شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

دلایل خاموش شدن ناگهانی تبلت

خاموش شدن تبلت از جمله اتفاقات عجیب برای تبلت تان است. آن هم وقتی که در حال انجام یک کار مهم هستید، ممکن است تمام روزتان را بهم بریزد. حتی اگر بلافاصله دستگاه تان روشن شود هم این اتفاق می تواند اطمینان شما نسبت به دستگاه تان را کم کند و اضطراب دوباره خاموش شدن آن را داشته باشید. در این مقاله به بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی تبلت و چگونگی رفع آن از زبان کارشناسان تعمیر تبلت می پردازیم.

خاموش شدن ناگهانی تبلت

چرا تبلت ناگهان خاموش می شود؟

رخ دادن این اتفاق برای تبلت سه دلیل عمده می تواند داشته باشد. از آن جایی که مهمترین عامل فعالیت دستگاه باتری است، ممکن است برخی از اختلال های مربوط به این بخش باعث خاموش شدن ناگهانی تبلت شود. علت های دیگر نیز شامل ضعف پردازنده، هنگ کردن و همچنین نارسایی در دکمه پاور دستگاه هستند.

تشخیص مواردی که در ادامه معرفی می کنیم و رفع آن ها، توسط تکنسین های تعمیر تبلت لنوو ، سامسونگ، اپل و سایر برندها به سادگی صورت می گیرد. 

هنگ کردن تبلت

شاید خاموش شدن ناگهانی تبلت برای شما اتفاقی تازه و غیر منتظره باشد، اما اکثر کاربران با پدیده هنگ کردن آشنا هستند. این اتفاق معمولا به خاطر Run کردن برنامه های متعدد یا تک برنامه ای که دستگاه کشش و توان پردازش آن را ندارد، رخ می دهد. اگر تبلت شما پس از هنگ کردن به طور ناگهانی خاموش شد، چند ثانیه دکمه پاور را نگه دارید.

اگر در ادامه تبلت روشن نشد یا با مشکل دیگری مواجه شد، دستگاه را به یک متخصص نشان دهید.

نارسایی در شارژر تبلت

ممکن است شارژر تبلت شما با انواع مختلفی از مشکلات مواجه شود که توانایی شارژ کامل و صحیح را از دست بدهد. در این شرایط احتمال دارد تبلت به سرعت شارژ خود را از دست بدهد. به علاوه این اختلالات می توانند به باتری نیز آسیب بزند. بنابراین اگر با مشکل خاموش شدن ناگهانی تبلت مواجه شدید، بررسی سلامت شارژر می تواند راه گشا باشد.

برای اینکه متوجه سالم بودن یا نبودن شارژر خود شوید، می توانید با استفاده از آن اقدام به شارژ کردن دستگاه دیگری کنید.

تعمیر تبلت

نارسایی در باتری و خراب بودن بودن آن

همان طور که در سرفصل قبلی شرح دادیم، هر گونه آسیب دیدن باتری فعالیت دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد. درصورتی که احتمال آسیب دیدگی تبلت را می دهید، با مراجعه به متخصصان و مراکز معتبر باتری دستگاه را تعویض کنید.

توجه داشته باشید که باتری قطعه بسیار مهمی از دستگاه است. به همین دلیل تهیه باتری جدید و اصل باید با دقت و با مراجعه به مراکز معتبر و تخصصی انجام شود. تهیه یا تعمیر باتری تبلت لنوو، اپل، سامسونگ و  هر برند دیگری از مراکز نامعتبر و غیر متخصص می تواند باعث آسیب دیدن بیشتر دستگاه شما شود و هزینه های بیشتری را به شما تحمیل کند.

 نتیجه گیری

در این مطلب دلایل خاموش شدن ناگهانی تبلت و راه حل های آن را شرح دادیم. مختل شدن روند شارژ، گیر کردن دکمه پاور به دلایل شکستگی یا کثیف شدن و آسیب دیدن باتری از دلایل عمده این مشکل هستند. به اشتراک گذاشتن تجربیات و نظراتتان در این صفحه می تواند برای دیگر دوستانی که به این صفحه مراجعه می کنند راهگشا باشد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *