شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تشخیص مدل مک بوک

تشخیص مدل مک بوک کار چندان پیچیده ای نیست، چرا که اپل تمامی محصولات خود را بر اساس سن و سال تولید دسته بندی کرده است. از طرفی نام محصولات اپل بدون تغییر است همگی اختصاصی هستند. از طرفی نام محصولات این کمپانی حتی با وجود به روز رسانی محصولات نیز تغییر نمی کنند و اپل بر خلاف سایر برندها با معرفی یک محصول جدید قرار نیست نام آن را تغییر دهد و تمام مک بوک ها یک نام یکسان دارند. بنابراین می توان با تشخیص سن و سال عرضه محصول، مدل مک بوک ها را تشخیص داد.

چه بخواهید که مک بوک خود را با یک مدل جدید معاوضه کنید یا این که سازگاری آن با سایر محصولات را بررسی کنید، باید بدانید که از کدام مدل مک بوک استفاده می کنید.

در ادامه این مقاله از سری مقالات تعمیر مک بوک به شما می گوییم که اپل چه گزینه هایی را برای تشخیص مدل مک بوک فراهم کرده است.

تشخیص مدل مک بوک

روش های تشخیص مدل مک بوک

برای تشخیص دادن مدل مک بوک خود می توانید از دو طریق اقدام کنید؛ یکی از این روش ها با کمک بخش تنظیمات خود مک بوک است و روش بعدی با استفاده از شماره سریال دستگاه است. البته در روش دوم باید اپل آیدی را نیز داشته باشید تا بتوانید از این طریق وارد سایت اپل شوید و مدل آن را پیدا کنید. تشخیص مدل مک بوک از طریق خود سیستم بسیار راحت است.

این مقاله کاربردی را از دست ندهید: راهنمای خرید مک بوک دست دوم

تشخیص مدل مک بوک در بخش تنظیمات اپل

در ساده ترین راه حل تشخیص مدل مک بوک، شما باید از قسمت About This Mac استفاده کنید. این گزینه در بخش منوی اپل قرار گرفته و با رفتن روی آن می توانید به این بخش دسترسی یابید. حالا با زدن روی این گزینه لیستی از اطلاعات مربوط به مک بوک ارائه می شود که در آن می توان سال ساخت، مدل دستگاه، نام مک بوک، حافظه و چیپ را ببینید. این اطلاعات را می توان برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار داد.

نمایندگی مک بوک

استفاده از شماره سریال مک بوک

اپل برای هر یک از محصولات خود یک شماره سریال یا سریال نامبر را تعریف کرده که بر اساس آن محصولات خود را معرفی و دسته بندی می کند. در سایت پشتیبانی اختصاصی اپل این اطلاعات مربوط به هر محصول بر اساس شماره سریال وجود دارد. بنابراین شما می توانید برای تشخیص مدل مک بوک خود شماره سریال دستگاه را از پشت آن یا روی بسته بندی محصول پیدا کرده و این شماره سریال را در سایت اپل وارد کنید. در برخی مواقع شما باید برای وارد شدن به سایت اپل و وارد کردن شماره سریال دستگاه اپل آیدی خود را وارد کنید. بعد از ورود باید در کادری که مشاهده می کنید شماره سریال را وارد کرده تا به این ترتیب تمامی مشخصات مربوط به مک بوک از جمله سال ساخت ان را هم مشاهده کنید.

پشتیبانی سایت رسمی اپل

استفاده از پشتیبانی وب سایت رسمی شرکت اپل

اگر کمی در خصوص مک بوک خود اطلاع دارید می توانید در پشتیبانی سایت اپل لیستی از مشخصات مختلف مک بوک های عرضه شده توسط این شرکت را مشاهده کنید. در این صفحه مک بوک ها بر اساس سال ساخت و عرضه دسته بندی شده اند و تمامی مشخصات آنها نوشته شده است. بنابراین با مشاهده این لیست و اطلاعات ارائه شده در آن می توان از این اطلاعات برای تشخیص مدل مک بوک کمک گرفت. حتی شماره سریال مک بوک ها نیز در لیست این صفحه ارائه شده است.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *