شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا آیپد آپدیت نمی شود؟

اگر شما هم از محصولات شرکت اپل مانند آیپد یا آیفون استفاده می کنید حتما تا به حال با مشکلاتی همچون آپدیت نشدن آیپد خود مواجه شده اید. در چنین شرایطی ممکن است شما فکر کنید دستگاه به مشکل جدی برخورده است و نیاز به تعمیرات اساسی دارد و باید هزینه زیادی را برای رفع این ایراد پرداخت کنید.

اما باید بدانید مشکل به روز رسانی نشدن آیپد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که خیلی از آنها را خود کاربر می تواند برطرف کند بدون آن که نیاز باشد به یک تکنسین ماهر مراجعه کند و در این مطلب به همه این دلایل اشاره شده است. برای رفع مشکلات آیپد خود به مرکز تعمیرات آیپد مراجعه کنید.

چرا آیپد آپدیت نمی شود؟

دلایل به روز رسانی نشدن آیپد

کمبود فضای کافی برای آپدیت

اولین دلیلی که می توان در پاسخ به سوال ” چرا آیپد آپدیت نمی شود؟ ” بیان کرد ، کمبود فضای خالی برای به روز رسانی آیپد است. هر پرسه آپدیتی مقداری از فضای دستگاه را اشغال خواهد کرد که در این شرایط اگر آیپد شما فضای خالی کافی نداشته باشد قطعا فرآیند به روز رسانی برای آن انجان نخواهد شد.

در این حالت نرم افزار دستگاه سعی می کند فضای خالی ایجاد کند به این صورت که فقط داده های برنامه هایی را که قابلیت دانلود دوباره دارند را حذف می کند. اما هیچ یکی از داده های ضروری کاربر را حذف یا جابه جا نمی کند.

در هر صورت برای رفع مشکل آپدیت نشدن آیپد خود بهتر است محتوا یا برنامه های اضافی را که از آنها استفاده نمی کنید از روی دستگاه پاک کنید برای انجام این کار نیز طبق مسیر زیر پیش رفته و برنامه اضافی را حذف کنید. Setting > General > Storage ؛ اگر هم قصد ندارید که هیچ کدام از اپ های مورد نظر را پاک کنید بهتر است از طریق لپ تاپ یا سیستم کامپیوتری خود به روز رسانی آیپد را انجام دهید.

طولانی شدن مراحل دانلود

همانطور که می دانید برای به روز رسانی دستگاه ابتدا باید به اینترنت وصل شوید بعد از آن مدت زمان مورد نیاز برای دانلود آپدیت را بررسی کنید زیرا بستگی به حجم آپدیت ارائه شده ممکن است این زمان در هر بار انجام این فرآیند متفاوت باشد. و از آنجا که گاهی حجم این آپدیت ها بالاست ممکن است زمان ببرد تا دستگاه شما آن را اجرا کند در نتیجه یکی از دلایل به روز رسانی نشدن آیپد شما می تواند همین موضوع باشد.

در هر صورت بهتر است بدانید هنگام دانلود آپدیت ارائه شده ، کاربر می تواند از آیپد خود بدون هیچ مشکلی استفاده کند و فقط در این هنگام نباید برنامه های سنگین را از اینترنت دانلود کند و همچنین هنگامی که نصب و راه اندازی آپدیت جدید شروع می شود نیز نباید هیچ کار دیگری با آیپد خود انجام دهد.

این مقاله برای شما مفید است : چرا آیپد روشن نمی شود؟

عدم دسترسی به سرور

مورد بعدی که در مقاله  ” چرا آیپد آپدیت نمی شود؟ ” می توان به آن اشاره داشت ، این است که برای به روز رسانی دستگاه خود حتما سرورهای اپل را بررسی کنید و مطمئن شوید که درست کار می کنند. اگر نقطه ها سبز رنگ هستند یعنی سرورها فعالند. زیرا گاهی در اثر فعال نبودن این سرورها کاربر نمی تواند به آپدیت ارائه شده دسترسی پیدا کرده و آن را تایید کند.

در این حالت بهتر است شبکه اینترنت مورد استفاده خود را تغییر دهید یا از سیستم کامپیوتری برای اجرای به روز رسانی آیپد خود استفاده کنید و اگر باز هم مشکل آپدیت نشدن آیپد شما رفع نشد یک بار آپدیت ارائه شده را حذف کنید.

پیام هایی که در هنگام برور این ایراد ممکن است روی دستگاه خود مشاهده کنید عبارتند از:

<< بررسی به روز رسانی امکان پذیر نیست. هنگام به روز رسانی نرم افزار خطایی رخ داد. >>

<< نصب به روز رسانی امکان پذیر نیست. به روز رسانی نرم افزار به اتصال شبکه نیاز دارد. >>

کامل نشدن فرایند آپدیت

مورد دیگری که می توان در پاسخ به سوال ” چرا آیپد آپدیت نمی شود؟ ” بیان کرد ، کامل نشدن فرایند آپدیت است. گاهی ممکن است کاربر بدون اینکه به شارژ باتری آیپد خود توجه کند برای به روز رسانی آن اقدام کند در این صورت احتمال دارد وسط اجرای این فرآیند دستگاه شما خاموش شود که در این صورت آپدیت ارائه شده به طور کامل دانلود نشده و روی دستگاه نصب نمی شود.

در چنین شرایطی بهتر است بلافاصله آیپد را به شارژر وصل کنید و مجدد برای آپدیت آن اقدام کرده تا این فرآیند به پایان رسیده و روی دستگاه شما اجرا شود.

قدیمی بودن آیپد

از دیگر دلایل به روز رسانی نشدن آیپد می توان به قدیمی بودن آن اشاره کرد. زیرا ممکن است دستگاه شما قدیمی شده و دیگر قادر به پشتیبانی از آپدیت های جدید نباشد در این حالت شرکت اپل مدل آیپد شما را جزو دستگاه های منسوخ شده و قدیم قرار می دهد. که البته گاهی با مراجعه به مراکز معتبر ممکن است بتوانید آیپد خود را ارتقا داده به طوری که بتوانید نسخه های جدید به روز رسانی را پشتیبانی کند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *