شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تنظیمات صدا آیفون

تنظیمات صدا آیفون، این امکان را برای کاربران فراهم می کند که هنگام مکالمه، پخش موسیقی و فیلم و دیگر عملیات صوتی، آپشن های مختلفی را اعمال کنند. درواقع با استفاده از دکمه های ولوم، می توان علاوه بر تنظیم صدا، کارهای دیگری هم انجام داد. گذشته از این، با سیری هم می توان صدای اسپیکر گوشی های اپل را کنترل کرد. در ادامه این مقاله انواع تنظیمات صدا آیفون را به شما آموزش می دهیم.

به این ترتیب می توانید از تمامی قابلیت های مربوط به تنظیم صدا در گوشی های آیفون بهره مند شده و آپشن های جذاب و منحصر بفردی را تجربه کنید. اگر در این زمینه به راهنمایی تخصصی تر نیاز داشتید، کارشناسان تعمیر موبایل اپل در پیشه کمک، به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

تنظیمات صدا آیفون

تنظیمات صدا آیفون با دستیار هوشمند سیری

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، کاربران گوشی های اپل می توانند برخی از تنظیمات صدا در این دستگاه را از طریق سیری انجام دهند. سیری، دستیار هوشمند انحصاری اپل است که دستورات صوتی کاربران را اجرا کرده و به سوالات آنها پاسخ می دهد. برای کنترل صدا و تنظیمات صدا آیفون با سیری، این دستیار را فرا بخوانید. سپس برای افزایش صدا، فرمان صوتی “Turn up the volume”  را بیان کنید. همچنین اگر می خواهید صدا کاهش پیدا کند، از فرمان صوتی “Turn down the volume” استفاده کنید.

تنظیم صدای زنگ در آیفون

یکی از مهم ترین موارد تنظیمات ولوم آیفون، مربوط به تنظیمات صدای زنگ است. با این تنظیمات شما تعیین می کنید که میزان ولوم صدای زنگ گوشی تان چقدر باشد و ویبره فعال بوده و یا غیرفعال باشد.

بدین منظور باید بررسی کنید که گوشی شما قابلیت Haptics دارد یا نه. iPhone X، iPhone 8،iPhone 8 Plus ،iPhone 7 iPhone 7 Plus و بیشتر گوشی های جدید این برند، از قابلیت هپتیک برخوردار هستند. در این گوشی ها باید مسیر Settings > Sounds & Haptics را طی کنید. در گوشی های فاقد این ویژگی هم می توانید از طریق Settings > Sounds تنظیمات مورد نظرتان را اعمال نمایید.

تنظیمات الگوهای ویبره در گوشی اپل

با تنظیمات ولوم آیفون، می توانید الگوهای ویبره زدن گوشی را نیز مشخص کنید. بدین منظور کافی است از طریق مسیر Settings > Sounds & Haptics  و یا Settings > Sounds  به بخش صداهای آیفون رفته و سپس یک مورد را از لیست Sounds and Vibrating Patterns  انتخاب کنید. اگر روی عبارت “Vibration” ضربه بزنید، می توانید یک الگوی خاص و شخصی سازی شده را برای ویبره زدن گوشی اپل تعیین کنید. گزینه Do not Disturb  هم به شما این امکان را می دهد که تماس های ورودی را موقتا بی صدا کرده و هشدارها و آلارم ها را در زمان نیاز، فعال نمایید.

استفاده از مرکز کنترل برای تنظیم ولوم گوشی اپل

در تنظیمات ولوم آیفون، یک بخش جذاب وجود دارد که از طریق آن می توانید صدای گوشی را با استفاده از مرکز کنترل، تنظیم کنید. بدین منظور وقتی گوشی قفل است یا در حال کار کردن با برنامه ای هستید، مرکز کنترل را باز کرده و آیکون  the volume slider   را بکشید.

قرار دادن آیفون در حالت رینگ یا سایلنت

در ادامه تنظیمات ولوم آیفون، می توانید گوشی را روی حالت Ring/Silent قرار دهید. در حالت رینگ، گوشی با ولوم بالا زنگ می خورد و حالت سایلنت هم صدای زنگ را قطع می کند. برای این کار، سوییچی را که در سمت چپ گوشی قرار گرفته است، فلیپ کنید؛ یعنی آن را به چپ یا راست تغییر دهید. به این ترتیب، iPhone در حالت رینگ یا حالت خاموش قرار می گیرد.

قرار دادن آیفون در حالت رینگ یا سایلنت
5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *