شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون

7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون به شما کمک می کنه که اول خودتون شانستون رو برای حل این مشکل امتحان کنین. اگه نتونستین مشکل رو حل کنین، باید از یه مرکز معتبر تعمیرات آیفون کمک بگیرین. در هر صورت این روش هایی که بهتون معرفی می کنیم، کاربردی ترین روش ها و راه حل ها هستن. همه ما خوب می دونیم که قطع شدن صدای آیفون چه قدر می تونه مشکل آفرین باشه. برای همین هم کاربرا تمام تلاش خودشون رو می کنن تا اول از همه و قبل از مراجعه به یه مرکز تعمیرات آیفون، این مشکل رو حل کنن. ما هم می خوایم با معرفی 7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون به شما کمک کنیم تا بتونین این اختلال رو رفع کنین. اگه موفق نشدین، زیاد اصرار نکنین. ممکنه یه کار اشتباه انجام بدین و یه جای دیگه گوشی رو هم خراب کنین. این راه حل ها رو با هم مرور می کنیم؛

7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون

7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون کدام اند؟

کلید قطع صدا (Mute) گوشی رو چک کنین

در بالای دیواره سمت چپ آیفون، کلید mute گوشی قرار داره که از اون برای قطع و وصل کردن صدا استفاده می‌شه. اگه یه مربع نارنجی شکل کوچیکی در بالای این کلید وجود داشته باشه، مشخص میشه که آیفون در حالت بی صدا (Silent) قرار داره. بعضی اوقات این دکمه اشتباها در حالت سایلنت قرار می‌گیره. اون رو چک کنین و اگه گوشی در حالت سایلنت قرار گرفته، از اون حالت خارج کنین.

بررسی کنید گزینه Do Not Disturb روشن نباشه

دومین روش از 7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون بررسی کردن حالت Do Not Disturb است. روشن کردن این گزینه عملا به آیفون میگه که به هیچ وجه مزاحم من نشو و صدات در هیچ حالتی در نیاد. خب نباید انتظار داشته باشین که توی این حالت از آیفونتون صدایی بشنوید. برای بررسی این گزینه در تنظیمات گوشی به قسمت Do Not Disturb  برین و فعال بودن یا نبودن اون رو چک کنین.

تنظیمات صدای گوشی رو چک کنین

اگه دکمه سایلنت گوشی اتفاقی روشن بشه، میزان صدای گوشی به صفر می‌رسه. ممکنه وقتی که آیفونتون رو توی جیبتون گذاشتین، بنشینید یا دراز بکشید و توی این حالتا دکمه تنظیم صدای گوشی فشرده بشه و به حداقل میزان صدای خودش برسه و نهایتا گوشی در حالت سایلنت قرار بگیره. می‌توانین با فشردن دکمه تنظیم صدا در دیواره کناری آیفون یا با استفاده از کنترل سنتر موجود در صفحه نمایش که از پایین گوشی باز میشه، صدای گوشی خودتون رو تنظیم کنین و اون رو از حالت بی‌صدا در بیارین.

بلوتوث گوشی رو خاموش کنین

یکی دیگه  از 7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون میتونه بلوتوث باشه. احتمال داره گوشی شما به اسپیکر دیگه ای از طریق بلوتوث متصل شده باشه و موزیک گوشی توسط دستگاه اسپیکر دیگه در حال پخش باشه. از طریق تنظیمات یا کنترل سنتر، بلوتوث آیفون رو خاموش کنین.

از یه هدفون کمک بگیرین

اگه اسپیکر داخلی آیفون شما، صدایی پخش نمی‌کنه، از یه هدفون استفاده کنین تا ببینین آیا صدایی از گوشی پخش میشه یا نه. اگه با هدفون صدایی پخش شد، یعنی اینکه احتمالا اسپیکر گوشی دچار مشکل شده یا جک هدفون به طریقی تماس ایجاد میکنه. می تونین پورت اون رو خیلی آروم تمیز کنین تا گرد و غبار و آلودگی از اون پاک بشه. بعد دوباره وصل بودن یا نبوددن صدای آیفون رو چک کنین.

از روش IT Crowd استفاده کنین

اگه هیچ کدوم از روش ‌های بالا موثر بودن، یه بار گوشی رو خاموش و روشن کنین. با اینکه این کار ساده به نظر میرسه، اما در اکثر موارد برای دستگاه‌ های الکتریکی، سریع‌ ترین روش برای حل مشکل اونهاست. برای خاموش و روشن کردن گوشی کافیه دکمه پاور و هوم رو با هم حدود 10 ثانیه نگه دارین. برای خاموش کردن ساده گوشی هم باید با زدن دکمه پاور و زدن slide to power off عمل کنین.

آپدیت آیفون

آخرین روش از 7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون، همین آپدیت آیفونه. اگه هیچ کدوم از این روش‌ها مشکل صدای گوشی شما رو حل نکرد، از یه واحد تعمیرات آیفون کمک بگیرین.

نمایندگی اپل در تهران

 نمایندگی اپل در تهران به همه کاربرای محصولات اپل خدمات خاص و ویژه ای ارائه میده. همه ما میدونیم که اپل توی ایران مشکلات خاصی داره. باید با روش ها خاصی هم این مشکلات رو حل کرد. بهتره که از تکنسین های نمایندگی اپل در تهران کمک بگیرین تا بتونین از دستگاه اپلی خودتون بهتر و راحت تر استفاده کنین. نمایندگی اپل در تهران توی زمینه فروش، پس از فروش تعمیرات اپل خدمات رسانی داره و همه سرویس های خودش رو با ضمانت نامه های معتبر ارائه میده. برای دریافت  اطلاعات بیشتر تماس بگیرین.

امتیاز شما به این نوشته