شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعميرات فن مک بوک

تعميرات فن مک بوک در مرکز تعمیرات اپل با بالاترین کیفیت و با نهایت دقت انجام می شود. این مشکل که بیشتر در مک بوک پرو اپل مطرح است و مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کرده است. همان طور که می دانید مک بوک یک نوع لپ تاپ از لپ تاپ های شرکت اپل است که در سال ۲۰۰۶ توسط این شرکت معرفی شد و اولین مدل مک‌ بوک بعد از سری لپ تاپ‌های iBook G4 محسوب می‌شد.

طراحی دوم در سال ۲۰۰۸ با پوشش آلومینیومی ارائه شد. اپل مک بوک ها را فوق العاده باریک تولید می کند. مک بوک ها اقبال خوبی در میان کاربران داشتند، اما همواره یک گلایه در مورد مک بوک های پرو به شکل زنجیره وار وجود داشت و کاربران زیادی از فن این دستگاه شکایت داشتند.

به همین دلیل تعميرات فن مک بوک در لیست خدماتی مرکز اپل قرار گرفت. در حقیقت جمعی از کاربران خبر از شنیدن صدایی عجیب از مک بوک پرو خود می دادند که سر و صدای زیادی در وب سایت پشتیبانی اپل و سایر فروم های اینترنتی به پا کرد.

تعميرات فن مک بوک

روند تعميرات فن مک بوک

فن‎ مک بوک احتمالا قطعه ای نیست که خیلی مورد توجه و ارزیابی کاربران قرار گیرد، مگر اینکه مشکلی در آن ظاهر شود که کاربر را با اختلالات دیگری روبه رو کند و در نهایت کاربر به فکر راهی برای تعمیرات مک بوک خود باشد. شاید صدای فن‎ها بیش از اندازه زیاد است و شما را آزار می‎دهد. شاید هم دیگر اصلا هیچ صدایی از آنها نمی شنوید و مک بوک شما به سرعت داغ می‎شود. مشکل هر چه که باشد احتمالا اول باید وضعیت فن‎ها را بررسی کنید.

قبل از مراجعه به مرکزی برای تعمیرات مک بوک می توانید با کنترل و ارزیابی وضعیت فن مک بوک خود با استفاده از برنامه Macs Fan Control از وضعیت فن دستگاه خود اطلاع یابید. Macs Fan Control با پشتیبانی از کنترل کردن سرعت فن، پنجره‌ سنسور های دمایی، آیکن منو بار و استارت خودکار با تنظیمات سیستم به شما امکان مشاهده و کنترل تقریبا تمام جوانب فن مک بوک را می‌دهد.

Macs Fan Control نرم افزاری هوشمند است که دمای سیستم شما را کنترل می کند و در صورت لزوم با بالا بردن دور فن سریعا دما را کاهش می دهد.

 امکانات نرم افزار Macs Fan Control

  • مشاهده  آنی سرعت فن ها و دمای سنسورها شامل ۳rd party HDD/SSD (با استفاده از M.A.R.T)
  • سازگار با OS X 10.7 Lion یا بالا تر
  • تنظیم هر مقدار ثابت برای هر فن
  • کنترل سرعت فن وابسته به یک سنسور حرارتی
  • نمایش آیکن منو بار

با ما در این مقاله همراه باشید: حل مشکل روشن نشدن مک بوک

آموزش تعویض و تعميرات فن مک بوک پرو

جداکردن باتری

برای اجرای تعميرات فن مک بوک، از لبه spudger برای بلند کردن رابط باتری از محفظه خود که بر روی برد منطقی قرار دارد استفاده کنید. بهتر است رابط باتری لپ تاپ را از دو سمت بلند کنید تا به راحتی از محفظه خود جدا شود. کابل باتری را از محفظه روی برد منطقی کمی خم کنید تا در هنگام کار خود به خود متصل نشود.

برای دریافت خدمات بیشتر می توانید در مورد «تعمیر باتری مک بوک» مطالعه کنید. 

خارج کردن فن

اکنون به مراحل پایانی تعميرات فن مک بوک نزدیک می شوید؛ به آرامی از لبه spudger برای بلندکردن رابط فن و خارج کردن آن از محفظه خود که بر روی برد منطقی قرار دارد، استفاده کنید. بهتر است spudger را به صورت محوری زیر سیم های کابل فن بچرخانید تا رابط آزاد شود. مراقب باشید در هنگام بلندکردن رابط فن و خارج کردن آن از محفظه خود توسط spudger محفظه پلاستیکی فن را نشکنید.

بازکردن قاب پشتی

این کار را باید با نهایت دقت و حوصله باید انجام داد که لازم است به روش زیر عمل کرد:

  • سه پیچ نوع Phillips14.4 میلیمتری (قرمز)
  • سه پیچ نوع Phillips3.5 میلیمتری (نارنجی)
  • چهار پیچ شانه ای نوع Phillips3.5 میلیمتری (زرد)

اکنون انگشتان خود را نزدیک دریچه قرار دهید و قاب پشتی را از بدنه MacBook بلند کنید تا مراحل تعميرات فن مک بوک چند پله پیشرفت کند.[/vc_column_text][vc_column_text]بهتر است یادآوری کنیم که انجام مراحل بالا به تخصص و دانش ویژه نیاز دارد و تنها از عهده متخصصان مک بوک اپل بر می آید.

واحد تعمیرات مک بوک

 از آنجا که محصولات اپل تکنولوژی خاصی در تولید دارند در تعمیر این محصول از نمایندگی مک بوک اپل نیز باید از تکنولوژی خاصی استفاده کرد تا به سخت افزار و نرم افزار این محصول آسیبی نرسد.
واحد تعمیرات مک بوک با در دست داشتن حرفه ای ترین ابزار ها و تجهیزات تست و پیشرفته ترین دستگاه های تعمیراتی و به کمک تیم مهندسی مجرب و محیطی حرفه ای برای تعمیرات تخصصی انواع مک بوک، با حساسیت و دقت بسیار بالا راه اندازی شده است. راه اندازی این واحد تخصصی احتمال خطا و اشتباه را به حداقل می رساند، زیرا با نهایت دقت و وسواس ارائه خدمات می کند.

تعمیرات اپل

مرکز تعمیرات اپل مرکزی جامع و کامل است که همه خدمات تخصصی مربوط به این برند خاص و ویژه را به صورت حرفه ای و کاملا اختصاصی ارائه می دهد. این مرکز در واحد های جداگانه راه اندازی شده است و تنها از کارشناسان ویژه حوزه اپل برای ارائه خدمات کمک می گیرد. به همین دلیل است که خدمات این مرکز بی رقیب و بی نظیر است و همه نیاز ها و تقاضاهای ریز و درشت کاربران اپل را بر آورده می کند.   در بخش زیر می توانید در مورد واحد تعمیرات اپل و خدمات آن، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نمایندگی اپل

نمایندگی اپل با در نظر داشتن حساسیت بسیار بالای محصولات اپل، همه محصولات این کمپانی را با طرح های ویژه و پکیج های حمایتی خاص به کاربران خود ارائه می دهد. شما می توانید همه خدمات حوزه فروش و پس از فروش محصولات اپل را با بهترین کیفت و بالاترین امنیت از این نمایندگی بخواهید.

امتیاز شما به این نوشته