شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چطور نشتی لباسشویی را از بین ببریم؟

نشتی لباسشویی دلایل مختلفی دارد و به شکل های مختلفی می توان این مشکل را از بین برد. اگر با این مشکل مواجه شده اید، ادامه مطلب به شما کمک می کند که آبریزی ماشین لباسشویی را از ببرید. اگر آب دادن لباسشویی خود به خود برطرف شده و تکرار نشود، می توان گفت که مسئله نگران کننده ای نیست.

اما تداوم این مشکل و تکرار آن پس از هربار استفاده از دستگاه، باید به سرعت پیگیری شود. اگر با راهکارهایی که در ادامه معرفی می کنیم موفق به حل مشکل نشتی لباسشویی نشدید، با پیشه کمک تماس بگیرید. کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی در این مرکز به شما مشاوره رایگان داده و در صورت نیاز، تیم تعمیر لباسشویی در محل برای بررسی و تعمیر تخصصی دستگاه به آدرس شما اعزام می شود.

دلایل نشتی لباسشویی

دلایل نشتی لباسشویی

نشت آب از ماشین لباسشویی، دلایل مختلفی دارد؛ ممکن است خود دستگاه مشکل داشته باشد و یا قطعات مربوط به ورود و خروج آب، به درستی نصب نشده باشند. نشتی، پارگی یا گرفتگی شیلنگ های لباسشویی، یکی از رایج ترین دلایل بروز این مشکل به شمار می رود. همچنین اگر پمپ تخلیه آسیب دیده و درست کار نکند، ممکن است شاهد نشتی لباسشویی باشیم. خرابی دریچه ورودی آب سومین علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی است.

خرابی لاستیک دور درب یا بیرون آمدن آن هم باعث بیرون ریختن آب از دستگاه می شود. دیگ، کاسه نمد، سوئیچ و بلبرینگ هم قطعات دیگری هستند که خرابی آنها ممکن است باعث بیرون ریختن آب از ماشین لباسشویی شود. گاهی هم آب از جاپودری بیرون می ریزد که در این صورت باید به فکر حل مشکلات این بخش باشید.

راهکارهای رفع مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی

بررسی و تعویض شیلنگ ها

اولین کاری که باید برای حل مشکل نشتی لباسشویی انجام دهید، بررسی دقیق شیلنگ ها و در صورت نیاز، تعویض آنهاست. شیلنگ های ورودی و خروجی آب را چک کرده و اگر دارای پارگی بودند، آنها را تعویض کنید. همچنین مطمئن شوید که به درستی به دستگاه وصل شده اند و نشتی در محل اتصال آنها وجود ندارد.

تعمیر و تعویض پمپ لباسشویی

گاهی باید برای از بین بردن نشتی لباسشویی، پمپ تخلیه این دستگاه را تعمیر یا تعویض کنید. بهتر است برای بررسی این قطعه از تکنسین های مجرب تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید؛ تعمیر و تعویض پمپ لباسشویی نیاز به مهارت دارد و در صورت بروز خطا، ممکن است مشکلات دیگری در دستگاه ایجاد شود.

بررسی دریچه ورودی آب

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید برای رفع مشکل نشتی آب از ماشین لباسشویی انجام دهید، بررسی دقیق دریچه ورودی آب است. این دریچه، ورود آب گرم و سرد به داخل لباسشویی را کنترل می کند و معمولا در پشت ماشین قرار دارد. دریچه و شیلنگ متصل به آن باید فاقد ترک خوردگی و آسیب دیدگی باشند؛ در غیر این صورت باعث نشتی و بیرون ریختن آب از دستگاه می شوند.

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

لاستیکی که دور درب ماشین لباسشویی تعبیه شده است، جلوی بیرون ریختن آب از دستگاه را می گیرد. این لاستیک به مرور زمان فرسوده شده و یا از جا بیرون می آید. همین مسئله باعث نشتی لباسشویی و بیرون ریختن آب در هنگام شستشو می شود. گاهی با جا انداختن لاستیک و گاهی هم با تعویض آن می توان این مشکل را حل کرد.

رفع مشکلات دیگ ماشین لباسشویی

گاهی نشتی ماشین لباسشویی ناشی از مشکلات دیگ است. درواقع اگر لباسشویی تراز نباشد یا تسمه های دیگ ایراد داشته باشند، این قطعه هنگام کار دستگاه تکان می خورد و احتمال برخورد آن با بدنه و حتی ایجاد شکاف و سوراخ وجود دارد. بنابراین اگر مشکلات مربوط به این قطعه برطرف شوند، شاهد رفع مشکل نشتی لباسشویی خواهید بود.

بررسی جاپودری لباسشویی

برای از بین بردن نشتی لباسشویی، جاپودری را بررسی کرده و در صورت نیاز، آن را جرم زدایی کنید. اگر منافذ جاپودری مسدود شده باشند، فشار آب ورودی از شیر برقی به مخزن پودر ماشین لباسشویی باعث پاشش آب به خارج از جاپودری می شود. ترک خوردن این قطعه هم همین مشکل را ایجاد کرده و در این صورت باید جاپودری ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید.

تعمیر سوئیچ فشار و هیدرواستات

آخرین راهکار برای حل مشکل نشتی لباسشویی، تعمیر سوئیچ فشار و هیدرواستات است. سوئیچ فشار، میزان آب در دیگ لباسشویی را کنترل می کند. با پر شدن دیگ از آب به اندازه مناسب و رسیدن فشار هوا به نقطه تنظیم، سوئیچ باز می شود و شیر برقی را قطع می‌ کند تا از ورود بیشتر آب به داخل دیگ جلوگیری کند. اگر این قطعات آسیب دیده باشند و یا به هر دلیل دیگری درست کار نکنند، باید آنها را تعمیر یا تعویض کرد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *