شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

علت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ چیست؟

مشکلی که ممکن است بارها و بارها در تلویزیون‌های دیجیتال و همچنین تلویزیون‌هایی که فاقد گیرنده داخلی هستند به وجود بیاید، عدم آنتن‌دهی یا نداشتن سیگنال است. درواقع وجود هرگونه موانع طبیعی و غیر طبیعی بین آنتن فرستنده امواج تلویزیونی و آنتن گیرنده دستگاه تلویزیون موجب عدم آنتن‌دهی تلویزیون می‌شود. در ادامه این مطلب قصد داریم یکی از  مشکلات رایج تلویزیون یعنی علت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ را بررسی کرده و راهکارهایی را جهت تقویت سیگنال تلویزیون سامسونگ ارائه دهیم. اگر با چنین مشکلی در دستگاه خود روبرو شده اید می توانید با نمایندگی تعمیر تخصصی تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

تقویت سیگنال تلویزیون سامسونگ

راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون سامسونگ

آنتن را در کنار پنجره یا بر روی پشت بام قرار دهید

مهم‌ترین علت سیگنال نداشتن  تلویزیون سامسونگ  وجود موانع بسیار بین ایستگاه‌های سیگنال و ساختمان‌ها است که موجت افت سیگنال‌دهی می‌شوند. با این وجود بهتر است برای تقویت سیگنال تلویزیون خود تا جایی که می‌توانید این موانع را برطرف کنید.

یکی از راهکارهایی که می‌تواند تا حد زیادی موانع بین ایستگاه‌های سیگنال و ساختمان‌ها را از بین ببرد، قرار دادن آنتن کنار پنجره یا بر روی پشت بام است.

از دستگاه تقویت‌کننده آنتن تلویزیون استفاده کنید

یکی از بهترین راهکارهایی که می‌توانید با استفاده از آن سیگنال‌های تلویزیون سامسونگ را به صورت چشم‌گیری تقویت کنید، استفاده از تقویت‌کننده آنتن تلویزیون مانند آمپلی فایر است. درواقع دستگاه آمپلی فایر سیگنال‌ها را از طریق آنتن تلویزیون دریافت کرده و آن‌ها را تقویت می‌کند. با این وجود قدرت سیگنال‌های تلویزیون سامسونگ در ایستگاه‌های دورتر به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا خواهند کرد.

برخی از دستگاه‌های تقویت‌کننده آنتن تلویزیون از آپشن دریافت نویز نیز برخوردار هستند از این‌رو از بروز مشکلات دیگری در تلویزیون خودداری می‌کنند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای خلاص شدن از مشکل سیگنال نشدن تلویزیون و عدم آنتن‌دهی آن از دستگاه تقویت‌کننده سیگنال استفاده کنید.

ایستگاه‌ها و برج‌های سیگنال را پیدا کنید

پیدا نکردن ایستگاه‌ها و برج‌های سیگنال توسط آنتن نیز می‌تواند علت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ باشد. بنابراین بهتر از یک آنتن جهت‌دار برای تلویزیون سامسونگ استفاده کنید و با استفاده از نرم‌افزارهای مختلفی که محل دقیق ایستگاه‌های سیگنال را نشان می‌دهند، جهت آنتن تلویزیون خود را به سمت آن‌ها تنظیم کنید. با این روش می‌توانید سیگنال تلویزیون سامسونگ را تقویت کنید.

ارتفاع آنتن تلویزیون سامسونگ را تنظیم کنید

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ، تنظیم نبودن ارتفاع آنتن است. درواقع ارتفاع آنتن تاثیر بسزایی در دریافت سیگنال‌های قوی و افزایش کیفیت تصویر تلویزیون دارد. بنابراین بهتر است ارتفاع آنتن تلویزیون خود را تنظیم کنید تا تلویزیون شما سیگنال‌ها را به بهترین شکل ممکن دریافت و پخش کند.

2.9/5(10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *