شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

حل مشکل روشن نشدن تبلت لنوو

تمام لوازم الکترونیکی ممکن است روزی با مشکل مواجه شوند. آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که بدون دلیل، گوشی یا تبلت شما روشن نشود؟ شاید در وهله اول خیلی از این بابت نگران شوید، اما ممکن است این اتفاق با یک راهکار ساده برطرف شود. ما در این مقاله قصد داریم به طور خاص به حل مشکل روشن نشدن تبلت لنوو بپردازیم.

روش های حل مشکل روشن نشدن تبلت لنوو

همانطور که گفته شد شما با رفتن به حالت Safe Mode یا هارد ریست کردن تبلت خود، می‌توانید مشکل روشن نشدن تبلت Lenovo  را برطرف کنید. کافیست مراحل زیر را دنبال کنید تا مجدداً تبلت شما روشن و آماده‌ی استفاده شود:

هارد ریست کردن تبلت

اما اگر به هیچ عنوان موفق به فعال کردن حالت Safe Mode نمی‌شوید، شما می‌توانید روش هارد ریست کردن تبلت را برای حل مشکل روشن نشدن تبلت لنوو امتحان کنید. توجه داشته باشید که با انجام این کار، تمام اطلاعات شما از روی تبلت پاک خواهد شد. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. مطمئن شوید که تبلت کاملاً خاموش است.
 2. کلید پاور و ولوم بالا را همزمان نگه دارید تا لوگوی لنوو روی صفحه ظاهر شود.
 3. زمانی که لوگو را دیدید، دکمه‌ها را رها کنید تا وارد حالت ریکاوری سیستم (System Recovery Mode) شوید.
 4. با کلید ولوم پایین نشانگر را روی گزینه‌ی “wipe data/factory reset” ببرید و سپس با فشردن کلید پاور این گزینه را انتخاب کنید.
 5. سپس در صفحه‌ی باز شده با کلیدهای ولوم بالا و پایین، نشانگر را روی گزینه‌ی “Yest – delete all user data” ببرید و مجدداً با فشردن کلید پاور آن را انتخاب کنید.
 6. حال منتظر بمانید عملیات هارد ریست به اتمام برسد و تبلت مجدداً راه اندازی شود.

رفتن به حالت Safe Mode

 1. کلید پاور را نگه دارید و تا زمانی که لوگوی برند لنوو روی صفحه ظاهر نشده، آن را رها نکنید.
 2. خیلی سریع روی دکمه‌ی ولوم پایین کلیک کنید و چند ثانیه آن را نگه دارید تا پیغام 
 3. Safe Mode: ON یا چیزی شبیه به آن روی صفجه ظاهر شود.
 4. اکنون می‌توانید اپلیکیشن‌هایی که اخیراً دانلود و نصب کرده‌اید را پاک کرده و با نصب یک آنتی ویروس، اقدام به پاک سازی دستگاه خود از بدافزارها کنید.
 5. سپس برای غیرفعال کردن این حالت مجدداً مراحل بالا را تکرار کنید تا پیغام Safe Mode: OFF روی صفحه ظاهر شود.

رفع مشکل روشن نشدن تبلت لنوو

در صورتی که هیچ یک از دو راه فوق مشکل روشن نشدن تبلت لنوو را حل نکرد، تبلت خود را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید تا مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری احتمالی آن که منجر به این اتفاق شده است، بررسی شود. نمایندگی تبلت لنوو آماده خدمات رسانی به شما هم میهنان عزیز در تهران ، کرج و شهرستان ها می باشد.

3.8/5(13 امتیاز)