شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

iOS 13 در صفحه ی قفل آسیب پذیر است !

نسخه ی جدید iOS 13 در حالی منتشر شده است که کارشناسان و کاربران از آسیب پذیری آن در قسمت قفل خبر میدهند. آسیب پذیری iOS 13 به نمایش اطلاعات کاربران منجر شده و در نتیجه می‌تواند دردسرهای زیادی برای کاربران در پی داشته است. آسیب‌پذیری iOS 13 در صفحه قفل یک هفته پیش کشف شده بود. با وجود این آسیب‌پذیری، نسخه‌ی نهایی iOS 13 اپل هم‌اکنون مورد استفاده کاربران قرار گرفته است.

رودریگز، فردی است که هفته ی قبل برای اولین بار با انتشار یک ویدیو از آسیب پذیری iOS 13  پرده برداشت. برای مشاهده آسیب‌پذیری جدید این نسخه، ابتدا باید تماس FaceTime با گوشی مدنظر برقرار شود. پس از برقراری تماس، میتوان با استفاده از سیری، به فهرست مخاطبان دسترسی پیدا کرد. درنهایت، فهرست مذکور اطلاعاتی همچون نام، آدرس، ایمیل و همه‌ی دیتاهای ذخیره‌شده در فهرست مخاطبان را قابل دسترس خواهد نمود.

در این قسمت به روش های جلوگیری از آسیب به گوشی توسط این سیستم عامل جدید می پردازیم.در صورت وجود هر گونه مشکل در خصوص تعمیرات آیفون ، می توانید از واحد نمایندگی تعمیر گوشی اپل راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

آسیب پذیری iOS 13

 آسیب پذیری iOS 13 نسخه نهایی سیستم عامل اپل

هفته ی قبل ویدیوی خوزه رودریگز در حالی منتشر شد، که iOS 13 همچنان در مراحل آزمایشی خود به سر میبرد. پس از آن نزدیک به 100 مقاله ی خبری مرتبط با آسیب پذیری iOS 13 منتشر شد. کارشناسان احتمال می‌دادند مهندسان کمپانی اپل پیش از عرضه‌ی نهایی iOS 13، اختلال آن را برطرف کنند. اما همچنان، گزارش‌های جدید نشان می‌دهند نسخه‌ی نهایی سیستم‌عامل اپل نیز همان آسیب‌پذیری امنیتی را دارد. این در حالی است که کوپرتینویی‌ها در پاسخ به رسانه‌ها اعلام کرده بودند در نسخه‌ی نهایی iOS 13.1 که دو روز دیگر منتشر می‌شود، آسیب‌پذیری مذکور را برطرف خواهند کرد.

درباره آسیب پذیری iOS 13 بیشتر بدانید

آسیب‌پذیری iOS 13  یک اختلال امنیتی محسوب میشود و مانند همه‌ی آسیب‌پذیری‌های صفحه‌ی قفل، نیازمند دسترسی فیزیکی به دستگاه فرد مورد نظر خواهد بود و درواقع، نمی‌توان با ابزارهای از راه دور همچون پیامک، از آن سوءاستفاده کرد. البته همه می‌دانیم هدف اصلی از ایجاد صفحه‌ی قفل، ممانعت از نفوذ افرادی است که به گوشی دسترسی فیزیکی دارند. به‌هرحال، گوشی‌های هوشمند اپل در ماه‌ها و سال‌های گذشته آسیب‌پذیری‌های متعدد دیگری هم تجربه کرده‌اند. ناگفته نماند همچنان این سؤال مطرح می‌شود که چرا کوپرتینویی‌ها اقدامی برای رفع آسیب‌پذیری مذکور پیش از عرضه‌ی نهایی این نسخه از سیستم عامل، انجام ندادند.

تا پیش از انتشار نسخه ی iOS 13.1 چه باید کرد ؟

اگر وجود آسیب پذیری iOS 13 برای شما هم نگرانی به دنبال داشته است، توصیه میشود، تا پیش از عرضه ‌ی به‌ روزرسانی بعدی اپل که iOS 13.1 خواهد بود، با اعمال راهکارهایی ساده از بروز مشکل جلوگیری کنید. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به FACE ID & PASSCODE در تنظیمات دستگاه خود و کنسل کردن گزینه ی reply with message تا پیش از انتشار نسخه ی بعدی iOS  امنیت دستگاه خود را حفظ نمایید.

در خصوص دریافت راهنمایی های بیشتر برای جلوگیری از آسیب پذیری یا تعمیرات موبایل آیفون به صورت تخصصی و حرفه ای، می توانید از کارشناسان و تعمیرکاران نمایندگی اپل کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیرات اپل

نمایندگی تعمیرات اپل ، ارائه دهنده ی خدمات تعمیر و بازیابی انواع محصولات کمپانی اپل است که منطبق بر سطوح بالا از استاندارد های جهانی به انجام میرسد. این نمایندگی با به کارگیری از امکانات ویژه ای که در اختیار دارد، قادر است هر گونه مشکل را در زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری، شناسایی کند و بعد از آن، مراحل تعمیر، ترمیم، بازیابی را بر روی آن ها به اجزا در آورد. کلیه ی خدمات نمایندگی اپل، از گارانتی و ضمانت برخوردار است. از این رو کاربران این محصولات با اعتماد بیشتری این مجموعه را برای انجام امور پشتیبانی خود ، انتخاب میکنند.

[us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1,%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%be%d9%84″ overriding_link=”post”]
امتیاز شما به این نوشته