شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

اخطار اپل به دارندگان آیفون 11 در خصوص استفاده از نمایشگر غیراصلی

در هفته ی جاری اپل با راه‌اندازی یک صفحه‌ی پشتیبانی جدید در وبسایت رسمی خود، به صورت مکرر از اهمیت استفاده از نمایشگر اصل برای آیفون‌های معیوب سخن به میان آورد. این اخطار به کاربرانی مربوط است که پس از شکستن نمایشگر آیفون 11 خود ، اقدام به تعویض گلس موبایل اپل با نمونه‌ی دیگر می‌کنند. در واقع آیفون به آن‌ها، توصیه‌ی جدی می‌کند که از نمایشگرهای تقلبی و بی‌کیفیت استفاده نکنند. بر این اساس اگر آیفون ۱۱ پرو، آیفون ۱۱ پرو مکس و آیفون ۱۱ از لحاظ نمایشگر دچار مشکل شوند، این بخش از آن‌ها باید توسط خود اپل یا یکی از تعمیرکاران واحد تعمیرات آیفون -که مورد تأیید این شرکت است- تعویض شود.

اپل در این بخش از وبسایت خود، به ‌وضوح اعلام کرده است که قطعات اصل قرارداده شده در آیفون ۱۱ به‌ گونه‌ای طراحی و آزمایش شده‌اند که به استاندارد لازم دست یابند و عملکرد و کیفیت مطلوب را ارائه دهند. ظاهرا ویژگی‌های مختلف نمایشگر شیشه‌ای آیفون ۱۱ تنها در نمایشگرهای اصل وجود دارند و کاربر با استفاده از نمونه های فیک و بی کیفیت، از تمام آن ها محروم خواهد شد. از میان این ویژگی‌ها می‌توان به مواردی چون قابلیت چند لمسی سریع و دقیق،‌ روشنایی بالا، دقت رنگ عالی، تعادل رنگ سفید و ویژگی‌هایی نظیر True Tone ،Night Shift  و  Haptic Touch. همچنین نمایشگرهای غیراصل ساخته‌شده توسط شرکت‌های شخص ثالث توانایی ارائه‌ی این ویژگی‌ها و قابلیت‌ها را ندارند.

نمایشگر آیفون 11

چرا اپل به کیفیت نمایشگر آیفون 11 تاکید دارد ؟

علاوه بر مواردی که در مقدمه به آن ها اشاره شد، به نظر میرسد، اپل برای ترساندن آن دسته از کاربرانی که قصد دارند به‌منظور متحمل نشدن هزینه‌ی زیاد به استفاده از نمایشگر آیفون 11 بی کیفیت، روی بیاورند، می‌گوید که متخصصان حاضر در فروشگاه‌های غیررسمی از تبحر متخصصان خود اپل برخوردار نیستند و ممکن است نتوانند نمایشگر را به‌ درستی در دستگاه جای دهند. چرا که این افراد ممکن است نتوانند اجزاء مختلفی نظیر پیچ‌ها را به‌ درستی در جای‌شان قرار دهند، اتفاقی که ممکن است نهایتاً باعث شود آیفون‌های ۲۰۱۹ بیش از حد داغ کنند. همچنین این اتفاق باعث وارد شدن صدمات مختلفی به باتری می‌شود و ممکن است کاربر را متحمل هزینه های پیش‌بینی نشده کند. البته اپل فهرست دیگری را نیز تهیه کرده و در آن به مشکلات مختلفی که ممکن است هنگام استفاده از نمایشگر غیراصل گریبان‌گیر کاربران آیفون‌های ۲۰۱۹ شود، اشاره کرده است. یکی از مهم‌ترین مشکلات، به قابلیت چند لمسی نمایشگر باز می‌گردد؛ اگر از نمایشگر غیر اصل در آیفون استفاده شود، ممکن است بخش‌هایی از نمایشگر پاسخگوی قابلیت چند لمسی نباشد.

مشکلات فیک بودن نمایشگر آیفون 11

استفاده از نمایشگر آیفون 11 فیک ، مشکلاتی را نیز در زمینه‌‌ی نمایش روشنایی و رنگ‌ها به‌وجود خواهد آورد؛ آن‌طور که اپل می‌گوید، در نمایشگرهای غیراصل امکان دستیابی به حداکثر روشناییِ اعلام‌شده وجود ندارد و رنگ‌ها در آن به‌درستی نمایش داده نمی‌شوند. افزون بر این‌ها، کاربران آیفونِ دارای نمایشگر غیراصل احتمالا شاهد افت ناگهانی درصد باتری دستگاه خواهند بود. حسگرهای مختلف پنل جلویی به‌خصوص حسگر شناسایی نور محیط نیز ممکن است به‌درستی کار نکنند و باعث شوند که نور نمایشگر در محیط‌های دارای نور کم، به‌یک‌باره زیاد شود یا برعکس این اتفاق رخ دهد.

نمایندگی اپل

نمایندگی اپل به کمک کاربران آمده تا مشکلات ناشی از نمایشگر آیفون 11 را به صورت تخصصی، مرتفع کند. کارشناسان نمایندگی اپل، با بهره مندی از تخصص بالا در امر تعمیر و پشتیبانی از انواع این گجت های جذاب، قادرند هر گونه خرابی در زمینه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری، را شناسایی و بازیابی کنند. همانطور که میدانید، گوشی های موبایل اپل هم با وجود کیفیت بسیار بالای خود، ممکن است با اختلالات بی‌شماری در عملکرد خود مواجه شوند که خوشبختانه، کادر تعمیرات اپل، با گذراندن موفق دوره‌های عمومی و تخصصی بسیار در داخل و خارج از کشور، قادر به رفه کلیه این اشکالات هستند. نمایندگی اپل، متشکل از واحدهای مجزا و تخصصی و کارگاه‌های مجهز، هر گونه اختلال و خرابی در عملکرد این محصولات را در حداقل زمان مرتفع میسازد. همچنین این نمایندگی برای سرویس های پشتیبانی خود، گارانتی و ضمانت نامه ی کتبی معتبر نیز در نظر گرفته است.

[us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1,%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a2%db%8c%d9%81%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%be%d9%84″ overriding_link=”post”]
امتیاز شما به این نوشته