شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

معرفی بهترین مسیریاب های آنلاین برای سفر

قطعا همیشه مسیریابی در جاده و در مسیر های مختلف شهری و بین شهری یکی از اصلی ترین مشکلات رانندگان است. خصوصا در ارتباط با رانندگان تاکسی های آنلاین شهری، پیدا کردن مسیر های مختلف و البته جدید همیشه یک معضل است. به همین دلیل طراحان برنامه های موبایل انواع مختلفی از بهترین مسیریاب های آنلاین را طراحی کرده اند که با استفاده از آنها رانندگان می توانند بدون نیاز به سوال پرسیدن از دیگران، مسیریابی خود را انجام دهند.

 نکته برجسته ای که در خصوص اکثر این مسیریاب های معروف آنلاین وجود دارد این است که آنها می توانند علاوه بر معرفی مسیر ها، سایر اطلاعات راه از جمله وضعیت ترافیکی را نیز اطلاع رسانی کنند. از همه مهم تر این که کاربران می توانند به کمک این اپلیکیشن های مسیریابی آنلاین بهترین مسیر ها را برای سفر خود انتخاب کنند تا در ترافیک های سنگین گیر نیفتند. اما به دلیل تنوع بالایی که این برنامه ها دارند، انتخاب بهترین گزینه کمی دشوار است. در ادامه این مطلب ما لیستی از بهترین مسیریاب های آنلاین را معرفی خواهیم کرد که کاربران اندرویدی و آیفون می توانند از آنها برای مسیریابی هر چه بهتر خود استفاده کنند.

معرفی بهترین مسیریاب های آنلاین برای سفر

بهترین مسیریاب های آنلاین ایرانی

اولین گزینه ای که می خواهیم در این لیست به آن اشاره کنیم، برنامه مسیریابی ایرانی است که می توان آن را یکی از بهترین ها در نظر گرفت. مسیریاب نشان، یک برنامه مسیریابی آنلاین معروف و قابل اتکاست که می توان از آن برای مسیریابی هر چه بهتر، خصوصا در مسیرهای درون شهری کمک گرفت. این برنامه به عنوان یکی از بهترین مسیریاب های آنلاین بین رانندگان تاکسی های آنلاین شناخته می شود. 

البته در مسیریابی راه های برون شهری نیز این برنامه عالی عمل می کند. از این نرم افزار می توان در حالت آفلاین نیز استفاده کرد و از همه مهم تر این که این نرم افزار می تواند در خصوص وضعیت ترافیکی در جاده ها، معرفی مسیر های طرح زوج و فرد، اعلام دوربین های کنترل سرعت و … به کاربران اطلاع رسانی کند. این برنامه دارای یک دستیار صوتی فارسی نیز هست که قطعا استفاده از آن برای کاربران را بسیار راحت تر خواهد کرد.

مسیریابی با برنامه گوگل مپ

یکی از ساده ترین و در دسترس ترین مسیریاب های معروف آنلاین، برنامه گوگل مپ است که بسیاری از کاربران با آن آشنایی دارند و از آن استفاده می کنند. مسیریابی با این برنامه بسیار راحت است و خصوصا با آپدیت های صورت گرفته در آن، کار با گوگل مپ بسیار ساده تر نیز شده است. این برنامه در حال حاضر امکان استفاده آنلاین و آفلاین را دارد و با یک سخنگوی صوتی می تواند بهترین مسیر ها را به رانندگان معرفی کند. گوگل مپ از جمله یکی از بهترین مسیریاب های آنلاین است که هم کاربران اندرویدی و هم کاربران گوشی های آیفون می توانند از آن استفاده کنند.

