شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر کندانسور کولرگازی سامسونگ

کندانسور کولر گازی یکی قطعات مهم این دستگاه است. یک لوله نسبتا بلند که به شکل مارپیچ است و کمپرسور و درایر را به هم متصل می نماید. این قطعه که در بین تکنسین های تعمیرات کولر گازی به تقطیر کننده یا چگالنده هم معروف است، وظیفه ی تبدیل گاز دستگاه به مایع را بر عهده دارد.

با توجه به این کندانسور نقش مهم و حیاتی را در کولرگازی ایفا می کند که در صورت خراب شدن عملکرد کلی سیستم مختل می شود. در این مقاله قصد داریم با این قطعه بیشتر آشنا شویم، چرا که شما را در تعمیر کندانسور کولر گازی سامسونگ کمک می کند. پس تا پایان همراه ما باشید.

تعمیر کندانسور کولر گازی سامسونگ

مشکلات کندانسور کولر گازی سامسونگ

اصلی ترین اختلال کندانسور کولر گازی سامسونگ، آلودگی این قطعه است. از آنجایی که این قطعه در بیرون از خانه نصب می شود، به شدت در معرض گرد و خاک قرار می گیرد. وقتی لوله های کندانسور از گرد و غبار و جرم پوشیده شد، این گرد و غبار به منزله یک عایق قوی عمل کرده و از انتقال حرارت جلوگیری می کند.

بنابراین روند خنک شدن با مشکل مواجه شده و کار کولر گازی مختل می شود. یکی دیگر از مشکلات کندانسور کولر گازی سامسونگ، جرم گرفتن داخل لوله ها است. در این حالت هیچ راهی به جز شستشوی داخل لوله ها وجود ندارد و این کار باید در اسرع وقت انجام شود. همچنین این امکان وجود دارد که بر اثر پوسیدگی و ضربه خوردن، کندانسور سوراخ شود که باید سریعا به آن رسیدگی شود.

تعمیر کندانسور کولر گازی سامسونگ

اولین مرحله برای تعمیر کندانسور کولر گازی سامسونگ تمیز کردن آن است. همکاران ما در تعمیرات سامسونگ، لوله های کویل را به دقت بررسی کرده و جرم های خارجی آن را تمیز می کنند. همچنین در صورتی که مشکل این قطعه گرفتگی داخلی لوله ها باشد، باید این لوله ها با فشار آب شسته شده و تمیز گردند. با این کار مسیر عبور گاز باز شده و عملکرد کندانسور به حالت قبلی خود باز می گردد.

در صورت فرسودگی و ایجاد نشتی در کولر گازی، تکنسین های ما ضمن بررسی لوله ها و تشخیص دقیق محل نشتی، آن را جوشکاری می کنند. به این ترتیب عملکرد کندانسور کولر گازی سامسونگ به حالت عادی بازگشته و مشکل برطرف می گردد. چنانچه اختلال موجود با هیچ یک از روش های ذکر شده رفع نشد، نیاز به تعویض کندانسور بوده و این کار باید تنها توسط تکنسین مربوطه انجام گردد.

عملکرد کندانسور کولرگازی سامسونگ

همانطور که بیان شد کندانسور کولر گازی قطعه مارپیچ شکل است که عده ای به آن کویل هم می گویند. کویل بین دو بخش کمپرسور کولر گازی قرار گرفته و محلی است که گاز در آن به مایع تبدیل می شود. عملکرد این قطعه به گونه ای است که مبردی که با فشار زیاد از لوله رفت کمپرسور خارج می گردد، بر اثر تبادل حرارت با محیط خارج، گاز را خنک کرده و به مایع تبدیل می کند. این فرایند در کندانسور اتفاق افتاده و به این ترتیب می توان گفت که این قطعه در خنک سازی دستگاه موثر است. 

کندانسور کولر گازی سامسونگ جزء قطعات خارجی این دستگاه بوده و معمولا در بیرون ساختمان نصب می شود. این قطعه از مس سخت ساخته می شود. کندانسور پره هایی دارد که با افزایش سطح تماس، خنک شدن آن را آسان تر می کنند. فن کندانسور هوای تازه را از کنار دستگاه مکیده و پس از عبور از روی کلاف تقطیر، به محیط پس می دهد. در ادامه به ارائه نکاتی در مورد تعمیرات این قطعه می پردازیم.

تعمیر کولر گازی سامسونگ

تعمیر کولر گازی سامسونگ حوزه ای بسیار حساس است که نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. وظیفه بررسی و ترمیم این محصول در نمایندگی سامسونگ به عهده جمعی از متخصصین مجرب این حوزه است. به دلیل استفاده از دستگاه ها و ابزار تعمیراتی جدید، فرایند ترمیم در این مرکز مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام می گردد.

شما کاربران گرامی می توانید برای رفع مشکلات هریک از مدل های کولر گازی سامسونگ خود به این مرکز مراجعه کرده و سرویس های مورد نیاز خود را دریافت نمایید. گفتنی است در این مرکز بررسی و تعویض کندانسور کولر گازی سامسونگ نیز به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام می شود.

امتیاز شما به این نوشته