شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

راه حل مشکل iphone is disabled

اگر کاربر اپل هستید و محصول آیفون را در دست دارید، حتما با پیغام iPhone is Disabled در صفحه لاک‌اسکرین آیفون خود آشنا هستید. این ارور زمانی خود را نشان می دهد که دفعات متعددی رمز آیفون را اشتباه وارد کنید. در ادامه 4 راه حل رفع این مشکل را بررسی می کنیم. همچنین دلایل مواجه شدن با این ارور را نیز بازگو خواهیم کرد.

راه حل مشکل iphone is disabled

بررسی راه حل های مشکل iphone is disabled

طبیعی است که روی دستگاه خود رمز بگذارید تا دسترسی به اطلاعات آن را تنها محدود به خود کنید. کاربران ios به خوبی می دانند که حتی اگر از TouchID برای باز کردن قفل دستگاه خود استفاده کنند، باز هم یک رمز برای دستگاه لازم دارند.

ممکن است شخص دیگری چندین بار رمز دستگاهتان را به اشتباه وارد ‌کند و در نتیجه پیغام iPhone is Disabled Connect to iTunes در صفحه آیفون‌ ظاهر  شود. برای آگاهی از راه حل مشکل iphone is disabled بهتر است به عنوان اولین نکته بدانید که بسته به تعداد دفعاتی که رمز اشتباه وارد شود، آیفون یا هر دستگاه مبتنی بر iOS ، ممکن است از یک دقیقه تا ۶۰ دقیقه غیر فعال و disable شود. در چنین شرایطی آیفون اجازه نمی‌دهد رمز صحیح را هم وارد کنید. یا ناچارا باید صبرکنید تا زمان مورد نظر به اتمام برسد یا از راه حل مشکل  iphone is disabled که در زیر می آید، استفاده کنید.

راه حل مشکل iphone is disabled با ری‌ استور کردن بک‌آپ

 • آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید.
 • اگر iTunes از شما درخواست وارد کردن پسورد آیفون‌ را دارد، باید آیفون را به ریکاوری مود ببرید. در چنین شرایطی ادامه این راه ممکن نیست و باید به سراغ روش بعدی بروید. اگر با این درخواست مواجه نشُدید، iTunes به صورت خودکار از آیفون شما بک‌آپ جدید تهیه می‌کند.
 • وقتی بک‌آپ جدید از آیفون تهیه شد، به منظور دستررسی به راه حل مشکل iphone is disabled ، دکمه Restore iPhone ، در iTunes را بفشارید. اکنون iTunes به صورت خودکار آخرین نسخه iOS را که برای دستگاه شما عرضه شده دانلود و سپس روی آیفون‌ نصب می‌کند.
راه حل مشکل iphone is disabled با ری‌ استور کردن بک‌آپ
 • بعد از نصب آخرین نسخه iOS، هنگام راه‌اندازی سیستم عامل در آیفون، گزینه Restore from iTunes Backup را تاچ کنید و سپس از درون iTunes آخرین بک‌آپی را که تهیه شده انتخاب کنید؛ به این ترتیب آیفون به حالت عادی خود باز می گردد.
 • برای restore کردن آیفون باید حتما نکاتی رو رعایت کنین که در مطلب ریستور آیفون به آن ها اشاره شده است. پیشنهاد می کنیم که حتما این نکات را جدی بگیرید.
راه حل مشکل iphone is disabled با ری‌ استور کردن بک‌آپ

راه حل مشکل iphone is disabled به کمک ریکاوری مود

 • اگر هرگز از آیفون بک آپ تهیه نکرده اید، باید از راه حل ریکاوری مود برای بازگرداندن آیفون به تنظیمات کارخانه استفاده کنید. با استفاده از این روش همه اطلاعات شما روی آیفون پاک خواهد شد.
 • آیفون را به کامپیوتری که قبلا با آن دستگاه را sync کرده‌اید با کابل USB وصل کنید، به یاد داشته باشید برای دست یابی به راه حل مشکل iphone is disabled ، iTunes باید روی آن کامپیوتر نصب باشد. حال دکمه پاور و دکمه هوم آیفون خود را همزمان فشار دهید و نگه دارید.
 • در این مرحله یک بار گوشی خاموش می‌شود و سپس لوگوی اپل را مشاهده می‌کنید. در این مرحله نیز همچنان دکمه های پاور و هوم را نگه دارید و آنها را در طول این فرایند رها نکنید تا صفحه ریکاوری، که لوگوی iTunes در آن قابل مشاهده است، ظاهر شود.
 • سپس در حالی که آیفون به کامپیوتر وصل است، به iTunes بروید و Restore iPhone را تاچ کنید. در این مرحله iTunes آخرین نسخه عرضه‌شده از iOS برای دستگاه شما را دانلود می‌کند و آن را روی دستگاهتان نصب می‌کند و در نهایت وارد صفحه راه‌اندازی iOS در دستگاه خود خواهید شد.