مسیریابی با برنامه گوگل مپ

مسیریابی با برنامه ویز

برنامه ویز نه تنها یکی از بهترین مسیریاب های آنلاین است، بلکه می توان آن را یکی از شناخته شده ترین ها در دنیا دانست. این برنامه هم در گوشی های اندرویدی و هم در گوشی های آیفون توسط کاربران برای مسیریابی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با آن بهترین مسیر ها را پیدا کرد. در این نرم افزار قابلیت ها و گزینه های بسیار متعددی در دسترس کاربران است که از جمله آنها می توان به ردیابی دوربین های کنترل سرعت، پیدا کردن مسیر های ترافیکی و مسیر های جایگزین مناسب، اعلام حضور پلیس در جاده و سخنگوی صوتی اشاره کرد.

 دستیار صوتی در این برنامه قابلیت تنظیم را دارد و می توان زبان آن را به فارسی تغییر داد. رابط کاربری نرم افزار ویز بسیار ساده و راحت است و می تواند در مسیریابی یک همراه مطمئن و قابل اعتماد باشد. برنامه ویز یکی از محبوب ترین نرم افزار ها خصوصا بین کاربران تاکسی های آنلاین است.

مسیریابی با برنامه ویز

مسیریابی با نرم افزار Komoot

یکی دیگر از بهترین مسیریاب های آنلاین نرم افزار جهانی به نام Komoot است که در دنیا هم کاربران اندرویدی و هم کاربران آیفون از آن برای مسیریابی استفاده می کنند. این برنامه نیز به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد و قابلیت های متنوعی را برای مسیریابی ارائه می دهد. دستیار صوتی برای اعلام مسیر ها و ارائه گزارش از وضعیت جاده ها و مسیر های مختلف از جمله ویژگی های این اپلیکیشن است. این برنامه را می توان به صورت آفلاین نیز مورد استفاده قرار داد.

 علاوه بر این می توان به صورت همزمان چندین مقصد را برنامه ثبت و مسیر های آنها را دریافت کرد. با این حال این نرم افزار هیچ اطلاعاتی در خصوص وضعیت لحظه ای ترافیکی مسیر ها و جاده ها را ارائه نمی دهد و می توان این موضوع را نقطه ضعف بزرگ برنامه دانست. با این حال می توان در این برنامه از بین مسیر های پیشنهادی مختلف، مسیر مد نظر را انتخاب کرد تا مسیریابی از روی آن انجام شود. حتی کاربران در زمان دوچرخه سواری یا کوهنوردی نیز می توانند از این برنامه برای یافتن مسیر های خود استفاده کنند.

مسیریابی با نرم افزار Komoot

مسیریابی با برنامه سایجیک

یکی دیگر از مسیریاب های معروف آنلاین، اپلیکیشن مسیریابی سایجیک است که می توان آن را به عنوان یکی از محبوب ترین مسیریاب های آنلاین نیز در نظر گرفت. این برنامه هم برای کاربران اندرویدی و هم کاربران گوشی های آیفون در دسترس است و می تواند قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربران بگذارد. از همه مهم تر این که برنامه در زمان بالا رفتن بیش از حد سرعت هشدار می دهد و می تواند میزان سرعت را به صورت دقیق بسنجد. 

در این برنامه کاربران می توانند نقشه های مد نظر خود را ذخیره کنند و از طرفی نیز با کمک گرفتن از دستیار صوتی نرم افزار، هر چه راحت تر از این برنامه استفاده کنند. در این نرم افزار آیکون مکان های بسیار مهم، مانند استادیوم ها، اماکن ورزشی تفریحی، بیمارستان ها و … نمایش داده می شود. علاوه بر این می توان در نقشه محل استقرار دوربین های کنترل سرعت را نیز مشاهده کرد. قطعا مجموعه قابلیت های این نرم افزار آن را به یکی از بهترین مسیریاب های آنلاین موجود تبدیل کرده است.

مسیریابی با برنامه سایجیک

مسیریابی با نرم افزار نویتل

تا این جا بهترین مسیریاب های آنلاین رایگان را معرفی کردیم. اما نرم افزار نویتل یکی از نرم افزار های مسیریابی بسیار کاربردی و برجسته ای است که برای استفاده از آن باید هزینه ای یکساله را پرداخت کنید. این مسیریاب می تواند دقیق ترین و جزئی ترین اطلاعات مسیر ها را در اختیار کاربران بگذارد. درست است که نویتل یک برنامه مسیریاب پولی است، اما هزینه ای که بابت استفاده یکساله آن پرداخت می کنید بسیار مقرون به صرفه بوده و در مقابل قابلیت های زیادی را دریافت خواهید کرد. 

با این نرم افزار می توان دوستان خود را نیز مسیریابی کرد و از تمام اطلاعات مسیر اعم از وضعیت آب و هوایی جاده ها، اتفاقات و حوادثی که در مسیر رخ داده است، وضعیت ترافیکی و … مطلع شد. در این برنامه نقشه ای سه بعدی و دقیق از مسیر ها و جاده ها ارائه می شود و با وجود یک دستیار صوتی که به زبان فارسی نیز قابل تنظیم است، کاربری نرم افزار به مراتب راحت تر می شود. این برنامه را نیز هم کاربران گوشی های اندرویدی و هم کاربران گوشی های آیفون می توانند دانلود کرده و استفاده کنند.

مسیریابی با نرم افزار نویتل

مسیریاب بلد

بلد یکی دیگر از مسیریاب های معروف آنلاین ایرانی است که می توان از آن برای مسیریابی راحت و سریع استفاده کرد. این برنامه می تواند زمان تقریبی رسیدن به مقصد را پیش بینی کرده و تخمین بزند. علاوه بر این با وجود یک دستیار صوتی فارسی، استفاده از این نرم افزار برای کاربران، خصوصا رانندگان تاکسی های آنلاین بسیار راحت تر شده است. می توان از این برنامه به صورت آفلاین نیز استفاده کرد و حتی نقشه هایی که در آن وجود دارد را دانلود کرد. جست و جو در اپلیکیشن مسیریابی بلد بسیار راحت است و این برنامه می تواند ویژگی های زیادی را در اختیار کاربران گوشی های اندرویدی و گوشی های آیفون بگذارد.

مسیریاب بلد

مسیریابی حرفه ای با مسیریاب OsmAnd Maps

این برنامه یکی از بهترین مسیریاب های آنلاین است که کاربری آن بسیار حرفه ای است. نقشه هایی که در این برنامه در دسترس است دائما در حال به روز شدن بوده و مسیریابی با آن بسیار دقیق خواهد بود. در این برنامه سرعت های بالا هشدار داده خواهد شد و محدودیت های سرعت نیز اعلام می شود. یک دستیار صوتی استفاده از نرم افزار OsmAnd Maps را راحت تر کرده است. OsmAnd Maps را می توان به عنوان یکی از مسیریاب های معروف آنلاین در نظر گرفت که هم برای کاربران گوشی های اندرویدی و هم کاربران آیفون در دسترس است.

مسیریابی حرفه ای با مسیریاب OsmAnd Maps

مسیریابی با برنامه CoPilot GPS

یکی دیگر از بهترین مسیریاب های آنلاین این لیست، نرم افزار مسیریابی CoPilot GPS نام دارد. این برنامه نیز قابلیت های مورد نیاز برای مسیریابی سریع و راحت را در اختیار کاربران قرار می دهد. البته در نسخه رایگان این برنامه تنها بخشی از این ویژگی ها در دسترس کاربران است و کاربرانی که می خواهند از تمام قابلیت های نرم افزار CoPilot GPS بهره مند شوند، باید لایسنس آن را خریداری کنند. مواردی مانند دستیار صوتی، ارائه گزارشاتی در خصوص مشکلاتی که در مسیر وجود دارد، امکان پین کردن مقاصد مختلف، امکان استفاده آفلاین از نرم افزار و … همگی در نسخه پولی این برنامه در دسترس است. این نرم افزار را نیز می توان هم در گوشی های اندرویدی و هم در گوشی های آیفون مورد استفاده قرار داد.

مسیریابی با برنامه CoPilot GPS
3.5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *