شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر فیوزینگ پرینتر سامسونگ

تعمیر فیوزینگ پرینتر سامسونگ به دلیل قابل تعویض بودن این قطعه دردسر چندانی ایجاد نمیکند. این قطعه نقش مهمی را در عملکرد کلی پرینتر ایفا میکند و بر کیفیت چاپ دستگاه بسیار تاثیر گذار است؛ به همین دلیل لازم است اختلال در فیوزینگ در اسرع وقت تعمیر شود. این قطعه وظیفه دارد که تونر را حرارت داده و آن را برای چسبیدن روی کاغذ آماده کند. گرمای ایجاد شده توسط فیوزینگ به اندازه ای است که وقتی برگه از دستگاه خارج می شود می توان حرارت آن را به راحتی احساس کرد.

تنها دلیل آتش نگرفتن دستگاه در هنگام کار فیوزینگ، سرعت عمل فوق العاده بالای این قطعه می باشد. در ادامه مقاله به بررسی علل اختلال در فیوزینگ و راه های رفع این مشکل خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیوزینگ ، نحوه عملکرد آن و تعمیرات پرینتر سامسونگ با این مقاله همراه شوید.

تعمیر فیوزینگ پرینتر سامسونگ

دلایل اختلال در فیوزینگ پرینتر سامسونگ

فیوزینگ پرینتر سامسونگ یکی از قطعات حساس و کاربردی در پرینتر است که اختلال در آن کیفیت چاپ را تا حدی زیادی تحت تاثیر خود قرار میدهد. ایجاد خطوط غیر عادی روی برگه چاپ شده یکی از نشانه های بروز این اختلال است و میتواند تا جایی ادامه پیدا کند که محتوای برگه چاپ شده قابل شناسایی نباشد. نوسانات جریان برق، نشت مایعات، آلوده شدن قطعات و… از جمله دلایل اختلال در فیوزینگ پرینتر هستند که هر یک میتوانند آسیب های جدی به عملکرد این قطعه وارد کنند. تعمیر فیوزینگ پرینتر سامسونگ امری کاملا تخصصی است و نیاز به مهارت و دانش فنی بالایی دارد. از این رو توصیه میکنیم در صورت بروز اختلال برای عیب یابی پرینتر سامسونگ به مراکز تعمیری نامعتبر مراجعه نکنید.

نحوه تعمیر فیوزینگ پرینتر سامسونگ

در پروسه تعمیر یک قطعه ابتدا تعمیر پذیر بودن دستگاه یا قطعه مورد بررسی قرار میگیرد و اگر امکان تعمیر وجود نداشت تکنسین ملزم به تعویض قطعه خواهد بود. طبق تجربه به دست آمده توسط تکنسین های نمایندگی سامسونگ در کرج ، تهران و مشهد ، در تعمیر فیوزینگ پرینتر سامسونگ معمولا امکان تعمیر وجود ندارد. مگر اینکه اختلال رخ داد بسیار ساده و سطحی باشد. اما اگر نبود تعویض فیوزینگ پرینتر سامسونگ ضروری می شود.

تعویض فیوزینگ فرسوده با یک نمونه جدید باعث می شود که دستگاه با قدرت بیشتری کار کند و مشکلات عملکردی آن برطرف گردد. لازم است تاکید کنیم که تعویض فیوزینگ اصلا کار راحتی نیست و نیاز به مهارت و تخصص بسیار بالایی دارد.بروز هرگونه اشتباه در فرایند تعویض ممکن است علاوه بر فیوزینگ، سایر قطعات را نیز تحت تاثیر قرار داده و به آنها آسیب برساند. به همین دلیل بهتر است برای تعویض فیوزینگ پرینتر سامسونگ خود به مراکز معتبر مراجعه کرده و از تکنسین های مجرب کمک بگیرید.

پیشنهاد سایت: شبکه کردن پرینتر

تعویض فیوزینگ پرینتر سامسونگ

برای تعویض فیوزینگ پرینتر سامسونگ ابتدا دسترسی خود را به این قطعه ایجاد کنید و تمامی پوشش های دستگاه را جدا کنید. پیچ های اصلی فیوزینگ در سمت راست قرار دارند. برای جدا کردن فیوزینگ لازم است از سمت راست شروع به باز کردن پیچ ها کنید. پیچ سوم را از وسط چرخ دنده بزرگ روی صفحه ی راست فیوزینگ باز کنید. از میان سوراخ های چرخ دنده 69T 4- به پیچ سوم دسترسی داشته باشید و اگر احتیاج به تنظیم داشته باشد،لازم است اول چرخ دنده سر غلتک فشار را باز کنید.برای اینکار حتما باید خار را به سمت عقب فشار دهید.

در این حالت قاب کاملا آزاد است و میتوانید به طور کامل از دستگاه جدا کنید. کابل کانکتور فیوزینگ پرینتر را فشار دهید،تا خار پشت آن باز شود. پنج کابل کانکتور کوچک را از برد uce جدا کنید. در این حالت به راحتی میتوانید کانکتورهای تخت را باز کرده و پیچ سنسور خروج و سپس سنسور خروج کاغذ را از پرینتر خارج کنید. اقدامات اولیه صورت گرفته و به فیوزینگ دسترسی کامل دارد. حالا به راحتی میتوانید اقدام به تعویض فیوزینگ کنید.

نمایندگی سامسونگ

در نمایندگی سامسونگ مهندسی و بهینه سازی دو عنصر کلیدی و حائز اهمیت هستند. مهندسی اختلالات رخ داده در دستگاه و ارائه بهترین و مناسب ترین راهکار، در کنار بهینه سازی زمان و هزینه، اقداماتی هستند که در این مرکز صورت میگیرند. راندمان تعمیر در نمایندگی تعمیرات سامسونگ، با ریشه یابی اختلال رخ داده آغاز شده، با تعمیر تخصصی محصول ادامه میابد و با آزمایش چند باره دستگاه به جهت اطمینان از سلامت آن پایان میپذیرد. در طول این روند کیفیت اولویت اول است و در همه مراحل به عنوان عنصر اصلی مورد توجه تکنسین ها و دیگر پرسنل مرکز قرار میگیرد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *