شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

آموزش اتصال کارت گرافیک به لپ تاپ لنوو

بسیاری از کاربران برای بهبود عملکرد لپ تاپ خود در اجرای بازی ها و نرم افزارهای سنگین اقدام به اتصال کارت گرافیک میکنند. اضافه شدن این کارت های گرافیک راه حل مناسبی برای تبدیل لپتاپ‌های قدیمی به سیستم‌های قدرتمند بازی هستند که کاربر می‌تواند نسخه‌ی ارزان‌قیمت آن‌ها را بسازد. در همین خصوص قصد داریم در همین مقاله به آموزش اتصال کارت گرافیک به لپ تاپ لنوو بپردازیم.

به طور کلی برای اتصال این کارت ها به لپ تاپ دو راه وجود دارد. روش اول که شامل استفاده از داک کارت گرافیک میشود و روش دوم اتصال کارت گرافیک اکسترنال است. داک کارت گرافیک به طور کلی شامل اجزایی نظیر بورد PCIe ، کارت گرافیک های اکسترنال و منبع تغذیه می باشد.

روش اتصال کارت گرافیک اکسترنال نیز در اصل به استفاده از نوعی egpu برمیگردد که دارای دو کابل برق و کابل مورد نیاز برای اتصال به لپ تاپ است. در ادامه به بررسی جامع این روش های کاربردی خواهیم پرداخت. شما عزیزان همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر در همین وبسایت به مطالعه ی مشکلات گرافیک لپ تاپ لنوو بپردازید.

اتصال کارت گرافیک به لپ تاپ

مراحل اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ لنوو

برای اتصال کارت گرافیک به لپ تاپ لنوو لازم است مراحل قرار گرفته در این بخش را به ترتیب به انجام برسانید. شما عزیزان همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رفع هر گونه مشکل پیش آمده از مشاوران و متخصصان ما کمک بگیرید :

1- در ابتدا لازم است قطعات و ابزار مورد نیاز را فراهم نمود. این قطعات شامل کارت گرافیک اکسترنال، منبع تغذیه و … میشود.

2- پس از آن که ابزار مورد نیاز را فراهم نمودید، لازم است اتصال برد انجام بگیرد. این اتصال از طریق اسلات مربوطه به لپ تاپ لنوو انجام میگیرد.

3- در این هنگام لازم است فرایند اتصال برد به نمایشگر اکسترنال را انجام دهید.

4- پس از آن لازم است  کارت گرافیک داخل اسلات PCIe قرار بگیرد.

5- اتصال رابط پایه PCIe روی برد به رابط تغذیه روی کارت گرافیک اقدام بعدی مورد نیاز برای اتصال کارت گرافیک به لپ تاپ لنوو است.

6- پس از انجام اتصال رابط ، لازم است اتصال کابل Express Card به لپ تاپ و اتصال سمت دیگر کابل به پورت HDMI روی آداپتور PCIe انجام بگیرد.

7- در این هنگام تمامی اقدامات لازم برای وصل کردن کارت گرافیک به لپ تاپ انجام شده است. میتوانید با روشن نمودن لپ تاپ خود از درستی این فرایند آگاه شوید. چرا که معمولا پس از بوت لپ تاپ لنوو، شناسایی کارت گرافیک مورد نظر در سیستم انجام می شود.

8- چنانچه شناسایی egpu با موفقیت انجام نگیرد، لازم است به تنظیمات کارت گرافیک وارد شوید و از سایر روش های جایگزین برای شناسایی استفاده نمایید.

نمایندگی رسمی لنوو

نمایندگی رسمی لنوو از مدت ها قبل زیر نظر مستقیم مرکز سخت افزار ایران ، شروع به کار نمود. این مجموعه  در تمام سال های فعالیت خود، کسب رضایت و اعتماد کاربران و مشتریان خود را به عنوان مهم ترین اولویت خود در نظر گرفته است. خدمات و سرویس های نمایندگی رسمی لنوو در دو حوزه ی فروش و تعمیر انواع لپ تاپ لنوو مورد بررسی قرار میگیرد.

این سرویس ها به لطف در اختیار داشتن کادر مجرب فروش و تعمیر، ابزار و امکانات به روز و کارگاه ها و مراکز مجهز، مطابق با بالاترین سطح از استانداردهای جهانی در اختیار متقاضیان گرامی قرار میگیرد. نمایندگی لنوو هم اکنون برای سرویس رسانی هر چه بهتر به کاربران خود، در شعب متعددی در تهران، کرج و سایر شهرستان ها به فعالیت میپردازد. این مجموعه همچنین کلیه ی سرویس ها و خدمات فروش و پشتیبانی خود را با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه ساخته است.

5/5(1 امتیاز)