رفع مشکل iphone is disabled به کمک iCloud

راه حل مشکل iphone is disabled به روش ساده تری نیز وجود دارد؛

 • اگر سرویس Find my iPhone روی دستگاه شما فعال شده باشد و دستگاهتان به یک شبکه اینترنت شامل اینترنت موبایل یا Wi-Fi وصل باشد، می‌توانید از طریق سایت Find my iPhone ارور iphone is disabled را رفع کنید.
 • صفحه Find my iPhone را در کامپیوتر خود باز کنید. سپس با همان اپل آیدی که Find my iPhone را در دستگاه خود فعال کرده‌اید، در سایت مربوطه وارد شوید.(لاگ این)
 • اکنون از منوی All Devices در سایت Find my iPhone، دستگاه خود را انتخاب کنید.
رفع مشکل iphone is disabled به کمک iCloud
 • دکمه Erase را انتخاب کنید. 
 • با انتخاب این دکمه تمام اطلاعات آیفون پاک می‌شود و با یک بار ریستارت، آیفون از ابتدا برای راه‌اندازی مجدد روشن خواهد شد. 
 • اکنون می توانید آیفون را با گزینه Setup as new Device به تنظیمات کارخانه بازگردانید یا اگر قبلا از آيفون بک‌آپی تهیه کرده‌اید، با گزینه Restore from Backup آیفون خود را به حالت قبل بازگردانید.
رفع مشکل iphone is disabled به کمک iCloud

بررسی بازه های زمانی غیر فعال شدن آیفون

 • 5 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۱ دقیقه غیر فعال می‌شود
 • 7 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۵ دقیقه غیر فعال می‌شود
 • 8 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۱۵ دقیقه غیر فعال می‌شود
 • 9 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۶۰ دقیقه غیر فعال می‌شود
 • 10 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون به طور کلی غیر فعال می‌شود و باید به برنامه آیتونز دستگاه را متصل کنید.
 • اگر گزینه Erase Data فعال باشد، تمامی داده‌ها حذف می‌شوند.

علل مواجهه با مشکل iphone is disabled

 • غیر فعال شدن در اثر ورود رمز اشتباه توسط خود کاربر، معمولا به دلیل فراموشی رمز
 • غیر فعال شدن در جیب؛  گاهی به طور تصادفی  و سهواً رمز عبور را زمانی که دستتان در جیب است با برخورد به صفحه نمایش وارد می‌کنید.
 • غیر فعال شدن توسط افراد؛ ممکن است هر فردی به غیر از خودتان به هر دلیلی سعی کند که به دستگاه شما وارد شود و رمز آیفون را بر اساس احتمالات وارد کند. حتی ممکن است دستگاه در دست کودکان قرار بگیرید و با هدف بازی این اتفاق بیفتد.

تعمیرات گوشی اپل

تعمیر آیفون در دپارتمان تخصص اپل مشهورترین و رایج ترین سرویسی است که ارائه می شود. برای عیب یابی و تعمیر دقیق آیفون از ابزار و دستگاه های به روز و مطابق با استاندارد های جهانی استفاده می کنیم. در دو حوزه نرم افزار و سخت افزار خدمات این حوزه را ارائه می دهیم و هر گونه حمایت و پشتیبانی که لازم باشد از کاربر به عمل می آوریم تا او هیچ گونه خلاء و کمبودی را در این زمینه احساس نکند. در واحد تعمیر آیفون در کنار کاربر هستیم تا مشکل او به تمامی رفع شود.

تعمیرات در حوزه محصولات اپل، کمی بیشتر از سایر محصولات در سایر برند ها پیچیده است. دلیل آن هم استفاده از ساختاری انحصاری در حوزه نرم افزار و البته سخت افزار تمامی محصولات اپل است. به همین دلیل در دپارتمان تخصصی با جدا سازی واحد های تعمیرات اپل، تلاش کرده ایم که پیشرفت قابل توجهی در ارائه خدمات ترمیم و تعمیر داشته باشیم. هر یک از این واحد ها به تجهیزات پیشرفته و مدرن در حوزه عیب یابی و تعمیر و ترمیم مجهز هستند و تمامی محصولات اپل از جمله آیفون، آیپد، مک بود و … را پوشش می دهند.

نمایندگی اپل

در نمایندگی اپل خدمات و سرویس ها تماما در حوزه اختصاصی کمپانی اپل است. در این نمایندگی می توانید همه سرویس های حوزه فروش و خدمات پس از فروش را با گارانتی های اصل و معتبر دریافت کنید. در این نمایندگی امکانات و تسهیلات بسیار معتبر و کارآمدی برای کاربران فراهم کرده ایم تا همه دغدغه های رایج آنها در زمینه تولیدات اپل را پاسخ بگوییم و رفع کنیم.

در نمایندگی اپل می توانید با استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان و فوق تخصصی، اطلاعات جامع و منحصری درباره محصول مورد نظر خود به دست آورید.  برای اطلاع از جزئیات تسهیلات و امکانات در این نمایندگی با واحد کال سنتر تماس بگیرید و از چند و چون آن آگاه شوید.

4/5(13 امتیاز)

یک پاسخ

 1. سلام روی صفحه گوشی این پیغام اومده
  Iphone available
  آیا بدون حذف اطلاعات قابل تعمیر هستش.
  یا باید ریست شود
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *