شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

بررسی دلایل بالا نیامدن گوشی ال جی G3 و راهکار هایی برای رفع مشکل آن

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

گوشی های سری G3 برند ال جی از جمله گوشی های پر طرفدار این شرکت هستند. اما با این وجود اکثر کاربران این گوشی ها بر اساس تجربه اکثریت آن ها، با مشکل بالا نیامدن گوشی ال جی G3 مواجه می شوند که در این حالت کار با دستگاه غیر ممکن می شود و نیاز به تعمیرات تخصصی دستگاه وجود دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

تصور کنید در حال کار کردن با گوشی هوشمند خود بوده و در حالی که مشغول وب گردی یا استفاده از برنامه ای به خصوص هستید، ناگهان گوشی شما خاموش شده و دیگر روشن نمی شود. در این حالت تلاش ها و تقلا هایی از طرف شما انجام می شود، اما معمولا بی فایده بوده و آن اتفاق دردسر ساز و ناراحت کننده رخ داده است. این مشکلی است که در بسیاری از برند ها و مدل های گوشی های هوشمند دیده می شود. یکی از مدل هایی که کاربران زیادی از بروز این مشکل در آن گفته اند، گوشی متعلق به برند ال جی، مدل G3 است.

بالا نیامدن گوشی ال جی G3 یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران این گوشی ها با آن مواجه می شوند. در این حالت معمولا به صورت ناگهانی گوشی خاموش می شود و تنها چیزی که برای آن ها نمایش داده خواهد شد، تصویر لوگوی شرکت است. اما چرا این اتفاق برای این گوشی ها رخ می دهد و چه عواملی می تواند زمینه ساز بروز این مشکل در گوشی های سری G3 برند ال جی باشد؟ در ادامه به بررسی دلایل روشن نشدن گوشی ال جی G3 و راهکار های رفع آن می پردازیم.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”5212″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

منظور از بالا نیامدن گوشی ال جی G3 دقیقا بروز چه حالتی است؟

در این حالت بدون این که گوشی از قبل مشکلی داشته باشد، به صورت ناگهانی حین استفاده خاموش می شود و تنها یک صفحه مشکی مشاهده می شود که لوگوی ال جی روی آن نمایش داده می شود. هیچ کدام از دکمه های دستگاه اعم از دکمه پاور و … کار نمی کنند. در این حالت، یعنی بالا نیامدن گوشی ال جی G3، معمولا حتی اگر گوشی را به شارژر نیز متصل کنید، گوشی هیچ واکنشی نشان نمی دهد و این کار نیز فایده ای ندارد. با درآوردن باتری و دیگر راهکار های معمول نیز در بیش تر مواقع گوشی از حالت خود خارج نخواهد شد.

به این حالت به اصطلاح بوت لوپ نیز گفته می شود. چرا که در این حالت گوشی در حال بوت شدن است اما قادر به بالا آمدن نیست. معمولا در صورت بالا نیامدن گوشی ال جی G3، تمامی اطلاعات موجود در آن می پرد. از طرفی در بیش تر مواقع باتری دستگاه به شدت داغ می شود. این مشکل در طیف گسترده ای از گوشی های جدید ال جی نیز دیده شده است و به نوعی می توان آن را نقطه ضعف گوشی های هوشمند جدید این برند در نظر گرفت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دلایل کلی روشن نشدن گوشی ال جی G3 چیست؟

به صورت کلی می توان ریشه بروز مشکل بالا نیامدن گوشی ال جی G3 را در اختلالات نرم افزاری و مشکلات سخت افزاری جست و جو کرد. در نتیجه با توجه به زمینه های متفاوتی که ممکن است برای بروز این حالت وجود داشته باشد، برای رفع آن ها ابتدا باید علت به دقت ریشه یابی شده و بعد از یک عیب یابی تخصصی، برای تعمیر و رفع این مشکل اقدام کرد.

گاهی اوقات ممکن است با استفاده از برخی راه حل های ساده بتوان مشکل را برطرف کرد. در برخی مواقع نیز مشکل پیچیده تر است و باید تعمیراتی حرفه ای تر را برای رفع مشکل ایجاد شده در گوشی انجام داد. در صورتی که مشکل ریشه سخت افزاری داشته باشد، اغلب هارد دستگاه دچار مشکل شده است. گاهی هم مشکل از برد یا آی سی های گوشی و اتصالات آن ها است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

رفع مشکل دستگاه در صورت مشکلات نرم افزاری

اگر دلیل خاموش شدن گوشی ال جی G3، بروز اختلالات نرم فزاری مانند نصب بدافزار ها یا استفاده از برنامه های مخرب و ویروسی شدن دستگاه باشد، معمولا تعمیر کار می تواند با راهکار هایی نظیر ریست کردن، ریست فکتوری گوشی، فلش کردن دستگاه و مواردی از این قبیل مشکل را برطرف کند. در صورتی که با این موارد مشکل برطرف نشود و گوشی مدام روی لوگوی ال جی هنگ کند و بالا نیاید، باید بخش های سخت افزاری دستگاه توسط تعمیر کاری حرفه ای و مسلط به گوشی های برند ال جی بررسی و عیب یابی شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

رفع مشکل بالا نیامدن گوشی ال جی G3 در صورت وجود ایراد های سخت افزاری

در بیش تر موارد بر اساس گزارش ها و مستندات موجود، ریشه بروز مشکل خاموش شدن گوشی ال جی G3 و هنگ کردن آن روی لوگوی شرکت، ریشه سخت افزاری دارد و به تعمیراتی حرفه ای تر نیاز است. البته قبل از باز کردن گوشی و بررسی قسمت های اساسی دستگاه، تعمیر کار مواردی از جمله مشکلات ال سی دی و نمایش گر دستگاه و شرایط باتری و شارژر آن را بررسی می کند. شاید دلیل بالا نیامدن گوشی ال جی G3 مربوط به این قسمت ها باشد و برای مثال نیاز به تعمیر یا تعویض ال سی دی موبایل ال جی وجود داشته باشد.

در نهایت در صورتی که این موارد نیز مشکلی نداشته باشند، تعمیر کار دستگاه را باز کرده و قسمت هایی از جمله هارد، آی سی های دستگاه و مادر برد آن را بررسی می کند. در بیش تر مواقع مشکل از این بخش ها است و برای رفع مشکل بالا نیامدن گوشی ال جی G3 نیاز به تعمیر یا تعویض این قطعات است. تعمیر کار با بررسی اتصالات داخلی دستگاه اعم از سیم های آی سی و بررسی هارد گوشی، تصمیم می گیرد که برای رفع این مشکل باید چه راه حلی را در پیش گرفت.

برای مثال اگر مشکل از هارد باشد، تعمیر کار با بررسی هارد گوشی تشخیص می دهد که آیا امکان تعمیر هارد وجود دارد یا این که باید آن را با یک نمونه جدید تعویض کرد. تنها نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که اگر با مشکل خاموش شدن گوشی ال جی G3 مواجه شدید، حتما در قدم اول به نمایندگی های معتبر تعمیر گوشی های ال جی و مراکز تعمیرات تخصصی مراجعه کنید تا با انجام اقداماتی درست، با کم ترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن مشکل بالا نیامدن گوشی ال جی G3 شما را برطرف کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

3/5(2 امتیاز)