شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا تلویزیون پاناسونیک روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات شایعی که کاربران تلویزیون های پاناسونیک با آن مواجه می شوند، روشن نشدن تلویزیون است. در چنین مواقعی کاربر دستگاه را به برق زده و از وجود برق در آن مطمئن است. اما با فشردن دکمه پاور تلویزیون هیچ اتفاقی نمی افتد. این شرایط بیان کننده وجود ایراد و مشکل در یکی از قطعات است. اما کدام قطعه؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد این مشکل و راه های رفع آن بیشتر صحبت کنیم.

روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

دلایل روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

همانطور که بیان شد بروز مشکل روشن نشدن تلویزیون خبر از خرابی قطعات داخلی دستگاه می دهد. برد پاور یکی از قطعاتی است که بیشترین علت روشن نشدن دستگاه را شامل می شود. فرسودگی قطعات، ویروسی شدن مین برد، نامرغوب بودن کابل HDMI و مواردی از این دست نیز باعث روشن نشدن دستگاه می شوند. نکته ی مهم این است که عیب یابی و تشخیص دلیل اصلی تنها توسط تکنسین خبره قابل انجام است. چرا که اگر دلیل خرابی تلویزیون و روشن نشدن آن درست تشخیص داده نشود، تعمیر به صورت ناشیانه ای صورت می گیرد که همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات بیشتری می شود.

رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون های پاناسونیک

در اولین اقدام برای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون Panasonic یا هر برند دیگری، برق دستگاه را بررسی کنید. این موضوع شاید در ظاهر ساده باشد ولی باید بررسی شود. پریز برقی که تلویزیون به آن وصل است را به کمک یک دستگاه دیگر مثل سشوار یا هر دستگاه برقی دیگری بررسی کنید. سعی کنید تلویزیون را از طریق دکمه ی تعبیه شده بر روی آن روشن کنید. چرا که ممکن است ریموت کنترل دچار ایراد شده باشد. پس از طی کردن این مراحل اگر اختلال پا بر جا بود باید به فکر تعمیر تلویزیون پاناسونیک خود باشید. چنانچه مشکل دستگاه به خاطر خرابی قطعاتی مانند پاور، مین برد و … باشد، اولین و بهترین روش مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی و مجاز است.

نکاتی برای نگهداری صحیح از تلویزیون Panasonic

یکی از دلایلی که باعث روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک می شود ویروسی شدن مین برد توسط رم یا فلش مموری است. توصیه اکید این است که برای جلوگیری از بروز چنین حالتی قبل از استفاده از فلش مموری حتما آن را ویروس کشی کنید. همچنین از کابل HDMI استاندارد و مرغوب برای اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ خود به تلویزیون استفاده کنید. حتما از محافظ برای اتصال تلویزیون به برق استفاده کنید. این کار باعث می شود که نوسانات برق به دستگاه منتقل نشود.

اگر تلویزیون پاناسونیک روشن نشد، چه اقداماتی انجام دهیم؟

در صورت روشن نشدن تلویزیون، ابتدا از وجود برق در پریز اطمینان حاصل کنید. اگر تلویزیون از طریق ریموت روشن نشد، تلاش کنید از دکمه های تعبیه شده بر روی خود دستگاه آن را روشن کنید. اگر همچنان تلویزیون خاموش ماند، باید به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید. در چنین مواقعی بیشترین احتمال خرابی برای قطعاتی مانند پاور و مین برد است.

تعمیر تخصصی تلویزیون پاناسونیک

مهندسان و کارشناسان نمایندگی پاناسونیک با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته، قادر به رفع و حل تمامی مشکلات و نواقص ایجاد شده در تلویزیون و دیگر محصولات این برند هستند و تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را به متقاضیان ارائه می دهند. در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد و قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. تکنسین های ماهر در نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک، با تبحر و مهارت خاصی که دارند قادرند مشکلات تلویزیون های این برند را در هر سطحی که باشند، مرتفع کنند.

4/5(1 امتیاز)