شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی سامسونگ

تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ مشکلی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. در این مقاله قصد داریم علل بروز این مشکل را مورد بررسی قرار دهیم. این مشکل میتواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری در ماشین لباسشویی رخ دهد. تنظیمات اشتباه برنامه شستشو، ایجاد بار اضافی برای لباسشویی، خرابی المنت لباسشویی و … از جمله دلایل شایع بروز این اختلال هستند. در بخش بعد هر یک از دلایل را به همراه راهکاری برای رفع مشکل، بازگو خواهیم کرد. اگر در روزهای اخیر با مشکل تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ مواجه شده اید، با این مقاله همراه شوید یا با مرکز تعمیرات لباسشویی در نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید.

تمیز نشستن ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ

تنظیمات اشتباه برنامه شستشو

یکی از مهم ترین دلایل تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ تنظیمات اشتباه در برنامه شستشو است. معمولا شخصی که برای نصب ماشین لباسشویی به محل اعزام میشود تمامی اطلاعات مرتبط با تنظیمات ماشین لباسشویی را در اختیار کاربران قرار میدهد. استفاده از دفترچه راهنما نیز میتواند در تنظیمات ماشین لباسشویی بسیار کمک کننده باشد. در تنظیمات ماشین لباسشویی دمای آب مصرفی، مشخصات پودر مصرف شده و زمان شستشو مشخص میشود.

منجر به تمیز نشدن لباس‌ها می‌شود. به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید تا جزئیات بیشتری از تنظیمات هر برنامه و ارور های لباسشویی را متوجه شوید. بهترین برنامه برای شستشو لباس های روزمره برنامه synthetic یا mix با درجه آب ۴۰ می باشد، اگر لباس ها خیلی کثیف هستند و یا شما خیلی حساس هستید برای تمیزی بیشتر میتوانید درجه آب را تا ۶۰ درجه بالا ببرید ولی در نظر بگیرید که لباس ها در این درجه شاید آسیب ببینند.

خرابی المنت لباسشویی

در همه مدل‌های ماشین لباسشویی یک المنت برای گرم شدن آب در درون خود لباسشویی نصب شده است، تا از رسیدن دما به حد مطلوب اطمینان حاصل شود. اگر آب گرم در دسترس نباشد، لباس‌هایی که برای تمیز شدن به آب گرم یا داغ نیاز دارند در حد نرمال تمیز نمی‌شوند. مطمئن شوید که در صفحه کنترل، تنظیمات مربوط به دمای شستشو را به‌ درستی انجام داده‌اید. سپس زمانی که آب شروع به پرکردن مخزن کرد، هنگام شستشو با دقت دمای آب را بسنجید.

برای بررسی و سنجیدن دمای آب در ماشین لباسشویی با درب جلو کار دشواری است. با این حال، اگر با لمس درب جلویی و شیشه لباسشویی احساس گرما در آب نکردید، ممکن است که المنت لباسشویی دچار مشکل شده باشد و منجر به تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ شود.

مخزن داخلی کثیف لباسشویی

برای رفع مشکل تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی سامسونگ ابتدا لازم است از تمیز بودن لباسشویی مطمئن شوید. با گذشت زمان، جرم، روغن، کرک و کثیفی در ماشین لباسشویی جمع می‌شود. این آلودگی‌ها در حین شستشو نیز به لباس‌ها منتقل می‌شود. با استفاده از یک چراغ قوه به‌دقت داخل مخزن را بازرسی کنید.

مخزن را بو بکشید. اگر بوی کپک یا هر چیز نامطبوعی را احساس کردید، ماشین نیاز به شستشوی داخلی و سرویس دوره ای دارد. همچنین یک دستمال کاغذی حوله‌ای بر روی دیواره مخزن بکشید، اگر دستمال کثیف شد، قطعاً ماشین لباسشویی نیاز به تمیزکاری دارد.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

ایجاد بار اضافی برای لباسشویی

ایجاد بار اضافی برای لباسشویی نیز میتواند منجر به تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ شود. روند شستشو در لباسشویی به این صورت است که برای میزان مشخصی لباس برنامه ریزی شده است. ماشین لباسشویی شما دارای سنسوری برای تشخیص سطح آب است که از پرشدن بیش از حد لباسشویی جلوگیری می‌کند.

اگر داخل مخزن لباس زیاد باشد، آب کافی در آن برای شستشو و تمیزشدن مطلوب جمع نمی‌شود. تمیزی لباس‌ها در صورتی اتفاق می‌افتد که لباس‌ها بتوانند به‌راحتی در مخزن حرکت کنند. در یک چرخه لباسشویی که بیش از اندازه پرشده است، لباس‌ها درهم می‌پیچند، گره می‌خورند و یا به‌طور ثابت در کف مخزن باقی می‌مانند.

مشکلات ناشی از ماده شوینده

ماده شوینده باید با مدل ماشین لباسشویی شما هماهنگ باشد. در راهنمایی که توسط سازنده منتشر شده است، نوع ماده شوینده‌ای که مناسب دستگاه است مشخص شده‌ است. اگر شما از یک ماده شوینده معمولی استفاده می‌کنید و ماشین لباسشویی شما کارایی خوبی ندارد و یا ماده شوینده بیش از حد در دستگاه کف تولید می‌کند. به‌جای اینکه لباسشویی به تمیز شدن لباس‌هایتان کمک کند، کف اضافی موجب می‌شود که اصطکاک بین لباس‌ها کم شود. سایش لباس‌ها روی هم نکته‌ای کلیدی در تمیز شدن لباس‌هاست. همچنین کف بیش از حد منجر به نشتی آب نیز می‌شود.

بهترین پودر ماشین لباسشویی پودری است که کف کمتری داشته باشد از پودر هایی استفاده کنید که آنزیم دارند. صابون‌های پودری به زمان بیشتری برای حل‌شدن در آب نیاز دارند. همچنین این نوع شوینده باید قبل از پرشدن لباسشویی و پیش از روشن‌شدن لباسشویی، به داخل خود مخزن وارد شوند. با این روش این شوینده زمان کافی برای حل‌شدن را خواهد داشت. اگر از صابون‌های پودری به مقدار زیادی استفاده شود، روی لباس‌ها رد باقی می‌گذارد. مشکلات ناشی از ماده شوینده یکی از عمده دلایل تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی سامسونگ هستند.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ همواره در تلاش است تا خدمات خود را با به روزرسانی محصولات سامسونگ همگام سازد؛ تجهیزات مدرن و پیشرفته، تکنسین های مجرب و دوره دیده در کنار نوین ترین متد تعمیری، عناصری هستند که راستای این همگام سازی مورد استفاده قرار میگیرند. این مرکز با تجربه ای چند ساله در زمینه تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی توانسته است جایگاه ویژه ای را در میان کاربران ماشین لباسشویی سامسونگ کسب نماید. اطمینان از عملکرد تکنسین های این مرکز موجب شده است تا تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ دارای گارانتی تعمیر باشند.

امتیاز شما به این نوشته