموش شدن دستگاه انتخاب کرد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی، مرکزی تخصصی است که با ارائه ی سرویس های ویژه ی تعمیر در محل قادر به ترمیم و تعمیر انواع کولرگازی های برند باسابقه ی ال جی می باشد. این مرکز با صرف مدت زمان کوتاهی کلیه ی اختلالات ساختاری کولرگازی های معیوب ال جی را براساس پارامترهای استاندارد مرتفع می سازد. گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز سیستم کاری نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی است که جهت کسب اعتماد و رضایت هر چه بیشتر کاربران ارائه می گردد.

4/5(2 امتیاز)