شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

نحوه ی پیدا کردن آیفون گمشده یا دزدیده شده

گوشی های آیفون به دلیل قیمت بالا همیشه در معرض دزدیده شدن قرار دارند. همچنین ممکن است  این گوشی گران قیمت را در محلی جا بگذارید. با توجه به اینکه امروزه تمامی اطلاعات شخصی ما در گوشی مان قرار دارد، حتما از گم شدن یا دزدیده شدن آن ناراحت می شویم. کمپانی اپل در پاسخ به این نگرانی به جا، راه های گوناگونی را برای یافتن آیفون گمشده یا دزدیده شده قرار داده است. در این مقاله قصد داریم با یکی از روش های متداول پیدا کردن آیفون گمشده آشنا شویم.

نحوه ی پیدا کردن آیفون گمشده یا دزدیده شده

پیدا کردن آیفون گمشده با استفاده از Find iPhone

قابلیت Find iPhone به شما این امکان را می دهد تا موقعیت مکانی گوشی آیفون خود را دنبال کنید. برای این منظور باید ابتدا این قابلیت را در دستگاه iOS خود فعال کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت باید یک اکانت فعال در آیکلود (iCloud)  نیز داشته باشید.

مراحل فعال کردن قابلیت Find iPhone برای یافتن آیفون گمشده

برای پیدا کردن آیفون گمشده ابتدا وارد تنظیمات یا Settings آیفون خود شده و به بخش iCloud بروید. در این بخش باید نام اکانت فعال خود در دستگاه را مشاهده کنید. اگر یک نام و اکانت در این قسمت وجود داشت و اکانت آیکلود شما در آیفون فعال بود یعنی می توانید از قابلیت Find My iPhone استفاده کنید. اما اگر در این بخش هیچ اکانتی فعال نبود، باید نسبت به ساخت یک اکانت آیکلود اقدام کنید. اپل در تنظیمات اولیه ی آیفون این امکان را به کاربران خود می دهد تا یک اکانت آیکلود بسازند.قابلیت Find My iPhone از ایمیل اپل آیدی شما استفاده می‌کند. برای ایجاد ارتباط بین دستگاه‌های آی او اسی مختلف باید از این آدرس ایمیل استفاده شود. حالا نوبت آن است که قابلیت Find My iPhone را در آیفون خود فعال کنید.

برای این کار ابتدا وارد بخش تنظیمات یا  Settings دستگاه شده و سپس گزینه iCloud را انتخاب کنید. در بخش انتهایی لیست گزینه‌ای با عنوان Find My iPhone وجود دارد. این گزینه را انتخاب کرده و وارد آن شوید. در این بخش با فعال کردن گزینه ی Find My iPhone می توانید قابلیت مورد نظر را فعال کنید.

قابلیت Find iPhone

چگونه آیفون خاموش را پیدا کنیم؟

گزینه دومی که با عنوان Send Last Location در این بخش وجود دارد، به شما در یافتن آیفون خاموش کمک می کند. اما چگونه؟ با فعال کردن گزینه Send Last Location پیش از خاموش شدن آیفون، موقعیت مکانی دستگاه برای سرورهای اپل ارسال می‌شود. تصور کنید زمانی که آیفون تان را گم کردید، باتری آن در حالت اتمام شارژ بوده است. در این وضعیت اگر دستگاه تان خاموش شود، دیگر قابلیت Find My iPhone کارایی نداشته و قادر به ردیابی موقعیت مکانی دستگاه نخواهید بود. ویژگی Send Last Location  وارد عمل شده و پیش از خاموش شدن دستگاه، جزئیات آخرین موقعیت مکانی آن را به سرورهای اپل می فرستد. این ویژگی باعث می شود در صورت خاموش شدن دستگاه شانس پیدا کردن آیفون گمشده همچنان وجود داشته باشد.

چگونه آیفون خاموش را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن آیفون گمشده باید حتما به اینترنت متصل باشد

اتصال به شبکه اینترنت نیز از ملزومات ردیابی آیفون محسوب می‌شود. تا زمانی که دستگاه به شبکه اینترنت متصل باشد، می‌توانید از طریق قابلیت Find My iPhone نسبت به ردیابی موقعیت مکانی دستگاه اقدام کنید، در غیر این صورت این کار غیرممکن است. بنابراین غیر از فعال بودن قابلیت Find My iPhone باید سه شرط اصلی دیگر هم در آیفون شما برقرار باشند تا امکان ردیابی موقعیت مکانی دستگاه مشخص شود. این سه شرط شامل روشن بودن دستگاه، فعال بودن سرویس‌های مکان‌یاب (Location Services) و اتصال به اینترنت می شوند.

نمایندگی اپل؛ ارائه دهنده خدمات متنوع محصولات اپل

نمایندگی رسمی apple ارائه دهنده خدمات فروش و تعمیرات تخصصی انواع محصولات اپل از آیفون گرفته تا مک بوک، آیپد، آیپاد، اپل واچ، اپل تی وی و … می‌باشد. چنانچه گوشی آیفون شما دچار مشکل شد، می توانید با کارشناسان این نمایندگی تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنها بهره مند شوید. لازم به ذکر است تکنسین های این مرکز با دانش فوق العاده و تبحر خاصی که در تعمیر آیفون دارند، قادر به عیب یابی و تعمیر و ترمیم این محصول با کیفیت می باشند.

امتیاز شما به این نوشته