شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

آموزش فعال کردن سیری آیفون

فعال کردن سیری در آیفون به شما این امکان را می دهد که بسیاری از اقدامات مورد نظرتان با گوشی را از طریق فرمان های صوتی انجام داده و از قابلیت های بی شمار دیگری هم بهره مند شوید. سیری یک برنامه کاربردی برای سیستم عامل iOS اپل است که به عنوان یک دستیار شخصی کار می کند.

درواقع این دستیار هوشمند، به سوالات شما پاسخ می دهد، پیشنهاداتی را ارائه داده و برخی کارها را انجام می دهد. در ادامه نحوه فعال کردن سیری در آیفون و استفاده از این دستیار جذاب را به شما آموزش می دهیم. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شده و یا سوالی داشتید، تیم  تعمیر موبایل  در پیشه کمک، به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

آموزش فعال کردن سیری در آیفون

مراحل فعال کردن سیری آیفون

برای فعال کردن دستیار هوشمند سری در گوشی های اپل، باید از طریق منوی تنظیمات اقدام کنید. بدین منظور، به قسمت Settings  وارد شده و قسمت General را باز کنید. در مرحله بعدی، گزینه Siri را انتخاب کنید تا دو گزینه نمایش داده شود. گزینه اول مربوط به فعال سازی سیری است؛

با فعال کردن گزینه بعدی سیری با گفتن عبارت Hey siri فعال می شود. پس از پایان مراحل فعال کردین سیری در آیفون، از طریق بخش های Voice Feedback و Language می توانید تنظیمات بیشتری را برای آن فعال کنید. نکته جالب این که سیری به چند زبان مسلط است و می توان به زبان های مختلف با آن سخن گفت.

مراحل آموزش فعال کردن سیری در آیفون

فعال سازی سیری در آیفون های جدید

آموزشی که در بخش قبلی به شما ارائه دادیم، مربوط به گوشی های قبل از آیفون 10 است. اپل برای فعال کردن سیری در آیفون در مدل های X به بعد، مسیر بسیار ساده تری طراحی کرده است. در آیفون 10 علاوه بر روش معمول و صدا زدن سیری می توانید با کشیدن دکمه کناری (دکمه سمت راست دستگاه) برای مدت دو یا سه ثانیه به سمت پایین، این قابلیت را فعال کنید. همچنین برای خروج از آن نیز لازم است صفحه را از پایین به سمت بالا بکشید یا اینکه یک بار دیگر همین دکمه کناری (Side) را فشار دهید.

نحوه استفاده از siri؛ دستیار هوشمند آیفون

پس از آشنایی با مراحل فعال کردن سیری در آیفون، باید با نحوه استفاده از این قابلیت جذاب هم آشنا شوید. وقتی سیری را فعال می کنید، در حالی که صفحه گوشی قفل است دکمه هوم را چند ثانیه نگه دارید تا عبارت ?What can I help you with برایتان نشان داده شود.

همچنین می توانید با بیان جمله Hey siri ، دستیار قدرتمند خود را صدا زده و به او دستور دهید. با نمایش عبارت ?What can I help you with سیری از شما می پرسد که چگونه می تواند به شما کمک کند. هر درخواستی که دارید، به او می گویید و او اجرا خواهد کرد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *