شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

روش های اتصال موبایل به تلویزیون سونی

یکی از مزیت های پیشرفت فناوری در ساخت دستگاه های هوشمند، امکان اتصال موبایل به تلویزیون است. در حال حاضر در برندهای مختلف تلویزیون از جمله سونی کاربران می توانند از روش های مختلفی برای اتصال گوشی به تلویزیون استفاده کنند. با اتصال موبایل به تلویزیون سونی امکان دسترسی به یک نمایشگر بزرگتر فراهم می شود و می توانید از پخش مدیاهایی از جمله نمایش عکس، پخش موسیقی و پخش فیلم و محتوای ویدئویی لذت ببرید. حتی وبگردی و انجام کارهای روتین در گوشی با اتصال آن به یک تلویزیون راحت تر می شود.

نکته مهم تر این که هم کاربران گوشی های اندرویدی و هم گوشی های آیفون می توانند از این مزیت بهره برده و با اتصال گوشی خود به تلویزیون های سونی محتوای مورد نظرشان را در یک صفحه نمایش بزرگتر پخش کنند. در این مقاله می خواهیم به بررسی روش های مختلف اتصال موبایل به تلویزیون سونی بپردازیم و نحوه استفاده از هر روش را با جزئیات کامل توضیح دهیم. برای اتصال گوشی آیفون نیز می توانید از  مطلب مربوط به آموزش اتصال آیفون به تلویزیون کمک بگیرید.  

روش های اتصال موبایل به تلویزیون سونی

اتصال موبایل به تلویزیون سونی از طریق کابل

یکی از راحت ترین و در دسترس ترین روش ها، اتصال فیزیکی است که در آن برای اتصال موبایل به تلویزیون سونی از یک کابل HDMI استفاده می شود. برای استفاده از این روش باید تلویزیون به پورت HDMI مجهز باشد. سپس با استفاده از یک کابل گوشی را به تلویزیون SONY متصل کنید. بعد از اتصال باید با همگام سازی گوشی با تلویزیون، اتصال بین دو دیوایس را برقرار کرد.

در خصوص اتصال گوشی به تلویزیون از طریق کابل HDMI ممکن است یک سری محدودیت ها وجود داشته باشد و مشکلاتی از جمله پخش صدا، پخش با کیفیت تصویر یا … دردسرساز شود. در نتیجه شاید اتصال از طریق کابل انتخاب هر کسی نباشد. در مواردی نیز به دلیل بروز مشکل در پورت دستگاه، باید با تکنسین های  تعمیر تلویزیون  سونی مشکل مورد نظر را برطرف کرد.

اتصال گوشی به تلویزیون sony از طریق بلوتوث

روش ساده تر و بهتر دیگری که برای اتصال موبایل به تلویزیون سونی می توان از آن استفاده کرد، اتصال از طریق بلوتوث است. این روش برای تلویزیون های هوشمند سونی قابل استفاده است و می توان با استفاده از فعال کردن گزینه بلوتوث در گوشی و تلویزیون سونی، اتصال بین دو دیوایس را برقرار کرد. برای این منظور ابتدا بلوتوث گوشی و تلویزیون را از بخش تنظیمات روشن کرده و بعد از جست و جوی دستگاه ها، تلویزیون را پیدا کرده و به آن وصل شوید.

وصل کردن موبایل به تلویزیون سونی به کمک وای فای دایرکت

یکی از بهترین و کاربردی ترین روش ها برای اتصال موبایل به تلویزیون سونی، اتصال از طریق وای فای دایرکت است. این روش به عنوان رایج ترین راهکار برای اتصال گوشی به تلویزیون های سونی است که اکثر کاربران از آن استفاده می کنند. برای استفاده از این گزینه باید ابتدا وارد تنظیمات گوشی شد و در آن جا با فعال کردن گزینه وای فای دایرکت آن را فعال کرد. در مقابل در تلویزیون سونی نیز در بخش تنظیمات به دنبال گزینه وای فای دایرکت بگردید و این گزینه را در تلویزیون نیز فعال کنید.

با فعال شدن وای فای دایرکت در دو دستگاه می توان اتصال بین گوشی و تلویزیون سونی را برقرار کرد. این روش یکی از بهترین و کارامدترین روش هاست اما باید حتما هم گوشی و هم تلویزیون سونی مورد استفاده از این قابلیت پشتیبانی کنند. نکته مثبت استفاده از این روش این است که نمایش تصاویر و محتواهای ویدئویی بدون افت کیفیت با سرعت و وضوحی بالا نمایش داده می شوند.

اتصال گوشی هوشمند به تلویزیون سونی از طریق میراکست

میراکست یا اسکرین میرورینگ قابلیتی است که در تلویزیون های هوشمند سونی وجود دارد و می توان از این طریق گوشی را به تلویزیون وصل کرد. برای اتصال موبایل به تلویزیون سونی از طریق میراکست باید وارد منوی تنظیمات تلویزیون سونی شد و در بخش اتصالات دستگاه، گزینه screen mirroring را انتخاب نمایید.

با فعال کردن گزینه screen mirroring یا میراکست در تلویزیون سونی، حال باید همین گزینه را در بخش تنظیمات گوشی نیز فعال شود. در تلویزیون سونی یک کد برای شما نمایش داده می شود که باید بعد از فعال شدن screen mirroring در گوشی، این کد را در آن جا وارد کرد. به این ترتیب می توان از طریق گزینه میراکست در تلویزیون های هوشمند سونی، اتصال بین دو دستگاه را برقرار کرد.

اتصال گوشی هوشمند به تلویزیون سونی از طریق میراکست

وصل کردن گوشی به تلویزیون sony به کمک دانگل گوگل کروم کست

برای اتصال موبایل به تلویزیون سونی از این طریق باید ابتدا یک دانگل کروم کست را تهیه کرده و از آن برای اتصال گوشی به تلویزیون سونی استفاده نمایید. بعد از تهیه یک دانگل با کیفیت، وصل شدن گوشی به تلویزیون SONY بسیار راحت است. کافی است دانگل را به تلویزیون وصل کرده و بعد از اتصال آن به تلویزیون، کروم کست را فعال نمایید.

برای اتصال دو دستگاه از این طریق به اینترنت نیاز است و باید هم گوشی و هم دانگل کروم کست به اینترنت وصل شوند. بعد از اتصال به وای فای می توان گوشی را از طریق واسط کروم کست به تلویزیون سونی مورد نظر وصل کرد.

اتصال موبایل به تلویزیون از طریق وای فای و اپلیکیشن سونی

در آخرین روشی که برای اتصال موبایل به تلویزیون سونی پیشنهاد می شود، به یک شبکه وای فای نیاز است. در نتیجه این روش نیز مختلف تلویزیون های هوشمند سونی است که قابلیت اتصال به وای فای را دارند. بعد از این که وای فای را در تلویزیون فعال کردید، تلویزیون هوشمند سونی با پیشنهاد یک سری برنامه ها، امکان اتصال گوشی به تلویزیون سونی را فراهم می کند.

مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارهایی که می توان از آنها برای وصل شدن گوشی به تلویزیون سونی استفاده کرد، نرم افزار fastcast و 1001tvs است. این نرم افزارها می توانند به راحتی اتصال بین گوشی و تلویزیون سونی را برقرار کند.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سونی از طریق برنامه fastcast

برای اتصال موبایل به تلویزیون سونی به کمک نرم افزار fastcast، باید ابتدا این برنامه را دانلود کرده و هم در تلویزیون سونی و هم در گوشی آن را اجرا نمایید. در ادامه باید هم گوشی و هم تلویزیون سونی را به یک شبکه وای فای وصل کنید.

حال در گوشی از شما درخواست می شود تا اجازه دسترسی برنامه fastcast به اطلاعات روی دستگاه را بدهید. برای اتصال بین دو دستگاه از طریق این برنامه باید ابتدا گزینه cast local media را انتخاب کرده و سپس با اسکن کد QR در گوشی، اتصال بین تلویزیون و گوشی را از طریق این برنامه انجام داد.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سونی از طریق برنامه fastcast
3.3/5(12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *