شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر دکمه هوم گوشی سامسونگ

معمولا سلایق در رابطه با دکمه هوم گوشی سامسونگ بسیار متفاوت است. برخی این دکمه را بسیار کاربردی تلقی کرده و از وجود آن راضی هستند و برخی دیگر نیز دکمه هوم را بی کاربرد دانسته و اعلام نارضایتی میکنند. برخی دیگر نیز از شکل ظاهری که دکمه هوم به گوشی میدهد، ناراضی هستند. دسترسی ساده به گوگل از طریق یک فشار طولانی، دسترسی به دوربین موبایل سامسونگ از طریق دابل کلیک دکمه هوم و احراز هویت اثر انگشت سه مورد از کارایی این دکمه در گوشی های سامسونگ است که عدم کاربرد دکمه هوم را زیر سوال میبرد.

در کنار کارایی گفته شده باید نقاط منفی را نیز در نظر گرفت که در مورد دکمه هوم گوشی سامسونگ میتوانیم به آسیب پذیر بودن این قطعه اشاره کنیم. اختلال در این قطعه عملکرد کلی گوشی را تحت تاثیر قرار میدهد و عملا گوشی کاربردی نخواهد داشت. در این مقاله سعی کرده ایم به نحوه تعویض و تعمیر دکمه هوم گوشی سامسونگ از ابعاد مختلف بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیر و تعویض این قطعه با ما همراه شوید.

تعمیر دکمه هوم گوشی سامسونگ

نحوه تعمیر دکمه هوم گوشی سامسونگ

برای بررسی نحوه تعمیر دکمه هوم گوشی SAMSUNG ابتدا لازم است عملکرد این گوشی را بررسی کنیم.دکمه هوم در گوشی سامسونگ نقشی به شدت کلیدی دارد؛ چرا که در گوشی های سامسونگ تنها دکمه موجود روی صفحه نمایش، دکمه هوم است که خرابی آن گوشی را عملا فلج کرده و بسیاری از عملیات در گوشی انجام نمی شود. معمولا اختلال در این قطعه خود را به سه صورت نشان میدهد.

در حالت اول دکمه هوم به طور کامل از کار افتاده است که در این شرایط لازم است از اتصال کلید هوم به برد مطمئن شویم؛ اگر اتصال مشکلی نداشت و مشکل برطرف نشد باید قطعه را تعویض کنیم. در حالت دوم، دکمه هوم گوشی سامسونگ با فشار کار میکند. در این حالت نیز توصیه میکنیم اتصالات را چک کنید؛ در صورت برقراری همه اتصالات قطعه مستهلک شده و نیاز به تعویض دارد. هنگ کردن و خودکار شدن دکمه هوم گوشی سامسونگ نیز حالت سوم است. معمولا در این حالت دکمه هوم پس از مدتی به طور کامل از کار می افتد و نیاز به تعویض پیدا میکند.

خدمات تخصصی پیشه کمک: تعمیر باتری موبایل سامسونگ

نحوه تعویض دکمه هوم سامسونگ

همان طور که در بخش تعمیر دکمه هوم گوشی سامسونگ مشاهده کردید، در بیشتر موارد تعمیر این قطعه امکان پذیر نخواهد بود. در این شرایط ملزم به تعویض دکمه هوم گوشی سامسونگ خواهید بود. در این بخش تعویض این قطعه را به طور جامع و اصولی بررسی خواهیم کرد. برای آگاهی از نحوه تعویض دکمه هوم گوشی سامسونگ با این بخش از مقاله همراه شوید.

 • برای شروع ابتدا لازم است گوشی را خاموش کنید. برای این کار دکمه پاور را چند ثانیه به طور مداوم نگه دارید و سپس گزینه خاموش کردن را انتخاب کنید.
 • برای دسترسی به ساختار درونی گوشی لازم است قاب گوشی را باز کنید. برای این کار باید به وسیله قاب باز کن، از قسمت مشخص شده قاب گوشی را باز کنید.
 • به وسیله اسپودگر پلاستیکی یا همان قاب باز کن باتری گوشی ،سیم کارت و کارت حافظه را از موبایل را خارج کنید.
 • به وسیله پیچ گوشتی چهار سوی مخصوص پیچ های موجود در پشت گوشی را باز کنید.
 • به وسیله اسپودگر به آرامی از بالا، پایین و مرکز قاب را بکشید تا از گوشی جدا شود و به بخش اصلی گوشی درسترسی پیدا کنید. برای تعمیر دکمه هوم گوشی سامسونگ لازم است به ساختار کلی گوشی دسترسی داشته باشید.
 • با استفاده از اسپودگر دروبین جلو را به ارامی باز کنید و از گوشی جدا کنید.
 • کابل صفحه نمایش، پلاگین جک ها(در صورتی که سامسونگ شما پلاگین جک داشت) و دکمه های جلو با اسپودگر باز کنید.
 • با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو، بورد منطقی (لاجیک بورد) باز کنید و به ارامی از دستگاه جدا کنید تا به کارت آسیبی نرسد زیرا بسیار شکننده است.
 • در این مرحله باید صفحه ی نمایشی را برای جداسازی اماده کنید و برای این کار لازم است به مدت 3 تا 5 دقیقه صفحه را با سشوار گرم کنید. به طور که گرما به تمام بخش های صفحه به طور یکنواخت برسد.
 • ساکشن (کاپ مکنده) به آرامی بر روی صفحه نمایش بکشید و یک اسپودگر را نیز در زیر قسمت بالای سمت راست صفحه نمایش قرار دهید.
 • حال اسپودگر را از سمت چپ به پایین حرکت دهید. سپس قسمت سمت راست و پایین صفحه نماش را جدا کنید.
 • به آرامی ساکشن را بکشید و صفحه نمایشی را جدا کنید. حساس ترین مرحله آموزش تعمیر دکمه هوم گوشی سامسونگ است. دقت کنید هنگام جدا کردن صفحه به آن آسیب نزنید. زیرا صفحه ی نمایشی بسیار شکننده است.
 • با یک پنس یا مو چین دکمه هوم را بردارید.
 • اگر تعمیر دکمه هوم گوشی سامسونگ امکان پذیر بود آن را تعمیر می کنیم و جاگیزین می کنیم. در غیر این صورت دکمه جدید را جایگیزین می کنیم.

نمایندگی موبایل سامسونگ

فروش و عرضه مستقیم انواع گوشی سامسونگ، فروش انواع تجهیزات جانبی موبایل سامسونگ، تعمیر سخت افزاری گوشی سامسونگ، تعمیر نرم افزاری گوشی سامسونگ، ارائه مشاوره تخصصی فروش، ارائه خدمات پس از فروش و ارائه تحویل در محل گوشی های سامسونگ از جمله خدماتی است که در نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ به صورت کاملا حرفه ای ارائه میشود. سرویس های ارائه شده در این مرکز هیچ گونه حد و مرزی نداشته و تمامی اختلالات را به صورت کاملا حرفه ای پشتیبانی میکند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *