شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا موبایل اپل به کامپیوتر وصل نمی شود؟

کاربران موبایل اپل به منظور بکاپ گیری از محتوا و اطلاعات آیفون اقدام به اتصال موبایل خود به کامپیوتر و لپ تاپ می نمایند. آیتونز یک نرم افزار واسط است که امکان دسته بندی فایل ها و … در گوشی اپل را فراهم میکند. در این میان گاهی اتفاق می افتد که این اتصال درست عمل نکرده و با مشکل وصل نشدن موبایل اپل به کامپیوتر مواجه می شویم.

رفع مشکل وصل نشدن موبایل اپل به کامپیوتر

راهکارهای رفع مشکل وصل نشدن موبایل اپل به کامپیوتر

بررس اتصالات فیزیکی

اگر هنگام اتصال آیفون به کامپیوتر با مشکل عدم اتصال اپل به کامپیوتر مواجه شدید در اولین اقدام اتصالات فیزیکی را بررسی نمایید. کابل رابطی که از آن برای اتصال آیفون به کامپیوتر استفاده می کنید باید کاملا سالم و بدون نقص باشد. سوکت های دو سر سیم رابط را به شکل کاملا صحیح و مناسب جا بیندازید.

برای اطمینان هر دو سر کابل را قطع و مجدد وصل نمایید. در صورت امکان از کابل رابط دیگری برای این اتصال استفاده کنید. اگر این کار را هم کردید و اتصال برقرار نشد احتمالا مشکل در سوکت USB کامپیوتر باشد. سعی کنید از پورت دیگر در کامپیوتر یا لپ تاپ خود استفاده کنید.

مشکلات نرم افزاری دلیل عدم اتصال اپل به کامپیوتر

برای رفع مشکل وصل نشدن موبایل اپل به کامپیوتر در بخش نرم افزاری ابتدا آیفون خود را ریستارت کنید. از فورس ریستارت برای ریستارت آیفون خود استفاده کنید. استفاده از این نرم افزار باعث می شود تمامی اطلاعاتتان دست نخورده باقی بماند.

بروزرسانی iTunes

از سازگاری نسخه ی آیتونز کامپیوترتان با نسخه iOS موبایل تان مطمئن شوید. بر اساس این بهترین راهکار بروزرسانی آیتونز است. در سیستم عامل macOS Mojave، نرم‌افزار آیتونز به صورت پیش‌فرض به همراه بروزرسانی‌های سیستم عامل ارایه می‌شود.

اگر کاربر سیستم عامل ویندوز هستید می‌توانید یک بار آیتونز را حذف کرده و همان نسخه و یا در صورت وجود، نسخه‌ای جدیدتر از آن را نصب کنید. برای این کا به مسیر Settings > Apps > Apps & features بروید، آیتونز و هر سرویس مرتبط با آن نظیر iCloud و Bonjour را کنید، سپس اقدام به دریافت جدیدترین نسخه ی نرم افزار آیتونز نمایید. گوشی آیفون به خاطر حساسیت بالایی که دارد نیاز به بررسی و عیب یابی دقیق تر دارد. همکاران ما در نمایندگی اپل با روش های پیشرفته اقدام به عیب یابی و تعمیر گوشی اپل  شما می نمایند.

ویندوز را بروزرسانی کنید

اگر از نسخه ی قدیمی ویندوز مث XP استفاده می کنید،لازم است بدانید که جدیدترین نسخه آیتونز از این سیستم عامل پشتیبانی نمی کند. این امکان هم وجود دارد که باگ های موجود در ویندوز فعلی تان  باعث عدم اتصال اپل به کامپیوترتان می شود. برای رفع مشکل وصل نشدن آیفون به کامپیوتر باید سیستم عامل ویندوز خود را بروزرسانی نمایید.

مشکلات مرتبط با درایور را در ویندوز حل کنید

اگر بعد از بروزرسانی ویندوز مشکل همچنان پابرجا بود، اشکال را در درایورها باید جستجو کرد. درایورها در واقع وظیفه ی هماهنگی و ارتباط مناسب بین دستگاه های خارجی و ویندوز شما را بر عهده دارد. اگر این درایورها خراب یا قدمی باشند، آیتونز نمی تواند گوشی اپل شما را شناسایی کند.

بررسی درایور Apple Mobile Device USB

اگر حتی پس از انجام این کارها، مشکل عدم اتصال اپل به کامپیوتر رفع نشد و  گوشی آیفون شما را شناسایی نکرد باید مشکلات درایور USB اپل را در حد بیشتری بررسی کنید. بدین منظور بهترین روش نصب مجدد درایور می باشد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *