شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

مدار شارژ لپ تاپ

لپ تاپ ها قطعات و بخش های پیچیده ای دارند که هریک عملکرد خاصی در دستگاه دارند. مدار شارژ لپ تاپ ، یکی از بخش هایی است که خود از اجزاء مختلف تشکیل شده است. چهار ترانزیستور و یک باتری در مدار شارژ وجود دارند که عملیات شارژ باتری لپ تاپ تا حد زیادی از آنها تاثیر می گیرد. کانکتور باتری و کانکتور آداپتور بخش های اصلی مدار شارژ هستند که ارتباط نزدیکی با هم دارند. روند کار مدار شارژ به این صورت است که پس از اتصال آداپتور به مدار، جریان به سمت یکی از آی سی ها رفته و موجب تحریک ترانزیستور می شود.

اگر مدار شارژ لپ تاپ شما دچار نقص و ایراد شود، مشکلاتی در روند شارژ شدن دستگاه ایجاد می شود که ممکن است منشأ آنها را ندانید. نکته بسیار مهم این است که تعمیر این بخش باید توسط افراد ماهر انجام شود. در صورتی که تعمیرکار مهارت کافی برای ترمیم مدار شارژ نداشته و یا از ابزار مناسب استفاده نکند، احتمال از کار افتادن مدار و ایجاد خسارت های جبران ناپذیر بسیار بالا خواهد بود. در ادامه نکات بیشتری را در مورد تعمیر مدار شارژ و سایر جزئیات آن به شما عزیزان ارائه می دهیم.

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ لنوو چگونه انجام می شود؟

همانطور که اشاره شد خرابی مدار شارژ می تواند زمینه ساز بروز مشکلات متعددی در لپ تاپ باشد. به عنوان مثال از کار افتادن آی سی شارژ مانع از روشن شدن دستگاه می شود. همچنین در این شرایط نمی توانید باتری را شارژ کنید. اگر Q1 خراب شود، لپ تاپ با آداپتور روشن نشده و باتری هم شارژ نمی شود. در صورت خراب شدن Q2 و Q3، از کار افتادن  Q4، قطع شدن آداپتور بعد از اتصال آن به لپ تاپ، کاهش شارژ باتری هنگام اتصال آداپتور و مواردی از این دست هم تعمیر مدار شارژ لپ تاپ لنوو را ضروری می کنند.

تعمیرات مدار شارژ به این ترتیب است که کارشناس با توجه به علائم و نشانه های موجود، این قطعه را عیب یابی می کند. سپس آی سی ها و یا ترانزیستورهای آسیب دیده ترمیم یا تعویض می شوند. اگر آسیب دیدگی بیشتر از حد مشخصی باشد، تیم تعمیر لپ تاپ نمایندگی لنوو ، مدار شارژ را تعویض می کنند. توجه داشته باشید که ایرادهای مدار شارژ ممکن است به مرور زمان منجر به آسیب دیدگی باتری شوند. بنابراین بهتر است در صورت مشاهده هریک از مشکلات ذکر شده، به سرعت اقدام به ترمیم این قطعه و یا حتی تعویض باتری کنید.

تست مدار شارژ لپ تاپ

یکی از مراحل مهم در روند تعمیر مدار شارژ لپتاپ لنوو یا هر برند دیگری، تست این قطعه است. تعمیرکار فرایند تست مدار شارژ لپ تاپ را انجام می دهد تا بداند که این بخش چقدر آسیب دیده و برای رفع مشکلات آن باید چه اقداماتی انجام داد. در واقع این فرایند به تکنسین کمک می کند که نوع عملکرد مدار شارژ و شدت و ضعف آن را تشخیص داده و بر اساس نتایج به دست آمده، روش های تعمیر را انتخاب و اجرا کند. البته این کار باید توسط تکنسین های دوره دیده و با استفاده از ابزار ویژه انجام شود. پس از پایان مراحل تست، روند تعمیر مدار شارژ لپتاپ Lenovo شروع می شود تا ضمن رفع مشکلات ناشی از خرابی این بخش، از آسیب دیدگی باتری هم جلوگیری شود.

فیلم آموزش تست مدار شارژ لپ تاپ لنوو

با توجه به اهمیت تست مدار شارژ لپ تاپ و این که بیشتر افراد با مدار شارژ و ساختار آن آشنایی ندارند، فیلم آموزشی را در همین زمینه با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم. در فیلم آموزش تست مدار شارژ لپ تاپ، مراحل انجام این فرایند را مشاهده می کنید. در این ویدئو شما نقشه مدار شارژ را نیز می بینید تا بخش های مختلف و نیز روند کاری آن را بهتر بشناسید.

همچنین با جزئیات تست مدار شارژ و نکات جامع و کاملی در این رابطه آشنا می شوید تا اطلاعات بیشتر در مود مدار شارژ لپتاپ داشته باشید. عملیات تست مدار مهم ترین مرحله در تعمیر مدار شارژ لپ تاپ لنوو است و اگر درست انجام نشود، فرایند تعمیر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

2.5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *