شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ

برد قطعه‌ای مهم و استراتژیک در همه دستگاه های الکتریکی است که سایر اجزا را تحت کنترل دارد. ماشین ظرفشویی هم از این قائده مستثنی نیست. برد ظرفشویی به همان ترتیبی کار می‌کند که که بردهای سایر دستگاه ها عمل می کنند. در صورت خرابی یا از کار افتادن این قطعه باید اقدام به تعمیر و یا حتی تعویض آن نمود. تعمیر برد ماشین ظرفشویی بدین جهت دارای اهمیت است که تداوم خرابی آن، عملکرد کلی ماشین را مختل خواهد کرد.

با توجه به ارتباط برد با همه بخش های دستگاه، در صورت تعمیر ناقص یا اشتباه این قطعه، باید منتظر آسیب های جدی تر و به دنبال آن، صرف هزینه بیشتر برای تعمیرات ظرفشویی تان باشید. ما با بهره گیری از تجربه و دانش تیم تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران، نکاتی را در خصوص کلیات فرایند تعمیر برد ظرفشویی به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. با این حال توصیه می کنیم خودتان اقدام به تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ نکنید و مراحل بررسی و تعمیر آن را به کادر فنی مجرب این مجموعه واگذار کنید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ

زمان تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از اولین مشکلاتی که در اثر خرابی برد ماشین ظرفشویی ایجاد می شود، مختل شدن فرایند اجرای برنامه هاست. یعنی هر برنامه ای که به دستگاه می دهید اجرا نشده و یا به شکل ناقص اجرا می گردد. در این صورت اگر اقدامات اولیه مفید واقع نشدند، بدون شک ایراد از برد بوده و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض این قطعه باشد.

از کارافتادن و کار نکردن پنل جلویی ماشین، خاموش شدن پنل، خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی در حین کار و به طور کلی از کار افتادن دستگاه نیز از جمله مواردی هستند که تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ را ضروری می سازند. تعمیرات و تعویض برد اگر به موقع انجام شود، همه این مشکلات را برطرف خواهد کرد. اما اگر به سادگی از کنار ایرادهای ذکر شده عبور کرده و هیچ اقدامی نکنید، قطعاً باید خود را برای صرف یک هزینه هنگفت و چه بسا خرید یک ماشین ظرف شویی جدید آماده کنید.

تعویض برد ظرفشویی سامسونگ

آموزش تعویض برد ظرفشویی سامسونگ

همانطور که اشاره شد، گاهی تعمیر برد ماشین ظرفشویی Samsung امکان پذیر نبوده و نیاز به تعویض این قطعه می باشد. در این صورت، مراحل باید به ترتیب زیر انجام شود:

1- دوشاخه ماشین ظرفشویی مورد نظرتان را از برق بکشید.

2- کنترل پنل را برداشته و با استفاده از پاک‌کننده های الکتریکی، آن را کاملا تمیز کنید.

3- در مرحله سوم تعویض برد ظرفشویی سامسونگ، خازن ها را چک کنید که کاملا صاف بوده و هیچگونه تا خوردگی در آنها وجود نداشته باشد.

4- در صورت نیاز، خازن های آسیب دیده را تعویض نمایید.

5- برد را با احتیاط بیرون آورده و برد جدید را جایگزین کنید.

6- در نهایت، برد جدید را جایگزین کرده و ماشین را مطابق مراحل قبل ببندید.

برد در ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟

همانطور که اشاره کردیم، برد ماشین ظرفشویی به نوعی سایر بخش های این دستگاه را تحت کنترل دارد. در واقع برد فرمان‌های صادر شده از سوی دکمه استارت و تایمر را کنترل کرده و به نوعی، در اجرای تمامی این فرمان ها نقش دارد. خرابی برد منجر به از کار افتادن دستگاه می‌شود. حتی گاهی ممکن است نتوانید هیچ کاری با ماشین ظرفشویی تان انجام دهید. برای تعمیر برد ظرفشویی samsung ، اجزای این قطعه مورد بررسی قرار می گیرند.

چندین خازن و فیوز بسیار ظریف و حساس، سیم پیچ و … از جمله مهم ترین بخش های این دستگاه هستند که باید تعویض شوند. نوسان برق و ورود به داخل برد موجب از کار افتادن بخش های مذکور و در نتیجه سوختن برد خواهد شد. بنابراین بهتر است برای محافظت از برد، ماشین ظرفشویی تان را به یک محافظ برق مناسب و با کیفیت متصل کنید تا تاثیر منفی نوسانات برق را به حداقل برساند.

نمایندگی سامسونگ انتخاب حرفه‌ای‌ها

سطح بالای کیفیت خدمات ارائه شده در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران و تجهیز بخش های مختلف این مرکز به آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، باعث شده که این مجموعه مورد اعتماد و رضایت کاربران قرار بگیرد. همکاران ما ضمن عرضه آخرین محصولات این کمپانی، مشاوره های تخصصی فروش را نیز به مشتری های محترم ارائه می دهند.

کاربران عزیز با بهره مندی از مشاوره های تخصصی نمایندگی Samsung، اطلاعات جامعی در مورد محصول مورد نظرشان کسب کرده و با آگاهی بیشتری اقدام به خرید آن محصول می کنند. شما دوستان عزیز برای خرید هر یک از مدل های لوازم خانگی سامسونگ ، تلویزیون، کولرگازی، اسپلیت، پکیج، لپ تاپ، موبایل و … سامسونگ و یا دریافت خدمات تعمیرات تخصصی، می توانید به نمایندگی سامسونگ مراجعه و با کیفیت ترین سرویس ها را دریافت کنید.

5/5(1 امتیاز)