شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

آموزش ریست کردن کولر گازی و ریموت کنترل آن

گرما کلافه کننده است، اما کار نکردن کولر گازی وقتی درست رو به روی آن ایستاده اید و کنترل (حتی با باتری نو) عمل نمی کند، می تواند غیر قابل تحمل باشد. اینجاست که به احتمال زیاد ریست کردن کولر گازی می تواند مشکل شما را حل کند.

گاهی اوقات دریافت کننده کولر نمی تواند به خوبی دستورات ریموت کنترل را بخواند و اجرا کند. یا به دلیل دریافت مداوم دستورات در اجرای آن ها دچار مشکل می شود. البته ریست کردن کولر گازی مشکلات دیگری را نیز حل می کند. با این حال در این مواقع، ریست کولر گازی درست مانند فرصت دادن به دستگاه برای کشیدن یک نفس عمیق و بازیابی آرامش است.

با ما همراه باشید تا روش های مختلف ریست کردن کولر گازی و ریموت کنترل آن در برندهای مختلف را مرور کنیم.

آموزش ریست کردن کولر گازی و ریموت کنترل آن

چطور می شود کولر گازی را ریست کرد؟

اگر تنظیمات کولرتان بهم بریزد، قطع کننده مدار دچار اختلال شود یا ترموستات به ایراد بربخورد ریست کردن کولر گازی گره از مشکلتان باز می کند.

قبل از شروع مراحل از برقرار بودن جریان منظم برق در دستگاه اطمینان حاصل کنید و بعد با یک چهارپایه با ارتفاع مناسب سراغ دستگاه بروید. برای ریست کولر گازی مراحل زیر را دنبال کنید:

  • اکثر کولرهای گازی یک دکمه ریست روی بدنه یا زیر پنل جلویی خود دارند. با کمک دفترچه کولر آن را پیدا کنید. (معمولا یک دکمه کوچک و قرمز است.)
  • دکمه را سه ثانیه مداوم فشار دهید.
  • چند لحظه صبر کنید و بعد دوباره دکمه را فشار دهید و سه ثانیه نگه دارید.
  • کولرها معمولا با سه بوق پاسخ شما را می دهند و ریست کردن کولر گازی را شروع می کنند.

به یاد داشته باشید که نحوه استفاده از کولر گازی هر برند با دیگری متفاوت است. برای مثال اگر از برند ال جی استفاده می کنید، می توانید با مطالعه راهنمای استفاده از ریموت کولر گازی ال جی، با عملکردهای آن آشنا شوید.

روش ریست کردن کنترل کولر گازی در برندهای مختلف

روش ریست کردن کنترل کولر گازی در برندهای مختلف

بعضی وقت ها اصولا مشکل از دستگاه کولر گازی نیست و ریموت کنترل است که به یک تعطیلات چند لحظه ای نیاز دارد. البته در برخی از مدل ها ریست ریموت کنترل به ریست کردن کولر گازی هم منجر می شود. سه روش اصلی برای ریست کنترل وجود دارد:

  • با استفاده از دکمه: اگر دکمه ریست روی ریموت کنترل کولر گازی شما وجود دارد، می توانید با نگه داشتن آن به مدت سه ثانیه ریموت را ریست کنید. این روش برای برندهای سامسونگ، ال جی، گری، جنرال، تراست، تی سی ال و وست پوینت قابل اجراست.
  • از طریق فرو رفتگی: اکثر ریموت ها یک سوراخ دارند که کلمه Reset زیر آن ها نوشته شده است. شما باید یک شی تیز یا سوزن را وارد این حفره کنید و چند ثانیه فشار دهید تا ریموت ریست شود. ریموت کنترل برندهای تی سی ال (در برخی از مدل های این برند ریست کنترل باعث ریست کردن کولر گازی هم می شود.) ، میتسوبیشی، تراست، گری و ال جی را با این روش می توان ریست کرد.
  • روش دستی: در این روش باید باتری های ریموت کنترل را در بیاورید و بعد از 3 الی 5 دقیقه دوباره در جای خود قرار دهید و از آن استفاده کنید. این روش در ریموت کولرهای ال جی، جنرال، وست پوینت و هایسنس کاربرد دارد. البته فاصله زمانی بین خارج کردن و جای گذاری دوباره باتری در کولرهای گازی هایسنس 15 دقیقه است. همچنین دقت کنید که هنگام خارج کردن باتری ها از ریموت هایسنس کولر باید خاموش باشد.

نکته مهم در ریست کردن کولر گازی و ریموت آن

ممکن است گاهی علی رغم نو بودن باتری و ریست کردن ریموت، کنترل آن طور که باید کار نکند و برای ایجاد تغییرات مجبور باشید هر دکمه را چند بار فشار دهید یا فشار زیادی به هر دکمه وارد کنید.

این مساله ممکن است به دلیل جرم گرفتن و کثیف شدن برد و دکمه های ریموت کنترل پیش بیاید. بنابراین پیشنهاد می کنیم در هر صورت بعد از ریست کردن کنترل برد و دکمه های آن را تمیز کنید. اینکار را می توانید به کمک اسپری های مخصوص و فرچه های لطیف یا دستمال پارچه ای انجام دهید.

دقت کنید حین تمیز کردن کنترل برد نباید به هیچ وجه به وسیله آب خیس یا مرطوب شود. بعد از تمیز کردن برد و دکمه های کنترل آن ها را به دقت خشک کنید.

ریست کردن کولر گازی و ریموت آن

خدمات ریست کردن کولرگازی

در این مطلب انواع روش های ریست کردن کولر گازی و ریموت کنترل آن را شرح دادیم. سعی کردیم راهنمایی های مطرح شده تا حد ممکن کلی باشد تا بتوانید در صورت تفاوت داشتن مدل کولرتان روش قابل اجرا برای آن را پیدا کنید.

دقت کنید در صورتی که بعد از ریست کردن کولر گازی و ریموت آن مشکل همچنان باقی بود، به متخصصان برندهای مختلف از جمله تعمیر کولر گازی پاناسونیک ، الجی ، سامسونگ و غیره در مرکز ما مراجعه کنید تا آسیب بیشتری به کولر وارد نشود. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *