شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

7روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون

هفت روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون به شما کمک می کند که اول شانس خود را برای حل این مشکل امتحان کنید. اگر نتوانستید مشکل را حل کنید، باید از یک مرکز معتبر تعمیرات آیفون کمک بگیرید. در هر صورت این روش هایی که به شما معرفی می کنیم، کاربردی ترین روش ها و راه حل های موجود هستند.

همه ما خوب می دانیم که قطع شدن صدای آیفون چه قدر می تواند مشکل آفرین باشد. برای همین هم کاربران تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا اول از همه و قبل از مراجعه به یک مرکز تعمیرات آیفون، این مشکل را حل کنند. ما هم می خوایم با معرفی 7 روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون به شما کمک کنیم تا بتوانید این اختلال را رفع کنید. اگر موفق نشدید، اصرار نکنید. ممکن است یک کار اشتباه انجام دهید که منج به خرابی بخش های دیگر آیفون شود. در ادامه این راه حل ها را با هم مرور می کنیم.

رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون

فهرست مطالب

7 روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون کدام اند؟

بررسی کنید گزینه Do Not Disturb روشن نباشد

دومین روش از هفت روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون بررسی کردن حالت Do Not Disturb است. روشن کردن این گزینه عملا به آیفون می گوید که «به هیچ وجه مزاحم من نشو و صدات در هیچ حالتی در نیاد». نباید انتظار داشته باشید که در این حالت از آیفون خود صدایی بشنوید. برای بررسی این گزینه در تنظیمات گوشی به قسمت Do Not Disturb  برید و فعال بودن یا نبودن آن را چک کنید.

تنظیمات do not disturb آیفون

تنظیمات صدای گوشی رو چک کنین

اگر دکمه سایلنت گوشی اتفاقی روشن شود، میزان صدای گوشی به صفر می رسد. ممکن است وقتی که آیفون خود را داخل جیبتان گذاشتید، بنشینید یا دراز بکشید و در این حالت ها دکمه تنظیم صدای گوشی فشرده شده و به حداقل میزان صدای خود برسد و نهایتا گوشی در حالت سایلنت قرار بگیرد. می توانید با فشردن دکمه تنظیم صدا در دیواره کناری آیفون یا با استفاده از کنترل سنتر موجود در صفحه نمایش که از پایین گوشی باز می شود، صدای گوشی خود را تنظیم کنید و آن را از حالت بی صدا در بیارید.

این مقاله را از دست ندهید: تنظیمات صدای آیفون

بلوتوث گوشی را خاموش کنید

یکی دیگر  از هفت روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون می تواند بلوتوث باشد. احتمال دارد گوشی شما به اسپیکر دیگری از طریق بلوتوث متصل شده باشد و موزیک گوشی توسط دستگاه اسپیکر دیگر در حال پخش باشد. از طریق تنظیمات یا کنترل سنتر، بلوتوث آیفون را خاموش کنید.

کلید قطع صدا (Mute) گوشی رو چک کنین

در بالای دیواره سمت چپ آیفون، کلید mute گوشی قرار دارد که از آن برای قطع و وصل کردن صدا استفاده می‌شود. اگر یک مربع نارنجی شکل کوچک در بالای این کلید وجود داشته باشد، مشخص می شود که آیفون در حالت بی صدا (Silent) قرار دارد. بعضی اوقات این دکمه اشتباهاً در حالت سایلنت قرار می‌گیرد. آن را چک کنید و اگر گوشی در حالت سایلنت قرار گرفته، گوشی را از آن حالت خارج کنید.

از یک هدفون کمک بگیرید

اگر اسپیکر داخلی آیفون شما، صدایی پخش نمی کند، از یک هدفون استفاده کنید و ببینید آیا صدایی از گوشی پخش می شود یا خیر. اگر با هدفون هم صدایی پخش نشد، یعنی اینکه احتمالا اسپیکر گوشی دچار مشکل شده یا جک هدفون به طریقی تماس ایجاد می کند. می توانید پورت آن را خیلی آرام تمیز کنید تا گرد و غبار و آلودگی از آن پاک شود. بعد دوباره وصل بودن یا نبودن صدای آیفون را چک کنید.

اگر روش های معمول کارساز نبود، باید برای تعمیر اسپیکر آیفون خود اقدام کنید.

از روش IT Crowd استفاده کنید

اگه هیچ کدام از روش ‌های بالا موثر نبودند، یک بار گوشی را خاموش و روشن کنید. با اینکه این کار ساده به نظر میرسد، اما در اکثر موارد برای دستگاه‌ های الکتریکی، سریع‌ ترین روش برای حل مشکل آنها است. برای خاموش و روشن کردن گوشی، کافی است دکمه پاور و هوم را با هم حدود 10 ثانیه نگه دارید. برای خاموش کردن ساده گوشی هم باید با زدن همزمان دکمه پاور و slide to power off عمل کنید.

آپدیت آیفون

آخرین روش از 7 روش رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون، همین آپدیت آیفون است. اگر هیچ کدام از این روش ها مشکل صدای گوشی شما را حل نکرد، از واحد تعمیرات آیفون کمک بگیرید.

نمایندگی اپل در تهران

نمایندگی اپل به همه کاربراk محصولات اپل خدمات خاص و ویژه ای ارائه میدهد. همه ما میدانیم که اپل در ایران مشکلات خاصی دارد. باید با روش ها خاصی هم این مشکلات را حل کرد. بهتر است که از تکنسین های نمایندگی اپل در تهران کمک بگیرید تا بتوانید از دستگاه اپل خود بهتر و راحت تر استفاده کنید. نمایندگی اپل در تهران در زمینه فروش و خدمات پس از فروش تعمیرات اپل خدمات رسانی دارد و همه سرویس های خود را با ضمانت نامه های معتبر ارائه میدهد. برای دریافت  اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *